Skocz do zawartości
Grzegorz Gruszka

Jakość obrazu na TCL 65C815

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem TCL 65C815 bo czytałem o nim dosyć pochlebne recenzje. Mam go w domu od 05.08.2020, i od tego dnia próbuje wyregulować jakość obrazu i nie jestem w stanie uzyskać zadowalających rezultatów.

Mam telewizor podłączony kablem HDMI do dekodera Canal+ Ultrabox 4K. Jakość obrazu jest tragiczna - bez względu na ustawienia kolory są przejaskrawione, na jasnych obrazach w ogóle nie widać szczegółów tylko białą plamę. Twarze osób np na programach informacyjnych (TVN, Polsat) są przebarwione i rozświetlone na żółto. Z kolej ciemne sceny w filmach są tak ciemne że prawie nic nie widać.

Inna sprawa to przebarwienia na matrycy (clouding) przy wyświetlaniu czarnego ekranu. 

Przy czym gdy oglądam programy na YouTube lub Netflix to jakość obrazu jest zadowalająca. Mam wrażenie, że tylko obraz z dekodera Ultrabox 4K podaje takiej kiepskiej jakości sygnał.

Proszę o pomoc, gdzie szukać problemu? po stronie TV czy dekodera?

 

IMG_20200810_005316.jpg

IMG_20200809_221612.jpg

IMG_20200809_221913.jpg

IMG_20200809_222335.jpg

IMG_20200809_222435.jpg

IMG_20200809_222516.jpg

IMG_20200809_223451.jpg

IMG_20200809_223509.jpg

IMG_20200809_223525.jpg

IMG_20200809_232002.jpg

IMG_20200809_232332.jpg

IMG_20200809_233709.jpg

IMG_20200810_002231.jpg

IMG_20200810_002304.jpg

IMG_20200810_002146.jpg

IMG_20200810_002205.jpg

IMG_20200810_002217.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym jeszcze sprawdził jaki obraz jest przez tuner telewizji naziemnej.

Jeśli będzie dobry to albo dekoder lub kabel hdmi , lub w telewizorze może być uszkodzony port hdmi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos masz chyba nie halo jest chodzi o dekodowanie  koloru/przestrzeni barwowej rec709/bt2020/gammy/pseudo HDR aktywny/zaburzone HLG. Popatrz dokladnie w ustawienia tv/instrukcje obslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jak reset do fabrycznych nie zmienia efektu to coś tutaj nie tak z softem albo sama matryca. To wygląda jakby jakiś HDR się włączył w 3x dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całkiem inny telewizor niż ty (LCD 4K Philipsa) i dekoder C+ 4K Ultrabox+ (od firmy ADB, jest dwóch producentów tych dekoderów) i też walczę z kolorami na kanałach telewizyjnych. Chociaż u mnie jest odwrotnie, bo przy ustawieniu na dekoderze rozdzielczości 2160p kolory mam bardzo wypłowiałe/blade i żadne ustawienia telewizora nie pomagają. U mnie ratuje zmniejszenie rozdzielczości na dekoderze do 1080i/p wtedy kolory są poprawne. Obraz z komputera, Xboxa, YouTube i wszystkich VOD jest bardzo dobry, kolory też, tylko z dekoderem od C+ mam problem. Zdaje się, że ten Ultrabox+ ma jakiś problem z paletą kolorów przy rozdzielczości 2160p, liczę, że to poprawią, chociaż podobno nie wszyscy mają z nim problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu bo u mnie tak samo tv tcl 55c81.Pisałem do serwisu Tcl. 

Szanowny Kliencie

Dziękujemy za kontakt z TCL/Thomson Polska.

W tytule tego emaila znajduje się tymczasowym  numer sprawy, prosimy o posługiwanie się nim w przyszłej korespondencji i kontakcie z nami.

Po zapoznaniu się z problemem niestety wszystko wskazuje na to, że problem związany jes z dekoderem, a ściślej z samym NC+ które w jakiś zspoób nadaje sygnał nie kompatybilny z naszymi TV. Telewizor działa poprawanie z usłagami internetowymi i najprawdopodobniej w bezpośrednim podłączeniu np. laptopa.

Prosimy o przeprowadzenie poniższych czynności i odesłanie wyniku czy przyniosły one skutek.
Jeśli istnieje możliwość prosimy o sprawdzenie czy wspomniany problem występuje przy podłączeniu komputera do TV, tym samym kablem HDMI, następnie:

Proszę aktywować opcją HDMI 2.0 w systemie TV.

Następnie naciśnij przycisk „Ustawienia” na pilocie.

Proszę ustawić:                                      

1. Tryb obrazy → FILM
2. Obraz: Mikro ściemnianie → WYŁ
3. Obraz: Dynamiczne podświetlenie → WYŁ
4. Obraz: Rozszerzenie czerni → WYŁ
5. Obraz: Kontrast dynamiczny → WYŁ

W Ustawienia zaawansowane: Zastosuj wszystkie tryby obrazu dla Wszystkich źródeł

Uwaga: Czasami, gdy wideo HD było odtwarzane na telewizorze UHD telewizor automatycznie skaluje wideo w górę, ponieważ ten obraz jest podwojony (efekt ducha) lub czasami obraz spowalnia (efekt stroboskopowy).

Telewizor nie jest uszkodzony, efekt ten można zmniejszyć, zmniejszając współczynnik skalowania w górę w menu (w Zaawansowane parametry menu obrazu )

Dodatkowo prosimy o przesłanie do nas zdjęcia ekranu telewizora z widocznymi defektami po zastosowaniu powyższej instrukcji - inne ujęcia niż poprzednio oraz zdjęcie zakładki "Skontaktuj się z nami" (Contact Us) z pozycji INFORMACJE w menu utawień telewizora.

Informacje tam zawarte będą potrzebne do przekazania naszemu działowi technicznemu w celu sprawdzenia możliości rozwiązania problemu.

Pozdrawiamy

 
 
TCLPL-R01.png
W dniu 10.08.2020 o 02:14, Grzegorz Gruszka napisał:

Witam

Kupiłem TCL 65C815 bo czytałem o nim dosyć pochlebne recenzje. Mam go w domu od 05.08.2020, i od tego dnia próbuje wyregulować jakość obrazu i nie jestem w stanie uzyskać zadowalających rezultatów.

Mam telewizor podłączony kablem HDMI do dekodera Canal+ Ultrabox 4K. Jakość obrazu jest tragiczna - bez względu na ustawienia kolory są przejaskrawione, na jasnych obrazach w ogóle nie widać szczegółów tylko białą plamę. Twarze osób np na programach informacyjnych (TVN, Polsat) są przebarwione i rozświetlone na żółto. Z kolej ciemne sceny w filmach są tak ciemne że prawie nic nie widać.

Inna sprawa to przebarwienia na matrycy (clouding) przy wyświetlaniu czarnego ekranu. 

Przy czym gdy oglądam programy na YouTube lub Netflix to jakość obrazu jest zadowalająca. Mam wrażenie, że tylko obraz z dekodera Ultrabox 4K podaje takiej kiepskiej jakości sygnał.

Proszę o pomoc, gdzie szukać problemu? po stronie TV czy dekodera?

 

IMG_20200810_005316.jpg

IMG_20200809_221612.jpg

IMG_20200809_221913.jpg

 

 

 

 

 

 

IMG_20200809_232002.jpg

IMG_20200809_232332.jpg

IMG_20200809_233709.jpg

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rakon napisał:
Cytat

Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu bo u mnie tak samo tv tcl 55c81.Pisałem do serwisu Tcl. 

Dla mnie jedynym rozwiązaniem było zwrot TV do sprzedawcy. Ten TCL po prostu nie współpracuje z dekoderem Ultrabox i tego nie wyregulujesz. Kupiłem Philips OLED 65" 854 i jestem mega zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakiś tańszy tv 55 cali z androidem do dekodera 4k ultrabox żeby nie było już takich niespodzianek.Mogę wydać max 3500zl 

Dzisiaj wieczorem jeszcze zobaczę te ustawienia które podał serwis, ale raczej oddam telewizor do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rakon napisał:

Kupiłem sony xh9096

i jak wrażenie w porównaniu z tcl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz wg.mnie o wiele lepszy czerń też .Więcej ustawień. Działa normalnie z dekoderem 4k ultrabox.Teraz jestem na etapie testow i zabawy z tym tv dopiero sie go uczę. Po aktualizacji 2x hdmi 2.1, i jeszcze jakieś ustawienia pod konsolę. Fajna też opcja kalibracji netflix.1 Pilot od  tv do 2 urządzeń w TCL nie mogłem połączyć z tunerem.Wiele rzeczy na plus.Na minus brak wbudowanego mikrofonu więc asystent google działa tylko przy włączonym tv i trzeba wcisnąć przycisk, TCL ma lepszy  dźwięk no ale to chyba normalne ma w sobie taki mini soundbar, chociaż dźwięk Sony też jest ok.Pewnie kiedyś dokupię  jakiś soundbar z asystentem .W TCL jest fajny drugi mały pilot,ten od  Sony jest duży (wąski i długi).Cena ,kupiłem z rabatem za więc dużo nie dołożyłem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji asystent google już nie dział  jak wcześniej,wyszukuje treści w Youtube .wcześniej mogłem sterować oświetleniem klimą itp. Był ustawiony na angielski ale komendy po polsku działały teraz już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...