Skocz do zawartości
Viarus

AG9, A89 czy może jakiś LED z HDMI 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Po prawie 12 latach użytkowania leciwego już TV LCD przyszedł czas na wymianę na coś nowego. Postanowiłem, że nowy telewizor musi koniecznie posiadać matrycę OLED. Na początku byłem zdecydowany na 804/12 Philipsa, bo polecali mi go sprzedawcy w Media Markt i w RTV Euro AGD. Jednakże po przestudiowaniu forum zdecydowałem że tej firmy w ogóle nie będę brał pod uwagę.

W związku z tym zdecydowałem się ostatecznie na Sony z kilku powodów: po pierwsze obecny telewizor mam również tej firmy i przez te 12 lat chodzi wzorowo, nigdy nie było z nim żadnych problemów. Po drugie mam w domu jeszcze starszy telewizor również tej firmy i z nim również nie było nigdy żadnych problemów. Po trzecie z tego co się orientuję, tylko Sony posiada możliwość dokupienia prawdziwej rozszerzonej gwarancji, a nie jakiegoś ubezpieczenia chamsko wciskanego w sklepach typu Euro czy Media.

W miniony weekend w warszawskim salonie Sony w DM Klif zakończyła się promocja na wybrane modele telewizorów. Posiadam zarezerwowany model AG9 w rozmiarze 65" za 9999 zł, na który muszę zdecydować się najpóźniej do końca dzisiejszego dnia (poniedziałek). W sklepie był dostępny jeszcze nowszy model z tego roku, A89, droższy o 1000 złotych. Z tego co mówił sprzedawca w sklepie, jedyna różnica pomiędzy tymi telewizorami to w przypadku modelu A89 nowszy pilot z podświetlanymi przyciskami.

Jednakże doczytałem, że zarówno jeden, jak i drugi model nie posiada portu HDMI w najnowszym standardzie 2.1. Sony ma w swojej ofercie telewizory wyposażone w taki port, żaden z nich nie jest jednak z matrycą OLED. I tu zaczyna się mój dylemat, ponieważ kompletnie nie mam pojęcia, jaki telewizor wybrać. Budżet jakim dysponuję (ok. 10k) pozwala mi na zakup OLEDa w rozmiarze 65". Sony jednak ma obecnie ciekawą promocję w postaci cashbacku na wybrane modele telewizorów, jeden z nich łapie się na taką promocję, konkretnie model Sony KD-75XH9096. Gdybym się zdecydował na ten model, miałbym telewizor większy o 10 cali, z portem HDMI 2.1 i jeszcze otrzymałbym 1000 zł zwrotu, a jeżeli bym się zdecydował na zakup w RTV Euro AGD to jeszcze otrzymałbym 450 zł na karcie podarunkowej. I wszystko brzmi naprawdę bardzo obiecująco, tylko że ten telewizor to zwykły LED.

Dlaczego tak bardzo zależy mi na tym HDMI 2.1? Telewizor kupuję w celu oglądania filmów, Netflixa (standardowej telewizji nie oglądam) oraz do grania. Obecnie PS4, a w przyszłym roku PS5. I z tego co się zorientowałem po przestudiowaniu forum, w przypadku kupowania telewizora pod PS5 powinien on posiadać ten nieszczęsny port HDMI 2.1.

Dlatego mam właściwie dwie możliwości:

Flagowy OLED z serii AG9 lub AH89 w rozmiarze 65 cali; lub LED w rozmiarze 75 cali z portem HDMI 2.1 i w dodatku w bardzo korzystnej promocji.

Co wybrać, co możecie mi poradzić?

Pozdrawiam serdecznie,
Viarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 00:13, Viarus napisał:

Dlaczego tak bardzo zależy mi na tym HDMI 2.1? Telewizor kupuję w celu oglądania filmów, Netflixa (standardowej telewizji nie oglądam) oraz do grania. Obecnie PS4, a w przyszłym roku PS5. I z tego co się zorientowałem po przestudiowaniu forum, w przypadku kupowania telewizora pod PS5 powinien on posiadać ten nieszczęsny port HDMI 2.1.

Dlatego mam właściwie dwie możliwości:

Flagowy OLED z serii AG9 lub AH89 w rozmiarze 65 cali; lub LED w rozmiarze 75 cali z portem HDMI 2.1 i w dodatku w bardzo korzystnej promocji.

Co wybrać, co możecie mi poradzić?

Pozdrawiam serdecznie,
Viarus

Minął już kawał czasu i już pewnie się zdecydowałeś, ale byłem na wakacjach i nadrabiam zaległości forumowe. Ale piszę to dla tej jednej czy dwóch osób które będą za chwilę miały ten sam dylemat:

port HDMI 2.1 jest potrzebny do gry w 120 klatkach w rozdzielczości 4K. Jeżeli TV nie będzie tego portu miał, to umożliwi grę w 4K w 60 klatkach. Wszystko wskazuje na to że wszystkie gry AAA na PS5 będą nadal celowały w 30 klatek z pełnymi bajerami z opcją przełączenia się na 60 klatek i prostszą grafiką. HDMI 2.1 w tym momencie jawi się  tak naprawdę jako zbędny bajer, który wykorzystasz w prostych grach zręcznościowych i ewentualnie wyścigach (po zaakceptowaniu downgrade grafiki). Telewizor z HDMI 2.1 będzie miał sens jeżeli wyjdą karty grafiki do PC obsługujące ten standard na tyle mocne, żeby wyciągnąć 120 klatek w 4K w najnowszych tytułach AAA (a to jest pieśń przyszłości - odległej przyszłości).

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...