Skocz do zawartości
adriancoffee

TV do 4000 zł - LG 55B9 czy Sony 55XF90?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dylemat, który z wymienionych telewizorów wybrać. Mam możliwość zakupu Sony 55XF90 za 2879 zł, a LG 55B9 za 3799 zł. Wydawało by się, że OLED będzie lepszym wyborem, ale jasnością w HDR trochę odstaje. Sony ma prawie 1000 nitów, LG lekko ponad 500. TV ma służyć głównie do konsoli PS4 Pro, a w przyszłości do PS5. Jest sens brania LG w tym przypadku czy lepiej wziąć tanszy Sony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi jeśli ma być pod Ps5. Szukaj modeli z tego roku najlepiej. Sony XH9505 lub XH9096 tylko że one najmniejsze to 55" lub zeszłoroczny XG9505 tańszy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież B9 ma niski input lag i Hdmi 2.1, więc obsłuży 4K 120FPS, a współczesne telewizory 4K 60 FPS, a najpewniej PS5 będzie miała problem z 60 FPSami a co dopiero 120 :D no i spójrz proszę na ceny, które napisałem 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że w FX90 jest hdmi2.1 a nie 2.0? W GH i HX masz hdmi2.3 już. Jeszcze co może być to brak wsparcia dla FX90 od Sony. Ja mam 65"GX9505 i wszytko pięknie śmiga pod ps4pro. Na prawdę nie wiem jak technologia OLED poszła do przodu ale kiedyś dużo się słyszało o wypalonych punktach w matrycy. Moim zdaniem OLED TV to genialny tv pod filmy a nie pod gry, oczywiście mogę się mylić bo nie miałem z nim do czynienia, tu by musiały się wypowiedzieć osoby które posiadają takowy model więcej niż rok.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55FX90 ma rzeczywiście HDMI 2.0, LG 55B9 ma 2.1, ale co z tego? 2.0 wystarcza pod 4K60FPS, a póki co niestety słyszy się, że konsole nowej generacji, szczególnie w grach multiplatformowych mogą celować w 4K30FPS, a niektóry gry 4K60FPS. Więc tu nawet i 2.0 chyba wystarcza? Zasadniczo mam możliwość jak wspominałem, za 55XF90 zapłacić 2879 zł, a za LG 55B9 3799 zł. Myślałem, żeby jeden z nich oddać rodzicom do salonu do telewizji, netflixa, HBO i YT, a drugi z nich wziąć pod konsolę, tylko nie wiem który się lepiej sprawdzi. Myślę, że ciężko w tych cenach wyrwać coś lepszego. Oczywiście tak jak piszesz, nowsze serię byłyby lepsze, no ale zobacz sam jaki tu występuje przeskok cenowy 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze 55" to za mały jest, minimum 65" i to mam sprawdzone. Kolega kupił 65"9005 i ma niecałe 3m do matrycy. TV musi wisieć na ścianie bo jak stoi to taki "nieporęczny" jest.
Jeśli rodzice mają TV to na siłę nie kupuj i nie zmieniaj im, lepiej zamiast tych dwóch kup jeden i większy tv i nowszy dla siebie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat siedzę niecałe 2 metry, do tej pory mój stary 50mu6102 Samsunga był idealny :D więc 65 na tą odległość to już przesada. Rodzice korzystają z 47 calowego LG z 2012 roku, więc myślę, że przesada na 55 to już serio fajna różnica. 65" to już skok cenowy bardzo w górę. Myślę, że w obu przypadkach 55" będzie idealne, bardziej się zastanawiam nad modelem, chociaż tutaj, szczególnie w tych cenach które podałem to nie wiem czy da się kupić coś lepszego, bo wymieniony przez ciebie 55XH95 to już koszt 6200 zł, a nie 2879 zł jak w przypadku 55XF90 :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tylko wyraziłem swoje zdanie. Fakt cena fajna zaFX55 ja w sypialni mam panasa 50" i za mały jest. Ja gdybym miał kupować to taki tv który był jednak na czasie z nowinkami technicznymi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, ja wiem o co ci chodzi. Tez bym tak chciał, no ale budżet. 2,5 roku temu kupiłem w x-komie w promocji Samsunga 50MU6102 za 1799 zł, do tej pory byłem bardzo z niego zadowolony. XF90 ma realnie prawie 1000 nitów w HDR, matrycę VA, 120 Hz, więc myślę, że nadal jest to świetny telewizor, szczególnie w takiej cenie za nowy z gwarancją. Co do B9, kosztuje w promocjach conajmniej 4500 zł, teraz w Euro 4799 zł, udało mi się parę dni temu go zamówić za 3799 zł, ma Gsync, też 120Hz, no i OLED, przy czym Hdmi 2.1, chociaż HDR już na poziomie 550 nitów, ale nie do końca wiem jak to się ma w OLEDach. Niemniej w cenie wspomnianego przez ciebie XH95 mam LG B9 i XF90, więc nie wiem czy ten interes się opłaca :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a GX9505 4300zł okolice jest, wiesz w HX o ile dobrze pamiętam to szerokie kąty widzenia już są od najmniejszej wielkości czyli już one są w 55" tak że nie trzeba strikte przed tv siedzieć aby kolory były fajne. Tak matryca VA robi robote. OLED vs LED. Oledy super kolor i czerń ale w słoneczny dzień nie pograsz w LED tv mniejsze prawdopodobieństwo bad pixela. A może zamiast Sony to Samsung Q9 lub Q8.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot, mam oleda i gram w dzień oraz w nocy.

Poza tym, nawet nie ma co porównywać leda do oleda, przepaść. 

Kto ma ten wie o czym pisze. 

Pzdr

Edytowane przez wincent19
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pisz głupot, mam oleda i gram w dzień oraz w nocy.
Poza tym, nawet nie ma co porównywać leda do oleda, przepaść. 
Kto ma ten wie o czym pisze. 
Pzdr
Temu napisałem aby fajnie było aby ktoś się wypowiedział na temat oleda. Jaki masz model i jak długo? Może źle powiedziałem że w dzień się nie pogra, po prostu z doświadczenia wiem że w słoneczny dzień jest gorzej niż w nocy, nic więcej, sąsiad za ścianą ma Panasa. O reszcie nie mogę się wypowiedzieć bo się nie znam.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się oled wypalił dwa razy w nie całe 2 lata

Edytowane przez mxmxm
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, adriancoffee napisał:

Ale zapewne mówisz o jakimś wcześniejszym modelu, z tego co wiem, to było to dość dobrze poprawione 

B7V, niby ta seria też ma zabezpieczenia same odświeżanie pixeli itp a jednak wypalił się.

Edytowane przez mxmxm
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...