Skocz do zawartości
  • 0
sEEJAy

Cienie na ekranie? Sony XH-9096

Pytanie

Witam,

Po zakupie nowego TV na ekranie widzę takie dwa a na bardzo jasnym tle nawet trzy półokręgi (załącznik). TV wyjęty prosto z pudełka, obchodziłem się z nim jak z jajkiem. Czy możliwe że został jakoś uszkodzony w transporcie? Czy to może zniknąć czy reklamować od razu? (Zakup w EuroRTVAGD)

https://zapodaj.net/4179fbcb64315.jpg.html
https://zapodaj.net/2d0c67f864886.jpg.html

https://zapodaj.net/259e5720712a0.jpg.html

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jesli masz tak na zywo jak na zdjeciu tv do wymiany/reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie zblizyłeś do telewizora bardzo silnego magnes, np takiego do poszukiwań metalowych przedmiotów w wodzie? To samo nie zejdzie.

Moim zdaniem wygląda to na uszkodzenie spowodowane silnym magnesem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
18 minut temu, koralgool napisał:

Nie zblizyłeś do telewizora bardzo silnego magnes, np takiego do poszukiwań metalowych przedmiotów w wodzie? To samo nie zejdzie.

Moim zdaniem wygląda to na uszkodzenie spowodowane silnym magnesem

Coś Ci się technologie pomyliły i czasy... no chyba ze on tym magnesem rzucił w tv to może coś by uszkodził, ale na pewno by to inaczej wyglądało...

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic mi się nie pomyliło, nie mówię o magnesiku od głośniczka tylko i bardzo silnym magnesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, koralgool napisał:

Nic mi się nie pomyliło, nie mówię o magnesiku od głośniczka tylko i bardzo silnym magnesie

Litości...

:D podaj źródło na podstawie areszcie tak rewolucyjne twierdzenie, jaki to musiałby być silny magnes???

A może jak ten tv jechał do nas z Chin to zachaczyl o kilka południków i równoleżników i stad jest ten wpływ magnesu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 minut temu, Nygus napisał:

Litości...

:D podaj źródło na podstawie areszcie tak rewolucyjne twierdzenie, jaki to musiałby być silny magnes???

A może jak ten tv jechał do nas z Chin to zachaczyl o kilka południków i równoleżników i stad jest ten wpływ magnesu?

Myślisz że jak zrobisz głupi uśmieszek to będziesz mądrzejszy? 

"Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może być powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. Mogą również uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych" Silny magnes jest w stanie zniszczyć kazda elektronike

magnesy-neodymowe.pl

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

News i tekst dziesięciolecia. Duuuuuzo nauki przed Tobą, co do uśmiechów, to właśnie nie mam siły wstać z podłogi!!!!!

Zamroził Cię 30 lat temu i teraz się obudziłeś? 

LCD i OLEDY to nie są tv CRT, nie maja kineskopów. Nie ma takiego magnesu, który ma wpływ na wyświetlany obraz na panelu LCD, no chyba ze zakłuci przesyłany sygnał lub ktoś rzuci magnesem w matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgłosiłem dzisiaj w sklepie reklamację z tytułu rekojmi. Jutro mam odebrać nowy TV w sklepie i od razu umówiłem się na oględziny na miejscu aby nie było kolejnej niespodzianki :)

Znajomy na podstawie tych zdjęć stwierdził że to nierówne ułożenie polaryzera które mogło powstać w logistyce na palecie czy coś i taki towar trafił już do mnie.

Zaznaczę że przy początkowej konfiguracji nie szło się tego dopatrzeć (ciemne menu konfiguracji). Dopiero po odpaleniu dema i pierwszych filmów/kanałów z jasnymi elementami wyszło szydło z worka :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 minut temu, sEEJAy napisał:

Zgłosiłem dzisiaj w sklepie reklamację z tytułu rekojmi. Jutro mam odebrać nowy TV w sklepie i od razu umówiłem się na oględziny na miejscu aby nie było kolejnej niespodzianki :)

Znajomy na podstawie tych zdjęć stwierdził że to nierówne ułożenie polaryzera które mogło powstać w logistyce na palecie czy coś i taki towar trafił już do mnie.

Zaznaczę że przy początkowej konfiguracji nie szło się tego dopatrzeć (ciemne menu konfiguracji). Dopiero po odpaleniu dema i pierwszych filmów/kanałów z jasnymi elementami wyszło szydło z worka :)

 

 

Polaryzator lub wyglada jakby któraś z warstw panelu była odciśnięta do matrycy, jak przycisniesz delikatnie w innym miejscu panel to zobaczysz taki efekt na ekranie tv lub komórki lub monitora komputerowego, :) zależy który ekran naciśniesz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, Nygus napisał:

 


LCD i OLEDY to nie są tv CRT, nie maja kineskopów. Nie ma takiego magnesu, który ma wpływ na wyświetlany obraz na panelu LCD, no chyba ze zakłuci przesyłany sygnał lub ktoś rzuci magnesem w matryce.

Ty nawet czytać nie potrafisz że zrozumieniem! Nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi idiotyzmami o jakiś 30 latach. Ja wiem że ty ciągle masz w głowie stare kineskopy, crt. Wyjaśniam bo sam nie pojmiesz, ja niemam na myśli kineskopów, crt, LCD czy oled. Magnes niszczy elektronikę w okół matrycy. Odpowiednio silny magnes zniszczy każda elektronike, chociażby miażdżąc ja.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Teraz, koralgool napisał:

Ty nawet czytać nie potrafisz że zrozumieniem! Nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi idiotyzmami o jakiś 30 latach. Ja wiem że ty ciągle masz w głowie stare kineskopy, crt. Wyjaśniam bo sam nie pojmiesz, ja niemam na myśli kineskopów, crt, LCD czy oled. Magnes niszczy elektronikę w okół matrycy. Odpowiednio silny magnes zniszczy każda elektronike, chociażby miażdżąc ja.

Dobrze, ze to powiedziałeś, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Tak odpowiedni silny magnes (taki o wadze kilku ton) zniszczy elektronika jak będzie na niej postawiony. Magnes może coś rozmagnesowac lub namagnesowac, jakbyś uważnie przeczytał to co podałeś jako źródło swojej „niewiedzy” to być przestał majaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 minuty temu, Nygus napisał:

Dobrze, ze to powiedziałeś, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Tak odpowiedni silny magnes (taki o wadze kilku ton) zniszczy elektronika jak będzie na niej postawiony. Magnes może coś rozmagnesowac lub namagnesowac, jakbyś uważnie przeczytał to co podałeś jako źródło swojej „niewiedzy” to być przestał majaczyć.

Magnes neodymowy o mocy kilku ton jest wielkości płytki polbrukowej i waży może z 3-4 kg i nie trzeba go stawiać na sprzęcie żeby go zniszczyć. Tzn żeby go zniszczyć masą a nie siłą

Edytowane przez koralgool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, koralgool napisał:

Magnes neodymowy o mocy kilku ton jest wielkości płytki polbrukowej i waży może z 3-4 kg i nie trzeba go stawiać na sprzęcie żeby go zniszczyć. Tzn żeby go zniszczyć masą a nie siłą

Ah, no tak, wszystko jasne, żeby nim zniszczyć elektronikę trzeba go rzucić lub spuścić z dużej wyskosci na jakiś sprzęt :).

brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Nygus napisał:

Ah, no tak, wszystko jasne, żeby nim zniszczyć elektronikę trzeba go rzucić lub spuścić z dużej wyskosci na jakiś sprzęt :).

brawo!

Znowu się skompromitowaleś, skup się i przeczytaj jeszcze raz. No chyba że nie jesteś w stanie zrozumieć to odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
24 minuty temu, koralgool napisał:

Znowu się skompromitowaleś, skup się i przeczytaj jeszcze raz. No chyba że nie jesteś w stanie zrozumieć to odpuść.

Leczę zajady, to o czym opowiadasz jest TOTALNA kompromitacja. NIE ROZUMIESZ O CZYM PISZESZ.

Prosta sprawa, konkretnie jaki układ elektroniczny został uszkodzony przez magnes? Nie zapisane dane na nośnikach magnetycznych, tylko układ, urządzenie elektroniczne.

Konkretny przykład, artykuł, opracowanie.

Trwałe, uszkodzony fizycznie układ elekroniczny przez magnes, a nie zakłócone działanie urządzenia.

A najlepiej, przekład uszkodzonego przez magnes wyświetlacza LCD.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, Nygus napisał:

Leczę zajady, to o czym opowiadasz jest TOTALNA kompromitacja. NIE ROZUMIESZ O CZYM PISZESZ.

Prosta sprawa, konkretnie jaki układ elektroniczny został uszkodzony przez magnes? Nie zapisane dane na nośnikach magnetycznych, tylko układ, urządzenie elektroniczne.

Konkretny przykład, artykuł, opracowanie.

Trwałe, uszkodzony fizycznie układ elekroniczny przez magnes, a nie zakłócone działanie urządzenia.

A najlepiej, przekład uszkodzonego przez magnes wyświetlacza 

Podałem Ci cytat z opisem co może uszkodzić magnes i podałem źródło. Nie chce mi się szukać szczegółowych eksperymentów naukowych bo pewnie takich niema. Musisz zdać się na opinie fachowców z portalu magnesy-neodymowe.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie masz czego szukać, bo nie ma takich przypadków, jest to fizycznie niemożliwe. Czytasz coś, czego nie jesteś w stanie zrozumieć. Ale to już nie mój problem. Żyj dalej w iluzji, fantazji i uważaj na magnesy, żeby ci czegoś nie uszkodziły innego... niż nośniki magnetyczne i obraz na kineskopie.

Portal.... strona firmy, która sprzedaje magnesy. Nie mam już nawet siły się śmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz pojąć że to że ty czegoś nie rozumiesz to nie znaczy to że jest to fizycznie niemożliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, koralgool napisał:

Musisz pojąć że to że ty czegoś nie rozumiesz to nie znaczy to że jest to fizycznie niemożliwe. 

Hahahahahaha, nie ma to jak brak elementarnej wiedzy, kompletna ignorancja i zaprzeczanie nauce i faktom, jeszcze tylko dodaj ze ziemia jest płaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
29 minut temu, Nygus napisał:

Hahahahahaha, nie ma to jak brak elementarnej wiedzy, kompletna ignorancja i zaprzeczanie nauce i faktom, jeszcze tylko dodaj ze ziemia jest płaska.

Niestety jesteś ograniczony jednym tokiem myślenia i w tym sęk. O nauce nie masz pojęcia i z takim podejściem mieć nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, koralgool napisał:

Niestety jesteś ograniczony jednym tokiem myślenia i w tym sęk. O nauce nie masz pojęcia i z takim podejściem mieć nie będziesz.

Nie umiesz i nie masz jak wybrnąć ze swojej głupoty... Nie masz ŻADNEGO faktu na potwierdzenie swojej błędnej i bzdurnej tezy, i uparcie brniesz dalej. Nie chcesz, nie potrafisz, nie umiesz przyznać się do błędu.

Ale to bez znaczenia , Twoje odpowiedzi tylko potwierdzają, że z takim podejściem nie będziesz miał jakiegokolwiek pojęcia o czymkolwiek.

Dla mnie to EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, Nygus napisał:

Nie umiesz i nie masz jak wybrnąć ze swojej głupoty... Nie masz ŻADNEGO faktu na potwierdzenie swojej błędnej i bzdurnej tezy, i uparcie brniesz dalej. Nie chcesz, nie potrafisz, nie umiesz przyznać się do błędu.

Ale to bez znaczenia , Twoje odpowiedzi tylko potwierdzają, że z takim podejściem nie będziesz miał jakiegokolwiek pojęcia o czymkolwiek.

Dla mnie to EOT.

W bledzie to jesteś ty. Nie masz pojęcia jak silne może być pole magnetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 minuty temu, koralgool napisał:

W bledzie to jesteś ty. Nie masz pojęcia jak silne może być pole magnetyczne

Niech moc (pola magnetycznego) będzie z Toba!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
46 minut temu, Nygus napisał:

Niech moc (pola magnetycznego) będzie z Toba!!!!

Ostatni raz ci wyjaśniam. Magnes może zniszczyć sprzęt poprzez uszkodzenia mechaniczne i nie trzeba nim rzucać. Wiem że utknałeś umyslowo na kineskopie ale już możesz spać spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...