Skocz do zawartości
pablo23

Fatalne podświetlenie w LG SM8500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje konsultacji. Dosłownie wczoraj odebrałem LG SM8500. Wszystko fajnie dopóki nie puściłem ciemniejszego obrazu. To co się dzieje na ekranie to dramat...

Lewa strona jaśniejsza. Na górze jakby ktoś latarką świecił. Prawa górna ciemna, prawa dolna jakiś różowawy wylew światła.

Po prostu nie chce mi się wierzyć, że TV dobrze oceniany, choćby tu na tej stronie (bliźniak LG sm8600) ma takie podświetlenie. Załączam fotkę. Proszę o porade: Czy fatalnie trafiłem na uszkodzony tv? Zamierzam oddać go na gwarancji jako wadliwy. Mój Sony Bravia sprzed 10 lat to wyświetla lepszy obraz. NIe ma idealnej czerni, ale jest równomierne podświetlenie. Naprawde olewam ładne kolory, nanocell, 120HZ itp. jeśli to ma mieć taki obraz przy wyświetlaniu czerni. Niech będzie i ciemnoszary, ale nie efekt jakbym wylał na to mleko z lewej  i jogurt z prawej. Na jasnych obrazach tego nie widać...Może to tv tylko do jasnych obrazów...

7cbd8487-8710-4349-ba1b-216a93484ac8.jpg

ebebe09e-9587-4b83-ad1c-c55c82d53996.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupowałeś przez internet ? Jeśli tak to masz 14 dni na zwrot.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablo23 napisał:

Po prostu nie chce mi się wierzyć, że TV dobrze oceniany, choćby tu na tej stronie (bliźniak LG sm8600) ma takie podświetlenie. Załączam fotkę. Proszę o porade: Czy fatalnie trafiłem na uszkodzony tv?

Możesz trafić na trochę lepsze i gorsze egzemplarze pod względem light bleedingu, ale idealnej czerni na matrycy ips nigdy nie będzie. Prawda jest jednak taka, że jak chcesz idealną czerń to tylko OLED, a jak wolisz telewizor ciekłokrystaliczny to coś na matrycy va z dużą ilością stref wygaszania typu sony xh95. 

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają właśnie LG LCD

 

" Telewizor do jasnych obrazów"

Dobre określenie.

 

Ja się parę lat męczyłem, aż wymieniłem na Samsung Q90R.

480 stref i jest bajka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pablo23 napisał:

Witam,

potrzebuje konsultacji. Dosłownie wczoraj odebrałem LG SM8500. Wszystko fajnie dopóki nie puściłem ciemniejszego obrazu. To co się dzieje na ekranie to dramat...

(...)

Mój Sony Bravia sprzed 10 lat to wyświetla lepszy obraz. NIe ma idealnej czerni, ale jest równomierne podświetlenie. 

Widzisz kiedys szlo sie w jakosc, teraz juz sie idzie praktycznie tylko w ilosc. Jesli ma byc dobry IPS to w sumie tylko Sony xg85.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Możesz trafić na trochę lepsze i gorsze egzemplarze pod względem light bleedingu, ale idealnej czerni na matrycy ips nigdy nie będzie. Prawda jest jednak taka, że jak chcesz idealną czerń to tylko OLED, a jak wolisz telewizor ciekłokrystaliczny to coś na matrycy va z dużą ilością stref wygaszania typu sony xh95. 

Tak... pisałem przecież, że nie wymagam idealnej czerni! Piszę przecież, że moja Bravia 10 letnia ma obraz nie idealnie czarny, ale równy. Dobrze, ładnie równo podświetlony. TO musi być wada egzemplarza...

2 godziny temu, Gatar napisał:

Witam.

Kupowałeś przez internet ? Jeśli tak to masz 14 dni na zwrot.

 

Rezerwacja w Euro przez neta. TV został rozpakowany, więc nie wiem czy nie zwrot rozpakowanego urządzenia wchodzi w grę... Na razie szukam info czy to możliwe, że ten typ tak ma... Czy to możliwe, że Bravia 10 letnia jest równo podświetlona i ma po prostu ciemną szarość bez efektu plam, a nowy tv nanocell wygląda jakby coś miał wylane na matrycę

59 minut temu, Xisiek napisał:

Widzisz kiedys szlo sie w jakosc, teraz juz sie idzie praktycznie tylko w ilosc. Jesli ma byc dobry IPS to w sumie tylko Sony xg85.

właśnie. Ja każde urządzenie Sony wspominam dobrze. Telefon xperia z3, telewizory. Obecnie porównanie wyświetlania czerni na Bravii 10 letniej vs nowy LG, który był rok temu za 4tysiące... Ciekawe czemu ta firma przegrywa z Koreańczykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pablo23 napisał:

Czy to możliwe, że Bravia 10 letnia jest równo podświetlona i ma po prostu ciemną szarość bez efektu plam, a nowy tv nanocell wygląda jakby coś miał wylane na matrycę

Jak najbardziej mozliwe.

Ba wrecz byloby malo prawdopodobne aby sytuacja byla odwrotna. LG robi po prost niskobudzetowe lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2020 o 19:53, Xisiek napisał:

Jak najbardziej mozliwe.

Ba wrecz byloby malo prawdopodobne aby sytuacja byla odwrotna. LG robi po prost niskobudzetowe lcd.

Niech i będą niskobudżetowe. Jednak, nawet niski budżet nie powinien cechować się obrazem składającym się z plam. Ciemne sceny w filmach są wręcz nie do oglądania, bo widzisz prześwietlenia jakby ktoś latarką świecił od drugiej strony. TV na środku kanapy. Zejścia na siedzisko obok środka to widzisz druga stroną ekranu dużo jaśniejszą. Znów ciemne sceny są nie do oglądania. Nikt w sumie kto ma taki TV  nie odpowiedział jak to wygląda u niego. Zakładam, że miałem pecha i to prostu wadliwy egzemplarz. Przecież ten model ma same pozytywne recenzje... Odniosę do sklepu na gwarancji i poczekam na odpowiedź. Mam nadzieje, że albo pójdzie na serwis albo dostanę jakąś propozycje wymiany (mogę nawet dopłacić do innego modelu jeśli tych już nie ma). Póki co leciwa Bravia 40 cali full Hd wróciła do salonu. SM8500 do kartonu. Słynny ciemny odcinek gry o tron na Bravii wyglądał całkiem ok. na SM8500 nie da się na niego patrzeć... Obraz oglądany z siedziska kanapy obok środka nawet już jaśniejszy ma widoczne plamy z podświetlenia. To jest jakiś dramat. Miało być fajnie wyszło fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pablo23 napisał:

Niech i będą niskobudżetowe. Jednak, nawet niski budżet nie powinien cechować się obrazem składającym się z plam. 

Naturalnie tak nie powinno byc, ale niestety jest. Ilosc, ilosc, ilosc. A, ze sztuke masz kiepska to tez potwierdza jak wyglada kontrola jakosci u LG.

PS. A co do pozytywnych opinii - wiekszosc tv ma ich zatrzesienie, ciekawe czemu ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finał jest taki, że na pewno nie powinno tak być. Sklep uznał zwrot w ramach rękojmi. Osoba z LG też potwiedziła, że takie podświetlenie to wada. Także miałem pecha, a szkoda bo zależało mi na tym modelu. Obecnie nie jest już dostępny.

Kupiłem za to TCL EP660. Głównie z powodu tego ze otwory pod wieszanie miało tak samo nisko jak LG i nie musiałem wiercić nowych otworów, a także wygląd (ramki metalowe i fajnie zaprojektowany dół). TV odznacza się w specyfikacji jedynie niskim input lag. Puściłem te same obrazy z czarnym tłem i oto ukazała się jednolita prawie czerń bez żadnych prześwietleń. TV za najtańszą kasę 2199 za 65 cali.

WhatsApp Image 2020-08-26 at 16.48.51.jpeg

WhatsApp Image 2020-08-26 at 16.48.36.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...