Skocz do zawartości
dune2

A8 czy AG9 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem zdecydowany na 55AG9 ale pojawił się A8 w podobnej cenie.
Konkretnych testów ciągle brak a chce wiedzieć jak wypada w porównaniu z AG9.
Pomożecie ?
W Sony centrum polecają AG9 ale nie wiem czy im wierzyć że jest faktycznie lepszy czy chcą się po prostu pozbyć starszego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dune2 napisał:

Byłem zdecydowany na 55AG9 ale pojawił się A8 w podobnej cenie.
Konkretnych testów ciągle brak a chce wiedzieć jak wypada w porównaniu z AG9.
Pomożecie ?
W Sony centrum polecają AG9 ale nie wiem czy im wierzyć że jest faktycznie lepszy czy chcą się po prostu pozbyć starszego modelu ?

ze sprzedawcami trzeba uważać nie zawsze można im ufać . https://www.digitaltrends.com/home-theater/sony-a9g-vs-sony-a8g/ polecam poczytać , przemyśleć i samemu podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link który podałeś jest do starego modelu AG8 a ja waham się między AG9 a nowym A8 tak więc to nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 00:20, dune2 napisał:

Byłem zdecydowany na 55AG9 ale pojawił się A8 w podobnej cenie.
Konkretnych testów ciągle brak a chce wiedzieć jak wypada w porównaniu z AG9.
Pomożecie ?
W Sony centrum polecają AG9 ale nie wiem czy im wierzyć że jest faktycznie lepszy czy chcą się po prostu pozbyć starszego modelu ?

Przeczytaj i porównaj sobie te TV na tej stronie:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a8h-oled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a9g-oled

Tak jak napisali w tym teście AH8 jest nieco lepszym telewizorem:

  • jest jaśniejszy w HDR
  • ma lepsze odwzorowanie kolorów
  • ma mniejszy input lag
  • ma lepiej działającą funkcję BFI (black frame insertion która poprawia ostrość ruchomych obrazów np sportu)

Jeżeli cena jest podobna to nie ma się co zastanawiać i brać nowszy model.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Przeczytaj i porównaj sobie te TV na tej stronie:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a8h-oled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a9g-oled

Tak jak napisali w tym teście AH8 jest nieco lepszym telewizorem:

  • jest jaśniejszy w HDR
  • ma lepsze odwzorowanie kolorów
  • ma mniejszy input lag
  • ma lepiej działającą funkcję BFI (black frame insertion która poprawia ostrość ruchomych obrazów np sportu)

Jeżeli cena jest podobna to nie ma się co zastanawiać i brać nowszy model.

Dzięki za linki ale akurat  z takiego punktowego porównania niewiele wynika.Jeśli chodzi o filmy HDR to dostał taką samą ocenę tak więc nie wiem skąd wniosek że A8 jest jaśniejszy a co do odwzorowania barw to nie wiem skąd masz info że A8 ma lepsze od AG9 ? Byłem w Sony centrum i oglądałem oba tv stojące obok siebie i to własnie AG9 miał moim zdaniem lepsze odwzorowanie kolorów no ale jeszcze kwestia ustawień jednego i drugiego. Imput lag nie ma znaczenia bo nie będe na nim grał.

Różnica w cenie jest niewielka mianowicie AG9 jest tańszy o 800 zł od  Ag8.

3 godziny temu, Mariobull napisał:

http://www.tvtest.pl/sony-55a8-test/

Polski test i faktycznie zrobili kawał dobrej roboty emoji108.pngemoji122.png

Widziałem ten test to chyba sklepu x-kom ale nie ma w nim żadnego porównania z AG9.

Edytowane przez dune2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dune2 napisał:

Dzięki za linki ale akurat  z takiego punktowego porównania niewiele wynika.Jeśli chodzi o filmy HDR to dostał taką samą ocenę tak więc nie wiem skąd wniosek że A8 jest jaśniejszy a co do odwzorowania barw to nie wiem skąd masz info że A8 ma lepsze od AG9 ? Byłem w Sony centrum i oglądałem oba tv stojące obok siebie i to własnie AG9 miał moim zdaniem lepsze odwzorowanie kolorów no ale jeszcze kwestia ustawień jednego i drugiego. Imput lag nie ma znaczenia bo nie będe na nim grał.

Różnica w cenie jest niewielka mianowicie AG9 jest tańszy o 800 zł od  Ag8.

Widziałem ten test to chyba sklepu x-kom ale nie ma w nim żadnego porównania z AG9.

polecam wpisać na youtube na pewno jakieś porównania znajdziesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie widzę żadnego porównania AG9 z A8 no chyba że Ty coś znalazłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 13:29, dune2 napisał:

Dzięki za linki ale akurat  z takiego punktowego porównania niewiele wynika.Jeśli chodzi o filmy HDR to dostał taką samą ocenę tak więc nie wiem skąd wniosek że A8 jest jaśniejszy a co do odwzorowania barw to nie wiem skąd masz info że A8 ma lepsze od AG9 ? Byłem w Sony centrum i oglądałem oba tv stojące obok siebie i to własnie AG9 miał moim zdaniem lepsze odwzorowanie kolorów no ale jeszcze kwestia ustawień jednego i drugiego. Imput lag nie ma znaczenia bo nie będe na nim grał.

To jest najbardziej rzetelny na świecie portal testujący telewizory. Swoje telewizory testują 100% obiektywnie, bo sami za nie płacą (nie dostają wyselekcjonowanych sampli od producentów, tylko biorą to co statystyczny Kowalski może trafić w sklepie). Do jasności i wolumenu kolorów masz tam przecież pomiary. Na samym końcu testu A8 masz komentarz porównujący ten model do paru konkurentów w tej klasie. Czego oczekujesz więcej? Masz na tacy podane że A8 jest po prostu minimalnie lepszy, bo parę rzeczy usprawniono.

Jeżeli zamierzasz opierać się na bardziej subiektywnych, albo o zgrozo sponsorowanych recenzjach/opiniach to równie dobrze możesz rzucić monetą. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że stary wyższy model jest ok tysiak tańszy to bym się nie zastanawiał i go wybrał. No ale to nie moje budżety, no i jak dla mnie na dziś OLED nie wchodzi w grę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, efel napisał:

To jest najbardziej rzetelny na świecie portal testujący telewizory. Swoje telewizory testują 100% obiektywnie, bo sami za nie płacą (nie dostają wyselekcjonowanych sampli od producentów, tylko biorą to co statystyczny Kowalski może trafić w sklepie). Do jasności i wolumenu kolorów masz tam przecież pomiary. Na samym końcu testu A8 masz komentarz porównujący ten model do paru konkurentów w tej klasie. Czego oczekujesz więcej? Masz na tacy podane że A8 jest po prostu minimalnie lepszy, bo parę rzeczy usprawniono.

Jeżeli zamierzasz opierać się na bardziej subiektywnych, albo o zgrozo sponsorowanych recenzjach/opiniach to równie dobrze możesz rzucić monetą. 

Nie wiem jak Ci odpisać byś zrozumiał ale wydaje mi się że już mój pierwszy post wyraźnie wskazuje czego oczekuje a więc porównania A8 z AG9.

Test A8 który Twoim zdaniem jest obiektywny ale nie twierdzę że nie bo nie mam ku temu przesłanek łatwo jest wyszukać używając google tak jak i porównań A8 z innymi modelami ale jak już kolejny raz Ci napisze ja szukam porównania A8 z AG9 i prościej już tego nie określę ale może teraz zrozumiesz ?

W teście A8 który podałeś nie ma ani słowa że jest lepszy od AG9 poza mniejszym imput lagiem.

19 godzin temu, Mariobull napisał:

Biorąc pod uwagę że stary wyższy model jest ok tysiak tańszy to bym się nie zastanawiał i go wybrał. No ale to nie moje budżety, no i jak dla mnie na dziś OLED nie wchodzi w grę.

Nie chce żeby to źle zabrzmiało ale dla mnie 1000 to niewielka różnica a chce mieć świadomość że wybrałem lepszy model.Co konkretnie masz na myśli pisząc że na dziś OLED nie wchodzi w grę ? jest coś lepszego ?

Cytat

Znakomita, głęboka i czysta czerń, wiernie odwzorowane kolory, stabilne i precyzyjne efekty HDR, wyjątkowo udane brzmienie – po prostu czego chcieć więcej? Dla mnie osobiście Sony Bravia 55A8 jest bardzo mocnym kandydatem na najlepszego 55-calowego OLED-a w roku 2020. Gorąco polecam, bo ulepszenia w stosunku do 55AG8 są bardzo duże.

Nawet w podsumowaniu jak i całym teście A8 są tylko odniesienia do AG8 a nie do AG9.

Edytowane przez dune2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 13:38, dune2 napisał:

W teście A8 który podałeś nie ma ani słowa że jest lepszy od AG9 poza mniejszym imput lagiem.

Ślepy czy jak?

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a8h-oled

Prawie na samym końcu, akapit "Compared to other TVs"

image.png.8cb57fdd78979702c9a1fc1e7dafb475.png

Idąc tym tropem klikam sobie link Compare Side-by-Side w którym oglądam szczegółowe porównanie tych dwóch telewizorów i wyciągam te same wnioski, które już tu przytoczyłem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, efel napisał:

Ślepy czy jak?

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a8h-oled

Prawie na samym końcu, akapit "Compared to other TVs"

image.png.8cb57fdd78979702c9a1fc1e7dafb475.png

Idąc tym tropem klikam sobie link Compare Side-by-Side w którym oglądam szczegółowe porównanie tych dwóch telewizorów i wyciągam te same wnioski, które już tu przytoczyłem.

serio udajesz czy jesteś ograniczony ?

najpierw odwołujesz się do testu A8 na http://www.tvtest.pl/sony-55a8-test/ uznając go za jakiś bardzo wiarygodny twierdząc do tego że potwierdza on lepszość A8 nad Ag9 a teraz jako argument dajesz punktacje z https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a8h-oled i ogólnikowe zdanie które tak naprawdę jest czyjaś  subiektywną opinią bez konkretnych danych testowych i jest to tak przydatne jak komentarze anonimów  z serwisu typu ceneo.

Powinieneś wiedzieć jeśli ogarniasz chociaż trochę temat tv że porównanie powinno polegać na dokładnym (z podziałem na katerogi  i wartości liczbowe) tescie porównawczym konkretnych parametrów a nie jakimś tam jednym zdaniu podsumowania opartym na fantazji piszącego artykuł,

 

 

Edytowane przez dune2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dune2 napisał:

najpierw odwołujesz się do testu A8 na http://www.tvtest.pl/sony-55a8-test/ uznając go za jakiś bardzo wiarygodny twierdząc do tego że on potwierdza on lepszość A8 nad Ag9

Poproszę o cytat.

7 minut temu, dune2 napisał:

ogólnikowe zdanie które tak naprawdę jest czyjaś tą subiektywną opinią na poziomie komentarza użytkownika  z serwisu typu ceneo.

To zdanie które Ci przytoczyłem to nie jest subiektywna opinia, a podsumowanie szczegółowego porównania, które tam masz w linku 'Compare Side by Side'. 

8 minut temu, dune2 napisał:

Powinieneś wiedzieć jesli ogarniasz chociaż trochę temat tv że porównanie powinno polegać na dokładnym z podziałem na katerogie tescie porównawczym a nie jakimś tam jednym zdaniu niewiadomo kogo.

A co masz w linku 'Compare Side by Side'?

8 minut temu, dune2 napisał:

serio udajesz czy jesteś ograniczony ?

Ja jestem ograniczony? Podałem Ci kawę na ławę najbardziej wiarygodne miejsce na świecie, które porównało dla Ciebie te dwa TV a ty:

  • obrażasz mnie
  • żądasz żeby ktoś jeszcze bardziej na tacy wyłożył Ci to czego oczekujesz
  • obrażasz RTINGS.com pisząc: "tak naprawdę jest czyjaś tą subiektywną opinią na poziomie komentarza użytkownika  z serwisu typu ceneo"

Chciałem bezinteresownie pomóc, najwyraźniej dla Ciebie to za mało. Nie pozdrawiam.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, efel napisał:

Poproszę o cytat.

To zdanie które Ci przytoczyłem to nie jest subiektywna opinia, a podsumowanie szczegółowego porównania, które tam masz w linku 'Compare Side by Side'. 

A co masz w linku 'Compare Side by Side'?

Ja jestem ograniczony? Podałem Ci kawę na ławę najbardziej wiarygodne miejsce na świecie, które porównało dla Ciebie te dwa TV a ty:

  • obrażasz mnie
  • żądasz żeby ktoś jeszcze bardziej na tacy wyłożył Ci to czego oczekujesz
  • obrażasz RTINGS.com pisząc: "tak naprawdę jest czyjaś tą subiektywną opinią na poziomie komentarza użytkownika  z serwisu typu ceneo"

Chciałem bezinteresownie pomóc, najwyraźniej dla Ciebie to za mało. Nie pozdrawiam.

Zacznijmy od tego że to Ty obrażasz mnie bo teksty typu "ślepy" to sobie pisz do swojego ojca lub chłopaka nie do mnie.Tak więc jeśli tak sobie pozwalasz to dostajesz to samo.

Po drugie naucz się czytać ze zrozumieniem a wtedy będziesz wiedział że niczego nie żądam tylko grzecznie spytałem czy ktoś wie czy jest porównanie obu modeli.

Po trzecie niczego mi nie wyłożyłeś bo punktacja która podałaś nie ma żadnego fachowego porównania modelu A8 z AG9 a do co obrażania RTINGS.com to nic o nich nie wiem ani kto ich sponsoruje ani kim ci ludzie sa co nie zmienia faktu że nie przedstawili żadnego porównania poza ogólnikiem w podsumowaniu.

Co do compare side by side to jesli dla Ciebie cyferki bez żadnego podłoża testowego są obiektywną oceną i dowodami to nie mamy o czym rozmawiac bo to oznacza że o tv wiesz tylko tyle że one sa.

A i naucz się że to nie Ty jestes od oceny tego czy to co podałeś mnie zadowala tylko od tego jestem ja.

Szukam testu porównawczego z prawdziwego zdarzenia a nie porównania parametrów ze specyfikacji technicznej a w gruncie rzeczy tylko to przedstawia "test" RTINGS.com

Edytowane przez dune2
  • Haha 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dune2 napisał:

Szukam testu porównawczego z prawdziwego zdarzenia a nie porównania parametrów ze specyfikacji technicznej a w gruncie rzeczy tylko to przedstawia "test" RTINGS.com

Miałem już nic nie pisać, ale ten fragment mnie rozśmieszył do łez. 

Powodzenia!

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oczekiwania.Widocznie Ciebie zadowalają zdawkowe dane i ulegasz magii znanego portalu lub ogólnie jesteś łatwowierny ale nie będę w to wnikał.

Ja zawsze gdy kupuje coś drogiego lubię poczytać parę dokładnych testów oraz poznać opinie użytkowników i to najlepiej takich których znam osobiście.Ważne są także moje odczucia i tu pojawia się problem bo oglądałem te tv wiszące obok siebie w dwóch różnych sklepach Sony centrum - jeden w Białymstoku drugi w Gdyni i moje wnioski są zgoła odmienne niż te które przedstawił  RTINGS.com. Mianowicie jakość obrazu w AG9 wydawała się nieco wyższa od tej w A8. Dodam że nie byłem sam a osoba mi towarzysząca jak i pracownicy Sony centrum byli tego samego zdania. 

Możesz się śmiał do łez i robić co chcesz bo to wolny kraj ale sprawdź najpierw oba tv sam "na żywo" bo później może się okazać  że Twoje " porady w ciemno" są guzik warte. Możesz faktycznie już nie pisać bo jesteś typowym forumowym mędrkiem który myśli że jak ma bardzo dużo postów to każdy kto o coś pyta ma traktować go jak wyrocznie.To typowe dla każdego tematycznego forum w necie.Na mnie to kompletnie nie działa bo ja podejmuję decyzję o zakupie dopiero gdy sam uznam że czyjeś argumenty mnie przekonały.

Stanowczo lepiej używać siły argumentu  w dyskusji niż argumentu siły.

Także życzę powodzenia.

Edytowane przez dune2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem A8 dwa dni temu a dzisiaj tysiak taniej. 🙈🙈🙈 TV rewelacja. 

7B9F5C73-EC3D-4B91-A8BD-49A152F9D77E.jpeg

8297CC08-2772-409B-8BFD-B00AE9764D5A.jpeg

Edytowane przez Jacek Piątek
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A8 kupiony w Euro AGD i pilot nie ma podświetlenia. Czytałem tutaj test na forum gdzie pilot jest niby podświetlany. Jak to w końcu jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. Zależy od numeru A8; A85,A87A89. Tem ostatni ma na pewno podświetlany pilot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma też Neonet ale w Sony jest promocja z 5 letnią gwarancją poniżej 8500 z tego co pamiętam. Ja mogę swojego oddać i dostać kasę z powrotem i kupić taniej. Nie mniej, wysyłka na mój koszt, tv sprawdzony bez jakichkolwiek ukrytych wad, itp więc nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie znowu zagwozdka. Sony 77AG9 jest juz za 15499 i jest to mega cena jak za ten model ale 85XH9505 jest już za 13 tys . Ceny spadają dosyc szybko. OLED mnie kusi ale troche obawiam sie tych wypalen a tutaj 85" LED i to model 9505 za 12999! Hmmm już mam mętlik w głowie 🤪

W moim dotychczasowym 75ZF9 HDR jest genialny. Efekt blomingu można tak zminimalizować, ze przynajmniej dla mnie, staje sie marginalny. Za to mecze w 4k to poezja i zapewne na XH9505 gorzej nie będzie a ekran jednak 10" większy.

OLED wiadomo czerń i kontrast genialny ale jednak HDR słabszy no i te nieszczęsne wypalenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...