Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To zrób sobie stelaż i do niego zamocuj. Następnie stelaż przesuwaj aż znajdziesz miejsce,. które daje najlepszy efekt.

To zrób sobie stelaż i do niego zamocuj. Następnie stelaż przesuwaj aż znajdziesz miejsce,. które daje najlepszy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszytko ogarniesz. I ustawisz tak jak Ci pasuje. Pozdr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xisiek napisał:

Mozesz rozwinac i podac jakies argumenty/przyklady?

Błędne ustawianie głośności poszczególnych głośników, błędne ustawianie zwrotnicy po kalibracji wszystko należny zmierzyć zmierzyć decybelomierzem dostosować do standardu 75db dla każdego głośnika z miejsca odsłuchu, a zwrotnicę dostosować do standardów thx i posiadanych głośników.

Takie podstaw podstaw.

2 godziny temu, ayala73 napisał:

Wydawało mi się, że forum

Jeśli na prawdę chcesz mieć dobrze ustawione kino poczytaj sobie następujące poradniki

https://cinematic.pl/rozmieszczenie-glosnikow-kino/

 

https://cinematic.pl/5-porad-jak-uzyskac-najlepszy-dzwiek/

Porada nr 5: Nie ufaj bezgranicznie automatycznym systemom korekcji akustyki.

Więc skrupulatnie dobrałeś cały sprzęt oraz krok po kroku zbudowałeś kino domowe swoich marzeń. Ale co robisz na sam koniec? Ufasz bezgranicznie wynikom „jakiegoś” automatycznego procesu konfiguracji oraz korekcji akustyki wbudowanemu w procesor AV lub amplituner? Zawsze sprawdzaj i weryfikuj, co automatyczny system zdecydował.

Jako minimum, podstawowe ustawienia wprowadź własnoręcznie – wielkości głośników, dystanse, poziomy głośności, integrację subwoofera.  Zautomatyzowane procedury wbudowane w elektronikę AV bardzo często się mylą przy wprowadzaniu powyższych ustawień. Według podstawowych zaleceń THX wszystkie głośniki powinny być ustawione jako małe, a zwrotnica powinna być ustawiona na 80Hz. To dobry punkt startowy i prawie zawsze lepsze ustawienie od tego co sugeruje amplituner.

Oczywiście na rynku są również bardziej zaawansowane systemy korekcji, które potrafią znacząco podnieść jakość brzmienia. Miejmy jednak na uwadze, że systemy te nie znają naszego pomieszczenia, zainstalowanych głośników i innych niuansów. Stosują pewne uproszczenia, które są niezbędne przy tego typu procesie.

 

https://cinematic.pl/referencyjny-poziom-thx/

W domowych systemach audio kalibracja poziomu referencyjnego działa nieco inaczej. Większość procesorów AV oraz amplitunerów posiada przeznaczone do ustawiania poziomu głośność, wbudowane sygnały testowe zarejestrowane z poziomem – 30dB względem pełnej skali (0dB). Używając tych tonów testowych, SPL każdego z głośników powinien wynosić 75dB – mierzone w miejscu odsłuchu.
 

https://cinematic.pl/dolby-atmos-DTS

https://cinematic.pl/10-porad-glosniki-atmos

 

Ogólnie jeśli coś tam ogarniasz jeżyk ang mamy zresztą tłumacza Google to tutaj masz kopalnie wiedzy

https://www.avsforum.com/forum/113-subwoofers-bass-transducers/2958528-guide-subwoofer-calibration-bass-preferences.html#IA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko Oki tylko to nie jest proste. Wszytko po za trybem auto dla większości użytkowników jest zaawansowane. W tym ampli jest bardzo dobry system korekcji aukustucznej pomieszczenia wbudowany i na początek wystarczy. Jak pozna sprzęt lepiej i będzie miał ochotę to sam pokombinuje

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, ale to dla mnie to na razie czarna magia. Dzisiaj już zamontowałem cały system 5.1.4, zrobiłem ponowną kalibrację wszystkich głośników i znowu wracam do punktu wyjścia. Znów jest dużo wysokich mimo ustawień o których pisałem wcześniej w Audyssey, tak że znowu mnie czeka zabawa. Najgorsze jest to że na forach prawie nic nie ma odnośnie Marantz-ów

Vandel1 zainstalowałem te aplikacje o których pisałeś i podłączyłem ampli pod internet ale nie mogę znaleźć ustawień jeśli chodzi o wysokie czy niskie tony.

D4r3KS dzięki za informacje , cały czas mówisz że pisałem coś o zwrotnicy, ja nic takiego nie pisałem i nawet nie wiem gdzie takie coś się ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 18:19, ayala73 napisał:

i po kalibracji głośniki ustawione są następująco:

fronty na cały zakres (nic nie można zmienić), centralny na 80HZ, surrand i przednie górne na 60

Pisałeś, to jest pierwsza rzecz jaką należy zmienić.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, D4r3KS napisał:

Pisałeś, to jest pierwsza rzecz jaką należy zmienić.

Proszę przeczytaj ze zrozumieniem- nic nie można zmienić, a nie że trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić bez problemu

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Na pilocie setup potem głośniki i ustawienia ręczne

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to nie naprawi twojej ostrości...

Opisz dokładniej swój problemem z ostrością:

jakie masz głośniki

czy problem występuje w trybie stereo direct

czy występuje tylko gdy kalibracja akustyki jest wyłączona/włączona

czy występuje na wszystkich głośnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem, ale ten czas dobrze  poświęciłem na poznanie Marantza. Weekend był okresem poznania instrukcji ;) i testów na różnych głośnikach frontowych, moich Taga Harmony Platinum i kumpli JBL e80, Monitor Audio i jeszcze dwóch innych zestawach, ale szczerze powiedziawszy to nawet nie pamiętam jakich. Zwieńczeniem testów był dzień wczorajszy gdzie zabrałem ampli do kolegi, który jest typowym audiofilem. Słuchaliśmy najpierw jego zestawu czyli wzmacniacz Arcam + kolumny własnej konstrukcji i później podłączyliśmy do jego kolumn Marantza. Jego zestaw również ma dużo wysokich tonów, ale wszystko jest jakby to powiedzieć zrównoważone , natomiast w Marantzie wysokie tony dominują nawet tam gdzie nie powinny. Gdziekolwiek by mój ampli nie był podłączony wysokie tony są ostre i w niektórych momentach kłujące i jakby przesterowane. W direct jest najlepiej, ale wysokie i w tym przypadku dominują. Szczerze powiedziawszy najbardziej mi odpowiadają moje kolumny, gdyby tylko jakoś ująć tych wysokich tonów :( .

@Vandel1 a jakie ty masz głośniki w swoim marantzie i jak u Ciebie z wysokimi tonami ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne wiesz czemu? bo marantz jest uważany za melodyjny i zrównoważony amplituner a yamaha, pioneer, onkyo za bardzo dynamiczne z podkręconymi wysokimi tonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo się nie odzywałem, ale ten czas dobrze  poświęciłem na poznanie Marantza. Weekend był okresem poznania instrukcji i testów na różnych głośnikach frontowych, moich Taga Harmony Platinum i kumpli JBL e80, Monitor Audio i jeszcze dwóch innych zestawach, ale szczerze powiedziawszy to nawet nie pamiętam jakich. Zwieńczeniem testów był dzień wczorajszy gdzie zabrałem ampli do kolegi, który jest typowym audiofilem. Słuchaliśmy najpierw jego zestawu czyli wzmacniacz Arcam + kolumny własnej konstrukcji i później podłączyliśmy do jego kolumn Marantza. Jego zestaw również ma dużo wysokich tonów, ale wszystko jest jakby to powiedzieć zrównoważone , natomiast w Marantzie wysokie tony dominują nawet tam gdzie nie powinny. Gdziekolwiek by mój ampli nie był podłączony wysokie tony są ostre i w niektórych momentach kłujące i jakby przesterowane. W direct jest najlepiej, ale wysokie i w tym przypadku dominują. Szczerze powiedziawszy najbardziej mi odpowiadają moje kolumny, gdyby tylko jakoś ująć tych wysokich tonów .
@Vandel1 a jakie ty masz głośniki w swoim marantzie i jak u Ciebie z wysokimi tonami ?
 
Ja w "maranzie" nie mam żadnych głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, D4r3KS napisał:

Trochę dziwne wiesz czemu? bo marantz jest uważany za melodyjny i zrównoważony amplituner a yamaha, pioneer, onkyo za bardzo dynamiczne z podkręconymi wysokimi tonami.

Wybierając Marantz właśnie tymi opiniami się sugerowałem, lubię właśnie melodyjne i spokojne granie. Lubię też posłuchać głośno i tu największe rozczarowanie. Czym głośniej tym gorzej. Dostałem nr tel. do serwisu Horna, ale nie można się połączyć. Już sam nie wiem, gdybym tylko ja to słyszał to jeszcze można by było mi zarzucić brak słuchu :(

Jeszcze walczę ale powoli sił brak. Podnioslem trochę przód głośników do góry i wydaje mi się że wysokie  złagodniały, ale już sam nie wiem czy faktycznie czy moje pobożne życzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jbl studio 280 zestaw 5. 1 nie mam problemu z wysokimi tonami. Jedynie w koncertach marantz jest słaby. Poprzednia Yamaha a1010 w koncertach była lepsza. Spróbuj kolumny dali zensor powinno Ci odpowiadać bardziej niż moje

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ayala73 napisał:

Wybierając Marantz właśnie tymi opiniami się sugerowałem, lubię właśnie melodyjne i spokojne granie. Lubię też posłuchać głośno i tu największe rozczarowanie. Czym głośniej tym gorzej. Dostałem nr tel. do serwisu Horna, ale nie można się połączyć. Już sam nie wiem, gdybym tylko ja to słyszał to jeszcze można by było mi zarzucić brak słuchu :(

Jeszcze walczę ale powoli sił brak. Podnioslem trochę przód głośników do góry i wydaje mi się że wysokie  złagodniały, ale już sam nie wiem czy faktycznie czy moje pobożne życzenie 

Coż tak się kończy gdy wybierasz sprzęt audio kierując się „opiniami” w Internecie a nie odsłuchem w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Coż tak się kończy gdy wybierasz sprzęt audio kierując się „opiniami” w Internecie a nie odsłuchem w salonie.

Salon też nie zastąpi miejsca docelowego  + zestawu głośników które się posiada. Do najbliższego pożądnego salonu mam ponad 130 km, więc ta opcja raczej odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ayala73 napisał:

Salon też nie zastąpi miejsca docelowego  + zestawu głośników które się posiada. Do najbliższego pożądnego salonu mam ponad 130 km, więc ta opcja raczej odpada. 

Cóż, coś za coś, 130 kilometrów to nie tak duża odległość jeżeli chce się kupować sprzęt na który ma CI posłużyć kilka lat i kosztuje kilka tysięcy.
Jak sam napisałeś, testowałeś sprzęt na kilku zestawach głośników od znajomych i w każdym przypadku słyszysz za dużo wysokich, co udowadnia że jednak odsłuch nie u siebie dałby CI jakieś wyobrażenie jak ten sprzęt gra.
Co więcej jak byś dobrze poszukał i pogadał to są racy którzy byliby w stanie przyjechać do Ciebie z kilkoma sprzętami i wtedy mógłbyś zrobić odsłuch u siebie na swoich głośnikach.

Pozdrawiam.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ayala73 napisał:

Mam pytanko jak zrobić hard reset tego marantza

Jesli to nie pomoze to proponuje zamowic kolejny egzemplarz tego Marantza i go podpiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korektor jest w aplikacji marantz. Wybierz music jako tryb dźwieku potem u góry prawym rogu audio i korektor graficzny. Pozdr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 11:19, Jasiek_31 napisał:

Co więcej jak byś dobrze poszukał i pogadał to są racy którzy byliby w stanie przyjechać do Ciebie z kilkoma sprzętami i wtedy mógłbyś zrobić odsłuch u siebie na swoich głośnikach.

Pozdrawiam.

A.

Sprzęt oddany, @Jasiek_31 jak możesz to daj namiary na takich co podjadą.

 

Cytat
W dniu 1.08.2020 o 12:08, vandel1 napisał:

Korektor jest w aplikacji marantz. Wybierz music jako tryb dźwieku potem u góry prawym rogu audio i korektor graficzny. Pozdr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ustawiałem i tam, myślę że to było coś z samym ampli. Dodzwoniłem się do serwisu i Pan mi powiedział, że trzeba do nich wysłać sprzęt, wolałem jednak oddać do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ayala73 napisał:

Sprzęt oddany, @Jasiek_31 jak możesz to daj namiary na takich co podjadą.

Widzę że koledze nawet google użyć się nie chcę, to po pierwsze, po drugie, nie wiem gdzie mieszkasz więc Ci których Ci podam mogą nie być skłonni fatygować się do Ciebie bo może to być dla nich drugi koniec Polski, do mnie kilka lat temu gdy kupowałem ostatni ampli, przyjechali 100 kilometrów, ale ok.
Namiary na ekipę która oferowała dojazd i sprawdzanie sprzętu znajdziesz tutaj: https://systemy-kina-domowego.pl/

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...