Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie wyboru kina domowego do systemu 7.1.4. Posiadałem ampli Onkyo TX-RZ840, który niestety uległ uszkodzeniu. Co mogę kupić w zastępstwie tego Onkyo z którego poza drobnymi mankamentami byłem zadowolony i w kinie i w stereo. Zainteresowały mnie trzy modele 2 Denona :AVC-X4700H i 4500 oraz Marantz 7015, a może jeszcze jakiś ampli do 6000 zł jest godny uwagi. Priorytetem dla mnie jest Kino domowe, ale chciał bym aby w stereo zagrał przyzwoicie. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, żaden z nich nie ma 11 kanałowego wzmacniacza, (no chyba że masz dodatkowy wzmacniacz na 2 kanały).
Po drugie, nie wiem czy one mogą przetwarzać 11 kanałów.

Linia 7 Marantza przetwarzała 11 kanałów ale jak wprowadzili linię 8, to chyba lini 7, zabrali tą funkcjonalność....
Tego nie jestem pewien, mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ayala73 napisał:

Witam.

Jestem na etapie wyboru kina domowego do systemu 7.1.4. Posiadałem ampli Onkyo TX-RZ840, który niestety uległ uszkodzeniu. Co mogę kupić w zastępstwie tego Onkyo z którego poza drobnymi mankamentami byłem zadowolony i w kinie i w stereo. Zainteresowały mnie trzy modele 2 Denona :AVC-X4700H i 4500 oraz Marantz 7015, a może jeszcze jakiś ampli do 6000 zł jest godny uwagi. Priorytetem dla mnie jest Kino domowe, ale chciał bym aby w stereo zagrał przyzwoicie. Z góry dziękuję za pomoc

Jakbyś chciał napędzić wszystkie 11 kanałów bez dodatkowej końcówki mocy, to musiałbyś wysupłać trochę więcej grosza i dołożyć do Denona  AVC-X6700H.

Amplituner kina domowego 13.2 8K AVC-X6700H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Deimos napisał:

Jakbyś chciał napędzić wszystkie 11 kanałów bez dodatkowej końcówki mocy, to musiałbyś wysupłać trochę więcej grosza i dołożyć do Denona  AVC-X6700H.

 

Lub szukać poprzednich modeli 6500, 6400, 6300 (chyba najlepszy dźwiękowo z tej czwórki)

6500 dostaniesz nowego taniej niż 6700, a tak naprawdę to HDMI 2.1 jest na plaster do tyłka komukolwiek potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o aktualne oficjalne ceny to 6500 nówka jest ustalony na 9999zł, a 6700 na 11499zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Po pierwsze, żaden z nich nie ma 11 kanałowego wzmacniacza, (no chyba że masz dodatkowy wzmacniacz na 2 kanały).
Po drugie, nie wiem czy one mogą przetwarzać 11 kanałów.

Linia 7 Marantza przetwarzała 11 kanałów ale jak wprowadzili linię 8, to chyba lini 7, zabrali tą funkcjonalność....
Tego nie jestem pewien, mogę się mylić.

Właśnie RZ840 miał mi posłużyć do rozbudowy kina poprzez dodatkowy wzmacniacz, który już posiadam. Niestety nie nadaje się do naprawy, dlatego pomyślałem o Denonie bo bardzo dobre opinie są o dźwięku z tego ampli, a jeszcze nigdy nie miałem okazji tej firmy posłuchać. Jeśli zagra tak dobrze jak Onkyo to był bym bardzo zadowolony. Tylko czy jest sens dopłacać do 4700, czy lepiej brać 4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już sam podejmuj decyzję. Nie śledzę ostatnio co tam dodają z roku na rok. Przeważnie zmieniają numerek i podnoszą cenę.
Porównaj istotne parametry i cenę i będziesz miał zwycięzcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie bierzesz pod uwagę? w tej cenie możesz już mieć Arcam'a AVR390.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie RZ840 miał mi posłużyć do rozbudowy kina poprzez dodatkowy wzmacniacz, który już posiadam. Niestety nie nadaje się do naprawy, dlatego pomyślałem o Denonie bo bardzo dobre opinie są o dźwięku z tego ampli, a jeszcze nigdy nie miałem okazji tej firmy posłuchać. Jeśli zagra tak dobrze jak Onkyo to był bym bardzo zadowolony. Tylko czy jest sens dopłacać do 4700, czy lepiej brać 4500.
Te Denony X4xxx, są 9.2 Arcam z tego co widzę 7.2

Marantz Sr 7013 i Denon X6500, obsługuje 11.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł w końcu na Marantza SR7013, mam nadzieję że dźwięk w kinie jak i w stereo będzie mnie satysfakcjonował. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model śr 7012 w kinie jest petarda. W stereo tak na poziomie wzmaka za 2tys więc dobrze

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, vandel1 napisał:

Mam model śr 7012 w kinie jest petarda. W stereo tak na poziomie wzmaka za 2tys więc dobrze

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dotarł do mnie SR7013 i jeśli mam porównać z Onkyo RZ840 to w kinie gra zdecydowanie lepiej, atmos dostał nowego życia (teraz to siła i moc). W stereo radzi sobie moim zdaniem słabiej niż Onkyo, może przez to że ma za dużo wysokich tonów, które przy głośnym słuchaniu aż kują w uszy. Nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia basów i wysokich, co w onkyo było do ustawienia bez problemów z pilota. Może ktoś pomoże z tym problemem jak można to poustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji marantz np

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, vandel1 napisał:

W aplikacji marantz np

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Sorki ale nie bardzo kumam, sprzęt dopiero co podłączyłem, a instrukcja do niego to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz aplikacje z sklepu Play lub ios marantz avr 2016

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, vandel1 napisał:

Pobierz aplikacje z sklepu Play lub ios marantz avr 2016

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli z pozycji tunera to nie jest możliwe ? Jeszcze jedno pytanko, podejrzewam że to ściema ale wraz z ampli otrzymałem zasady zwrotu. Piszą tam że sprzęt podłączony do internetu nie podlega zwrotowi ze względu na to, że w menu ampli zostaje ślad. Jak z tym jest, sprzęt kupiłem telefonicznie ze sklepu internetowego i przysługuje mi bodajże 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe z poziomu ampli ale jest to trudniejsze. Przede wszystkim trzeba zrobić kalibracje pomieszczenia przy pomocy mikrofonu

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, vandel1 napisał:

Jest możliwe z poziomu ampli ale jest to trudniejsze. Przede wszystkim trzeba zrobić kalibracje pomieszczenia przy pomocy mikrofonu

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

@vandel1 kalibracja została zrobiona już na samym początku i mimo wszystko nie mogę dojść ładu i składu z tym dźwiękiem, jest jakiś taki płaski bez kopa i te wysokie jak by przesterowane. Dziękuję Ci za każdą pomoc bo na internecie niewiele mogę znaleźć odnośnie marantza.  System mam w 5.1.2 i po kalibracji głośniki ustawione są następująco:

fronty na cały zakres (nic nie można zmienić), centralny na 80HZ, surrand i przednie górne na 60

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, że wokal w muzyce i np. dialogi w filmach są właśnie takie piskliwe, jak słucha się cicho to jest ok, ale czym głośniej tym efekt gorszy.

Edytowane przez ayala73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kalibracji były 2 opcje dodatkowe dunamic eq i 2 wyłącz je

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Jakie głośniki?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalecał włączyć dynamiczny equalizer oraz ewentualnie dynamiczne volume ( 3 stopnie do wyboru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyłączył i potem stopniowo sorawdzal co robią z dźwiękiem.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ayala73 napisał:

Dotarł do mnie SR7013 i jeśli mam porównać z Onkyo RZ840 to w kinie gra zdecydowanie lepiej, atmos dostał nowego życia (teraz to siła i moc). W stereo radzi sobie moim zdaniem słabiej niż Onkyo, może przez to że ma za dużo wysokich tonów, które przy głośnym słuchaniu aż kują w uszy. Nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia basów i wysokich, co w onkyo było do ustawienia bez problemów z pilota. Może ktoś pomoże z tym problemem jak można to poustawiać.

Powiem tak żeby wydawać takie opinię trzeba mieć trochę wiedzy.... a ty tym czasem piszesz o zwrotnicy i ustawieniach głośników na front na full band tylnych na 60hz i atmos 60hz niestety pokazuje to że nie masz pojęcia co robisz i jak powinno być. Ja tylko podpowiem żadna kalibracja nie jest automatyczna i każdą należy poprawić ręcznie.

2 godziny temu, ayala73 napisał:

Piszą tam że sprzęt podłączony do internetu nie podlega zwrotowi ze względu na to, że w menu ampli zostaje ślad

Zrobisz hard reset i po temacie.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4r3KS napisał:

żadna kalibracja nie jest automatyczna i każdą należy poprawić ręcznie.

Mozesz rozwinac i podac jakies argumenty/przyklady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, D4r3KS napisał:

Powiem tak żeby wydawać takie opinię trzeba mieć trochę wiedzy.... a ty tym czasem piszesz o zwrotnicy i ustawieniach głośników na front na full band tylnych na 60hz i atmos 60hz niestety pokazuje to że nie masz pojęcia co robisz i jak powinno być. Ja tylko podpowiem żadna kalibracja nie jest automatyczna i każdą należy poprawić ręcznie.

Wydawało mi się, że forum jest po to aby ktoś kto się nie zna mógł otrzymać pomoc od tych co się znają, no ale może się mylę. Jak bym się znał to bym nikomu głowy nie zawracał, a jak by wszyscy się znali i tego forum by już dawno nie było. Twoja wypowiedź nic nie wniosła i nie pomogła, a tylko mnie skrytykowałeś za brak wiedzy.

Wszystkim którzy chcieli pomóc dziękuję, walczyłem wczoraj do 12 w nocy i dopiero ta wypowiedź naprowadziła mnie na odpowiedni kierunek:

 

11 godzin temu, vandel1 napisał:

Ja bym wyłączył i potem stopniowo sorawdzal co robią z dźwiękiem.
 

Wyłączyłem wszystko tak jak radziłeś i faktycznie wysokie znikły ale  dźwięk jak by się zlał i przybyło basów. Włączenie Dynamic EQ na początku nie przyniosło rezultatu, ale gdy zmieniłem -Offset poz. odniesienia na 15dB to rozwiązało wszystkie moje problemy (MultiEQ XT32  ustawiłem na Reference ). Sprzęt tak gra jak powinien, w tej chwili nie zamienił bym go już na RZ-840. Kino tak jak napisałeś to petarda, a i stereo w tej chwili to jak dla mnie również przyjemnie posłuchać. Na prawdę jestem wdzięczny za pomoc i poświęcony czas. Może to co napisałem komuś się przyda w przyszłości gdy będzie miał podobny problem.

Muszę jeszcze tylko zamontować głośniki w suficie, a te które mam zawieszone nad frontami dać na tył pod sufit i już nie mogę się doczekać efektu brzmienia :D . Może ktoś jeszcze podpowie w którym miejscu zamontować przednie sufitowe, bo tu pomyłki i 20 cm dziur w suficie żona mi nie wybaczy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...