Skocz do zawartości
fido2001

Panasonic TX-55GZ950E - podłączenie folderu sieciowego (NAS)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam od kilku lat Panasonica z serii DX900. Tam w menu "sieć" mam zakładkę "Ustawienia udost. plików" - załączam fotografię poniżej. Dzięki tej funkcji mam podłączone bezpośspacer.pngrednio foldery udostępnione z Synology (NAS) w mojej sieci. Dzięki temu mogę bezpośrednio wybierać sobie materiał do oglądania który mam zebrany i udostępniony na NASie. Dzisiaj przyjaciel kupił sobie Panasonica z serii GZ950 i za nic nie mogę u niego podłączyć folderów tak jak u mnie. Brak takiej funkcji jest dla mnie czymś absurdalnym, dlatego zakładam, że albo inaczej się nazywa albo ja nie potrafię jej znaleźć. Zaznaczam że nie chodzi nam o podłączenie serwera DLNA tylko normalne zamapowanie folderów w sieci tak jak mam to u siebie na DX900. Czy ktoś może nam pomóc ?

 

Z góry dziękuję.

Rafał.

IMG_20200716_210011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fido2001 napisał:

Czy ktoś może nam pomóc ?

Nie mam tego TV, ale dodam tylko od siebie że klient Samba (bo o tym mówisz) w oprogramowaniu Smart TV to jest rzadkość. W ciągu ostatnich lat miałem telewizory:

  • z Android TV
  • z webos
  • tizen

żaden natywnie nie obsługiwał protokołu SMB. Na Androidzie dało radę to obejść, bo instalacja Kodi załatwia problem, ale pozostałe systemy to obsługa tylko i wyłącznie DLNA. Wg mnie nie jest to jakiś duży problem, bo większość ludzi woli oglądać swoje media przez rozwiazania klient-serwer typu Plex czy Emby, które ładnie segregują wszystkie posiadane media i serwują je w ładnym przejrzystym interfejsie. Nie zmienia to faktu że klient SMB czasem by się przydał, ale nie ma.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...