Skocz do zawartości
Redakcja

Oficjalnie: pokazano złącza w Xbox Series X, konsola jednak bez portu optycznego audio. Czy to będzie problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: pokazano złącza w Xbox Series X, konsola jednak bez portu optycznego audio. Czy to będzie problem?

Port optyczny audio nie znajdzie się w konsoli Xbox Series X. Wprawdzie Microsoft częściowo potwierdził to jeszcze w marcu, ale na prototypie urządzenia takie złącze jednak się znalazło, co pozwalało mieć nadzieję na inny scenariusz. Teraz jednak wiemy już wszystko - opublikowano oficjalne zdjęcie przedstawiające tył finalnej wersji next-gena od giganta z Redmond.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest, ma HDMI i już.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kichać na optyka, natomiast szkoda, że nie dali coaxiala albo chociaż drugiego zwykłego HDMI 2.0...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć dwa HDMI, koaksial i optyk.

Przecież to wszystko wyjścia cyfrowe, kosztują grosze, nie wymagają, DAC.

A znacząco poprawiły by uniwersalność konsoli.

 

(Np. Weź teraz podłącz konsolę do wzmacniacza stereo.)

 

A po cholerę dwa USB?

 

 

A napiszę przykładowo jeszcze.
Masz aplikację Spotify na konsoli.
Konsola podłączona do wzmacniacza stereo.
Włączasz wzmacniacz,.na telefonie włączasz aplikacje z konsoli i muzyczka gra.

To pipi, nie. Musisz teraz jeszcze telewizor włączyć, żeby sobie muzyki posłuchać!

Wkurwiają mnie takie oszczędności!
Zmniejszające znacznie funkcjonalność, zyskiem paru groszy.

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:)konsola jest nowoczesna, piata generacja, wiec nie może mieć takich starych wyjść :), to ze gniazdo kosztuje grosze to nie znaczy zastosowane układy pozwalają na bezkosztowe uruchomienie dodatkowego wyjścia... pewnie w ps5 będzie dokładnie tak samo, po co maja montować stare złącza? nowoczesna konsola może być podłączona tylko do nowoczesnego sprzętu... równie dobrze można powiedzie ze powinna mieć euro złącze, przecież ktoś może chcieć podłączyć do starszego tv itd., itp.

nowoczesne wyście HDMI, które obsługuje najnowsze, najlepsze formaty tak obrazu jak i dźwięku, bezstratne formaty, jeden jedyny kabelek i nic więcej nie jest potrzebne, sama nowoczesność :)

jedno gniazdo, jeden kabelek i prosta sprawa, wszystko załatwione i jasne dla użytkownika, po to żeby użytkownik się nie mylił, nie zastanawiał co i gdzie podłączyć :) 

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz.
Pokaż mi wzmacniacz stereo "nowoczesny", który ma wejście HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście glowna funkcja konsoli to odtwarzanie muzyki z tidala.

Wzmacniacze stereo są raczej kierowane do troszeczkę innej grupy odbiorców niż konsole.

Co prawda są np. gramofony, które maja wyjścia cyfrowe ??? np. USB, ja osobiście nie mam takiego i jestem pewien czy chciałbym mieć.

Z komórek tez są wycofywane wyjście słuchawkowe... może np. ten Xbox i ps5 będę umożliwiały połączenie bluetooth ze wzmacniaczem stereo (jeśli takie są) dla dźwięku?? 

Można być niezadowolonym i trzeba zaakceptować rzeczywistość, kto kogo zmusza do kupna nowego sprzętu???? Nikt, ale ostatecznie wymiana jednego elementu wiąże się z co najmniej sugestia wymiany następnych i następnych i tak bez końca.

nie powinno to być nowością dla kogoś kto ma chociaż podstawowa orientacje w szeroko pojętym temacie sprzętu elektronicznego.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najpierw podnieta atmosami i eARC a potem płacze o optyka 😜 Dobrze gdyby był ale to przestarzały rodzaj połączenia. U siebie mam kilka konsol pod tv a optyka użyłem do jednej tylko z konieczności bo to PS2. Reszta obsługuje HDMI które idą do soundbara i tv.

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...