Skocz do zawartości
Redakcja

Gigantyczne zniżki z nową promocją na telewizory TCL w tym 120Hz QLED i MiniLED! Obliczamy, ile można zaoszczędzić

Rekomendowane odpowiedzi

38 deg to duży kąt. Taki kąt mamy gdy oglądamy 55" z 2m. Napisz z jakiej odległości oglądasz TV i jaką ma przekątną. Wyliczę dla ciebie pozostałe odległości przy utrzymaniu takiego samego pola widzenia. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z 2.80 - 3.00 m (sofą mogę jeździć spod ekranu  , do 5.5 m od ekranu ) 

65" . 

Dobra  , ja wysiadam . Kupiłem TV  za 3699 pln , dla mnie jest w 100% O.K . Kalibracją zamowiona .

 

A , Wy dalej szukajcie swojego Świętego Grała.  

 

 

Pozdrawiam i miłego dnia 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie w/g wszystkich testów tym "gralem" Redakcja HDTV ustanowiła Sony  ZG-9...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tofikmax napisał:

Oglądam z 2.80 - 3.00 m (sofą mogę jeździć spod ekranu  , do 5.5 m od ekranu ) 

65" .

dla mnie limit dla VA 50cali to conajmniej 2m, najlepiej 2,5-3 bo dopiero wtedy kąty po bokach zaczynają "ginąć" a i to tylko w tym jednym centralnym punkcie

dlatego LCD mam z obrotową nogą

jak widać ten TCL  jest dla Ciebie - nie widzisz smużenia, nie widzisz kątów - skoro nie widać różnicy to masz rację nie ma co przepłacać za np. za X10 lub sony ZH lub jakiegś samsunga q950 8k

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klaus71 napisał:

jak widać ten TCL  jest dla Ciebie - nie widzisz smużenia, nie widzisz kątów 

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypadnie w testach TCL X-91. Ale niestety największy proponowany rozmiar na Europę to tylko 75". Zostaje wówczas do rozważenia Sony ZG9 85", albo ZH8-85"...który też jeszcze nie został przetestowany. W Centrum "Bonarka" w Krakowie mają na stanie ZG-9, a lipcu spodziewają się dostać ZH8 i obiecali mi rzetelne porównanie. Bo jednak jak takie dwie bestyjki są obok siebie to można się pokusić o jakieś bezpośrednie porównanie.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofikmax napisał:

Oglądam z 2.80 - 3.00 m (sofą mogę jeździć spod ekranu  , do 5.5 m od ekranu ) 65" . 

Przy 3 m - kąt ok. 25 deg przy 5 m to 17 deg. Pole widzenia określone w stopniach powinno być podstawą do określania odległości widz - TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2020 o 13:58, Tofikmax napisał:

To jest mikro led i ma 1500 nitow ! 

Może powiesz , że skoro jest to TCL , to powinien kosztować jak Manta 2800 pln ? 

Powiem, że nie powinien być droższy od OLED-a (w realnej cenie czyli 5k za 55 cali, 7-7,5k za 65 cali), a wręcz wolałbym żeby był zauważalnie tańszy. Dzięki temu LG miałoby bodziec do rozwoju OLED-ów (w tej chwili jeśli ktoś nie potrzebuje ekstremalnej jasności i nie boi się wypaleń, nie ma sensu brać nic innego w tych pieniądzach - po co LG ma poprawiać technologię albo zjeżdżać z cenami?), inni producenci też mogliby się wykazać z innowacjami.

 

I marka nie ma tu wiele do rzeczy - podobnie uważam, że czołowe Samsungi są zdecydowanie zbyt drogie. I że wiodąca strategia reklamowa "OLED się wypala, a nasza myląco nazwana technologia nie" jest żałosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, raus napisał:

podobnie uważam, że czołowe Samsungi są zdecydowanie zbyt drogie. I że wiodąca strategia reklamowa "OLED się wypala, a nasza myląco nazwana technologia nie" jest żałosna.

Zazwyczaj zalosne rozwiazania sie sprawdzaja najlepiej w dzisiejszych czasach, vide chocby wiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądam z 2.80 - 3.00 m (sofą mogę jeździć spod ekranu  , do 5.5 m od ekranu ) 
65" . 
Dobra  , ja wysiadam . Kupiłem TV  za 3699 pln , dla mnie jest w 100% O.K . Kalibracją zamowiona .
 
A , Wy dalej szukajcie swojego Świętego Grała.  
 
 
Pozdrawiam i miłego dnia 
 
 
3700 za 65"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...