Skocz do zawartości
Mkill

Telewizor 2000-2500 zł (Netflix, Youtube, Twitch)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje telewizora w przedziale cenowym 2000-2500 zł, najlepiej dostępny do kupienia z możliwością raty 0% np. allegro. TV musi posiadać takie aplikacje jak Netflix, Youtube oraz aplikacje Twitch. Dodatkowo będzie używany do grania na ps4. Aktualnie zastanawiam się nad Xiaomi Mi LED TV 4S (1999 zł)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, jednak powinien posiadać możliwość wiszenia
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Od boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  Netflix, Twitch, Youtube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Internet i Netflix, Twitch, Youtube
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  0 -12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Seriale, Sport, Youtube, Stream
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Poza wymienionymi już aplikacjami to rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola - różnie (20-50%)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie, z przewagą wieczorów
17. Preferencje co do wielkości? 43 do 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie, brak możliwości zainstalowania aplikacji typu Twitch
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 2500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę teraz nad LG 55SM8600 i Philips 55PUS7334/12, który z nich jest lepszym wyborem?

Philips 50PUS7334/12 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Philipsa też patrzyłem jednak opinie nt. serwisu znacząco mnie zraziły.Co do samsunga matryca 100Hz na + , ale niska jasność ekranu w połączeniu z lokalnym wygaszaniem (tylko 6 pasów) powoduje, że w ciemnych scenach nie widać wszystkich szczegółów - niestety brakuje też Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niskiej cenie tylko Szajsung tu7002. Xiaomi i Philips to cieniasy totalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 16:58, Xisiek napisał:

W niskiej cenie tylko Szajsung tu7002. Xiaomi i Philips to cieniasy totalne.

Miałem 4 egzemplarze z serii TU7000, pierwszy miał dziwne zniekształcenia obrazu przy lewej i prawej krawędzi, pozostałe natomiast nierównomierne podświetlenie w odstępie kilku centymetrów od lewej i prawej krawędzi co było strasznie irytujące na jasnych scenach (gołym okiem, siedząc na przeciwko tv, widać było dwa ciemne pasy). Wszystkie egzemplarze miały jeszcze jakaś dziwną wadę, że migały czasami przy przełączaniu źródła HDMI lub aplikacji i pomagało wyłącznie przełączenie źródła lub aplikacji. Także najnowsze modele Samsunga to gorsze cieniasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz trochę dołożyć to Hisense U7QF (szukaj recenzji na yt pod nazwą Hisense H8G 2020), ma bardzo dobre parametry obrazu w tej cenie + jasność maks. na poziomie 700 nitów i ok. 70 stref wygaszania/ściemniania, a jeżeli chcesz taniej, to może TCL C715? ;) Sprawdź i napisz co myślisz, sam moocno zastanawiam się nad wspomnianym Hisense i chyba nie ma lepszej opcji w tych pieniądzach. Od phillipsa odstrasza mnie serwis i montowane często matryce IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 13:09, SirBeherit napisał:

Miałem 4 egzemplarze z serii TU7000, pierwszy miał dziwne zniekształcenia obrazu przy lewej i prawej krawędzi, pozostałe natomiast nierównomierne podświetlenie w odstępie kilku centymetrów od lewej i prawej. Także najnowsze modele Samsunga to gorsze cieniasy.

Hmmm, ciekawe  jakiej daty produkcji byly? 

PS. Absolutnie nie oczekuj ze Siaomi czy Philips bedzie pod tym katem lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Hmmm, ciekawe  jakiej daty produkcji byly? 

Robiłem zdjęcia naklejek z numerami seryjnymi ale nie widzę tam dat produkcji. W każdym razie miałem matryce w wersji 01 oraz 02 i obie miały ten sam problem. Nie wiem, może kwestia przechowywania na magazynie albo trafiłem na beznadziejne egzemplarze. Na pewno TU7000 ma wadę migania obrazu (na forum Samsunga jest o tym, w opiniach zagranicznej wersji Samsunga).

Sam jestem obecnie na etapie zakupu nowego TV ale 43". Co do Xiaomi to zamówiłem w piątek, dzisiaj przyszedł, przetestowałem i od razu spakowałem do zwrotu. Matryca jest VA (w testach piszą głupoty że to IPS, sprawdziłem piksele i wyglądały jak typowy VA), kąty widzenia całkiem spoko, kontrast dobry, czerń też na prawdę fajna i do tego brak efektu backlight bleeding, czy nierównomiernego podświetlenia (tylko w samych rogach były ciemniejsze strefy, efekt niezauważalny praktycznie przy oglądaniu, graniu). Niestety głośniki są tragiczne, porównał bym go do jakiegoś starego radia z dźwiękiem mono. Jak ktoś ma soundbara to nie będzie problemu.

Spróbuję jeszcze raz z Samsung RU7172, bo też go miałem ale miał dość dużo punktów backlight bleeding - patrząc na resztę problemów jakie miałem już jestem w stanie przeboleć nieszczęsny bleeding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje wszystkim za odpowiedz. Ostatecznie zdecydowałem się na Philips 50PUS7334/12, jak do tej pory jestem zadowolony ;) Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory byscie polecili? (A moze inny).

 

55 PHILIPS 55PUS7805 UHD

55 SAMSUNG UE55TU8502U 4K

55'' Samsung UE55TU7002

 

Warto kupic przez internet, by dostarczyl kurier. Duze jest prawdopodobienstwo uszkodzenia w transporcie? Czy lepiej kupic stacjonarnie?

Edytowane przez Bliz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bliz napisał:

Jaki rok produkcji samsunga ru7172 jest dobry?

Ten ma  matryce 60Hz 

poszukaj bardzo dobry model Samsunga 55RU8002U  (VA 120Hz) 

Edytowane przez vulkanwawa
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...