Skocz do zawartości
Redakcja

Telewizor Sony XH9096 z pełnym HDMI 2.1 dostępny w kolejnym sklepie! Ile kosztują dwa warianty z wyczekiwanej serii pod nowe konsole?

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor Sony XH9096 z pełnym HDMI 2.1 dostępny w kolejnym sklepie! Ile kosztują dwa warianty z wyczekiwanej serii pod nowe konsole?

Nowy telewizor Sony XH9096 pojawił się w ofercie sklepu Media Expert. Serial XH90 wyróżnia się na tle line-upu japońskiego producenta na 2020 rok. Jako jedyna bowiem ma pełną obsługę formatu HDMI 2.1 i wszystkich oferowanych przez niego możliwości. W polskim elektromarkecie wyceniono warianty 55" i 85".

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony Centre jest też dostępny model 75 cali wyceniony na 9999 zł. Brakuje tylko modelu 65 cali , na który będzie największy popyt


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony ceną bo czytając fora ludzie pisali o 1499£ jeszcze dwa tygodnie temu, a sprawdzając w Currys dzisiaj jest 1299£. Bardzo chwalą ten tv pierwsi nabywcy i widziałem porównania z XE93 czy Samsungiem Q90 i ponoć XH jest wyraźnie lepszy.

Są dwa porty HDMI 2.1 ,  jest też DTS i gniazdo słuchawkowe. Android podobno bardzo responsywnie działa. 

Dla mnie super tv (pod granie i PC głównie) ale za duży i musiał bym przemeblowanie zrobić oraz kupić nowy stolik bo niestety rozstaw nóżek ten tv ma duży. 

Czuję że to będzie hit na miarę XF9005 albo lepiej. 

Dziwne że nadal nawet na YouTube nie ma żadnego testu. 

Edytowane przez LV426
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitem nie bedzie, za malo stref.

Ale potencjal jest przez nowa wersje hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bo do konsoli i nie tylko. Większość ludzi nie liczy stref. Ważne byle obraz był w porządku. XH9505 też ma mało a dostał rekomendacje od HDTVTest.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nóżki ma regulowane więc nie musisz kupować nowego stolika


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Czuję że to będzie hit na miarę XF9005 albo lepiej. 

Dziwne że nadal nawet na YouTube nie ma żadnego testu. 

pewnie nie dają do testu bo wyjdzie że to wykastrowany xf90 w cenie o 1500 za dużej

12 (24?) stref to kpina- ten tv to nawet do q80r nie ma startu - a już do q90r to śmieszne jest go porównywać

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej swoje. Na avsforum piszą że jest właśnie lepiej od XF (niby lepsza kontrola stref),  z tym że tylko na wprost. Nawet jeśli to trochę przesada to i tak nadal jest poprawnie przy tak małej ilości stref. Gdzieś Sony zaoszczędziło aby cena była atrakcyjna. Przecież za kilka miesięcy ten tv będzie kosztować poniżej 1000£. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LV426 napisał:

A Ty dalej swoje. Na avsforum piszą że jest właśnie lepiej od XF (niby lepsza kontrola stref),  z tym że tylko na wprost. Nawet jeśli to trochę przesada to i tak nadal jest poprawnie przy tak małej ilości stref. Gdzieś Sony zaoszczędziło aby cena była atrakcyjna. Przecież za kilka miesięcy ten tv będzie kosztować poniżej 1000£. 

było nie było XF to nadal telewizor który w kategorii jakość = cena wygrywa i jeśli ktoś nie chce wydawać majątku a chciałby mieć porządny tv to XF można spokojnie polecić .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 01:37, LV426 napisał:

A Ty dalej swoje. Na avsforum piszą że jest właśnie lepiej od XF (niby lepsza kontrola stref),  z tym że tylko na wprost. Nawet jeśli to trochę przesada to i tak nadal jest poprawnie przy tak małej ilości stref. Gdzieś Sony zaoszczędziło aby cena była atrakcyjna. Przecież za kilka miesięcy ten tv będzie kosztować poniżej 1000£. 

no dalej dalej

jak jest lepiej w czerni z 12 strefami to pewnie dlatego że jasność HDR już nawet gorsza od OLEDów

dla Ciebie to chyba już znaczy że ten soniak sięgnął dna - no bo przecież HDR dla Ciebie był i jest słaby w OLED a tu będzie słabszy lub tylko porównwywalny

a dojdzie kiepska czerń więc odczucie kontrastu budżetowe 

a z ceną się zgadzam - powinna szybko zapikować w dół - no chyba że całą konkurencja też okaże się badziewna - na co wskazują przycięte specyfikacje np. w samsungu

W dniu 19.06.2020 o 07:18, Homar1993 napisał:

było nie było XF to nadal telewizor który w kategorii jakość = cena wygrywa

wśród LCD na pewno - globalnie to niezbyt bo oleda można wyrwać za kilkaset złotych więcej

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz że obniżyli max jasność ze względu na mniejszą ilość stref i dzięki temu jest lepsza kontrola nad bloomingiem. Jest ciemniej jak w XH950 (choć już w nim blooming jest poprawiony względem serii XG) ale nadal jaśniej jak w OLED. Moim zdaniem to dobra decyzja. Wiadomo przecież, że to nie jest seria Master i OLEDom pod względem kontrastu nie dorówna. Ale już z tym "budżetowe" to przesadzasz. Pierwsi nabywcy twierdzą że jest jednak dobry obraz i lekka poprawa względem serii XE, XF, XG co jest wyczynem przy takiej kastracji ze stref FALD. Ot, dobry tv i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LV426 napisał:

 Pierwsi nabywcy twierdzą że jest jednak dobry obraz i lekka poprawa względem serii XE, XF, XG co jest wyczynem przy takiej kastracji ze stref FALD. Ot, dobry tv i tyle. 

Dla porzadku - zaden z tv modeli nie byl FALDem. Najlepszy XE co potrafil sie gibnac w szczycie do 100 000:1 mial tych stref ponizej 50 (bodaj przy 55 calach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym były jak nie FALD? Ależ Ty marudzisz 😜 Widzisz tylko czerń, a to nie jest przecież wszystko w tv. Są jeszcze: kolor, ruch, gradacja, input lag etc. Tu jest poprawa akurat.

Samsung też tnie strefy wygaszania w tv. 

Do grania ten tv będzie niezły. Ktoś chce OLED to taki kupi. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LV426 napisał:

To czym były jak nie FALD? Ależ Ty marudzisz 😜 Widzisz tylko czerń.

Full Array Local Dimming - to system zarezerwowany tylko dla topu oferty - DX900, ZD9 i oznaczajacy w pelni sterowalne kilkaset stref (Panasonic mial ich ponad 512,a ZD9 mial ich az 648 potrafiac je wygasic w 100% dajac w szczycie kontrast OLEDa czyli 1:nieskonczonosci) tego nie potrafi dzis juz zaden lcd. 

PS. A tak w ogole wiec stref niz XH 90 mial sredniaczek Panasonica CX680/700 bodaj w 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem to od ilu stref wygaszania jest FALD? 100, 500, 10 000?

Przecież napisałem i nie tylko ja to piszę, że takie tv są kastrowane obecnie przez producentów (bardziej opłaca się im OLED albo w ten sposób zmuszają zainteresowanych do dopłacenia do lepszego modelu). Same strefy to też nie wszystko bo bywały już przecież tv które mimo większej ich liczby wypalały gorzej pod względem jakości obrazu jak te z mniejszą. 

OLED ma "nieskończoność" ale też inne swoje charakterystyczne przypadłości typu, bading,  zafarby,  wypalenia,  powidoki  i nie tylko. A piszesz tak jakby to był jakiś ideał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponoć jeśli chodzi o filmy. Vincent dał rekomendację HDTVTest dla XH950. Zobaczymy jak oceni XH90005/96.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

Twoim zdaniem to od ilu stref wygaszania jest FALD? 100, 500, 10 000?

Naprawde nie wiesz? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Tylko nie pisz o ośmiu milionach jak w OLED ;)

 Czy jest 50 czy 500 to zasada działania jest przecież taka sama. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, klaus71 napisał:

no dalej dalej

jak jest lepiej w czerni z 12 strefami to pewnie dlatego że jasność HDR już nawet gorsza od OLEDów

dla Ciebie to chyba już znaczy że ten soniak sięgnął dna - no bo przecież HDR dla Ciebie był i jest słaby w OLED a tu będzie słabszy lub tylko porównwywalny

a dojdzie kiepska czerń więc odczucie kontrastu budżetowe 

a z ceną się zgadzam - powinna szybko zapikować w dół - no chyba że całą konkurencja też okaże się badziewna - na co wskazują przycięte specyfikacje np. w samsungu

wśród LCD na pewno - globalnie to niezbyt bo oleda można wyrwać za kilkaset złotych więcej

jasne Oled to tez nie technologia bez wad , pod względem jasności to spokojnie moglby rywalizować z wieloma średniopółkowymi Oledami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Homar1993 napisał:

jasne Oled to tez nie technologia bez wad , pod względem jasności to spokojnie moglby rywalizować z wieloma średniopółkowymi Oledami 

no xh90 juz chyba za bardzo nie rywalizuje - xh95 zszedł do poziomu C9 z jasnością

mi bardziej chodzi że kolega LV426 zmienia wymagania co jakości HDR - dotąd była wymagana super jasność kosztem czerni - i oled słaby bo marne 800 wykręca

teraz tv z jasnością 500-600 okaże się że jest niezły mimo że kosztuje obecnie więcej niż oled, ma dużo mniejszą jasność, a czerń jak to czerń - bez zmian dalej przepaść

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem żeby tylko wyszło jaki to OLED wspaniały bo nie o tym była mowa. Pisane było że blooming mniejszy bo zmniejszono jasność względem XH95 który jest jaśniejszy przecież jak C9. 

W taki sposób to ja mogę się równie dobrze przyczepić że w OLED jest ABL który przyciemnia ekran kiedy robi się jasno a w LCD tego nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, LV426 napisał:

W taki sposób to ja mogę się równie dobrze przyczepić że w OLED jest ABL który przyciemnia ekran kiedy robi się jasno a w LCD tego nie mam. 

wiedziałem że jakąś dziurę w oledzie znajdziesz. nawet jak ABL się załącza od 70% jasności w C9 :) a średnia jasność obrazów żadko wychodzi poza 50%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czym się różni XH9005 od XH9096? Ten pierwszy w sklepach kosztuje 5200, a ten drugi jest od 5500.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...