Skocz do zawartości
Redakcja

Koniec działalności dystrybutora Imperial Cinepix. Kolejny gwóźdź do trumny płyt DVD i Blu-ray?

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec działalności dystrybutora Imperial Cinepix. Kolejny gwóźdź do trumny płyt DVD i Blu-ray?

Jak doniósł portal naEKRANIE.pl, spółka Imperial Cinepix kończy działalność w Polsce i przestaje istnieć. Przez lata była dystrybutorem filmów 20th Century Fox/Studios, Sony oraz Paramount Pictures na płytach DVD i Blu-ray.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo to teraz chyba tylko Monolit pozostanie na półkach i jego okrojone audio wersje

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze te polskie pseudowydania kupował?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Kupujecie filmy na płytach, czy wolicie opłacanie abonamentu lub nabywanie ich w wersjach cyfrowych?"

Dla mnie oczywiste, że jakością zawsze wygra nośnik BD. Prosty przykład: film I-Robot na zwykłym BD, czyli full HD mam bitrate obrazu prawie cały czas na maxa, czyli 40Mb/s.

Film w 4K z Netflixa - najwyższe bitrate obrazu do ok. 15 Mb/s. O jakości dźwięku nie wspomnę, bo to przepaść na korzyść nośnika BD.

Dlatego ja nośnika BD nie zamierzam odpuszczać.

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, ludziom wystarczy jak im zaświeci Atmos na Netflixie, a że to skompresowany plik audio w jakości mp3 128 kbit/s to już szczegół na który nie zwracają uwagi

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jeszcze jakieś 2 lata temu nikt nie miał netflixa a dzisiaj praktycznie każda osoba w wieku 20-30 lat wie co to jest, za dwa lata bitrate wzrośnie i różnica zacznie się zacierać.

Atmos w netflix ma ponad 700kbit/s, na płytach BD ścieżki audio PL(lektor/dubbing) w większości są w formacie DD ~640kbit czasem DTS-MA ~1500kbit/s.

Nextlix po podzieleniu się z rodziną jest stosunkowo tani za to itunes movies zapewnia już na prawdę fajny poziom jakości obrazu jak i dźwięku, ale osobiście uważam że jest drogi. Posiada również dość sporą zaletę bardzo szybko dostęp do nowych filmów i Pl wersje językowe lektora lub napisy w filmach 4K z DV które nigdy się u nas nie ukazały i nie ukarzą...

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach BD full HD bitrate dźwięku mam na poziomie 5-6 tys kbit/s przy DTS HD-MA. Mam też koncert gdzie  dźwięk osiąga bitrate rzędu 10000kbit/s. Na płytach 4K jest jeszcze wyższe... Więc nie pisz tu o poziomie 1500Kbit  bo ja na żadnej płycie BD nie miałem tak niskich wartości...

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałem DTS-MA POLSKA ścieżka AUDIO, a co do oryginalnych ścieżek jest różnie powiedzmy ze 5000 to średnia.

Edytowane przez D4r3KS
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ceni sobie prawdziwy dźwięk nigdy nie odpala polskiej ścieżki audio, tylko oryginał + napisy...:)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streaming to zło dla jakości AV , ludzie swoją niewiedzą sami zabijają to co najlepsze .Najpierw padły CD teraz powoli BD a za chwilę UHD i taki shitny Netflix z kompresją widoczną na 77 calach z 10 metrów przejmje rynek.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nośniki same się wykończyły w szczególności ceną, okrojonymi wersjami na rynku PL lub ich całkowity brak (pipi RAMBO do dzisiaj nie ma na BD śmiech na sali) a napędy blu-ray brakiem innowacyjności, nie żebym był przeciwnikiem bo sam osobiście na ten moment wydaję średnio 1000zł miesięcznie na płyty... ale fakty są jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysiojaworzno napisał:

cóż, ludziom wystarczy jak im zaświeci Atmos na Netflixie, a że to skompresowany plik audio w jakości mp3 128 kbit/s to już szczegół na który nie zwracają uwagi

Ba, do tego podepna soundbara co przeciez tez "ma" atmosa (mama mia, o zgrozo tak wszak zapewnia producent ) i piekna historia gotowa. 

PS. Dla porzadku atmos z graj belki ma tyle wspolnego z prawdziwym Atmosem co test prowadzenia Ferrari czy Lamborghini na parkingu supermarketu zamiast na zamknietym torze :D

Edytowane przez Xisiek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, D4r3KS napisał:

Pamiętaj że jeszcze jakieś 2 lata temu nikt nie miał netflixa a dzisiaj praktycznie każda osoba w wieku 20-30 lat wie co to jest, za dwa lata bitrate wzrośnie i różnica zacznie się zacierać.

Atmos w netflix ma ponad 700kbit/s, na płytach BD ścieżki audio PL(lektor/dubbing) w większości są w formacie DD ~640kbit czasem DTS-MA ~1500kbit/s.

Nextlix po podzieleniu się z rodziną jest stosunkowo tani za to itunes movies zapewnia już na prawdę fajny poziom jakości obrazu jak i dźwięku, ale osobiście uważam że jest drogi. Posiada również dość sporą zaletę bardzo szybko dostęp do nowych filmów i Pl wersje językowe lektora lub napisy w filmach 4K z DV które nigdy się u nas nie ukazały i nie ukarzą...

A skąd wiesz, ze za dwa lata bitrate na Nerflox wzrosnie? Jakiś link do tego newsa poproszę.

Zwiekszenie bitrate to znaczne zwiekszenie kosztów streamingu. A Netflox wciąż jest na granicy opłacalnosci.

 

I zanim napiszesz bzdure zerknij nastepnym razem jaki jest bitrate dla sciezki DTS X czy Dolby Atmos.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, D4r3KS napisał:

Przeczytaj co napisałem DTS-MA POLSKA ścieżka AUDIO, a co do oryginalnych ścieżek jest różnie powiedzmy ze 5000 to średnia.

A kto slucha takiej scieżki? Na pewno nie AV Maniak.

15 godzin temu, D4r3KS napisał:

Nośniki same się wykończyły w szczególności ceną, okrojonymi wersjami na rynku PL lub ich całkowity brak (pipi RAMBO do dzisiaj nie ma na BD śmiech na sali) a napędy blu-ray brakiem innowacyjności, nie żebym był przeciwnikiem bo sam osobiście na ten moment wydaję średnio 1000zł miesięcznie na płyty... ale fakty są jakie są.

A kto cie zmuszal do kupowania polskich wydań?  Zachodnie nie dość ze lepsze i niewykastrowane t9 jeszcze czesto dwa razy tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słuchają, ludzie całe życie słuchali tv, vhs, dvd i słuchają również blu-ray'a to że ja, ty i kilku innych maniaków słucha w oryginalnych ścieżkach nie jest regułą a wyjątkiem, na wyjątkach i marnych kolekcjonerach rynek nie pociągnie.

7 minut temu, pmcomp napisał:

A kto cie zmuszal do kupowania polskich wydań?  Zachodnie nie dość ze lepsze i niewykastrowane t9 jeszcze czesto dwa razy tansze.

Napisy PL to mam sobie dograć tak? może jeszcze mi powiesz że mam się nauczyć angielskiego? albo oppo sobie kupić?albo płytki zgrywać? wymyśl coś mądrego.

16 minut temu, pmcomp napisał:

I zanim napiszesz bzdure zerknij nastepnym razem jaki jest bitrate dla sciezki DTS X czy Dolby Atmos.

Codziennie zgrywam średnio jedną płytę wiem jakie jest bitrate, złe trafiłeś.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, D4r3KS napisał:

Ludzie słuchają, ludzie całe życie słuchali tv, vhs, dvd i słuchają również blu-ray'a to że ja, ty i kilku innych maniaków słucha w oryginalnych ścieżkach nie jest regułą a wyjątkiem, na wyjątkach i marnych kolekcjonerach rynek nie pociągnie.

Napisy PL to mam sobie dograć tak? może jeszcze mi powiesz że mam się nauczyć angielskiego? albo oppo sobie kupić?albo płytki zgrywać? wymyśl coś mądrego.

 

Od kiedy sobie przypominam zagraniczne filmy w Polsce to ... napisy. Jedynym wyjątkiem są filmy animowane i familijne.

Dokładnie, któraś z tych opcji :) . Mądrzej się nie da.

 

To co sie stało jest efektem braku skali w Polsce. Stąd m.in. horendalnie wysoka cena wydań na półce plus wysokie marże dystrybucji. Sami sobie ukręcili biczyk. Mi ich nie szkoda.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeprosić czy co bo napisałem że średnia to 5000 ? i ty mi zaraz wyskoczysz z kilkoma tytułami które mają 8000? i co komu to da?

Piszesz że na rynek pada a myślisz że inne pociągną w nieskończoność :) ? panie niedługo to nie będzie komu odtwarzaczy blu-ray produkować jak tak dalej pójdzie :D lepiej nie będzie to pewne.

Disc Title:     SUSPIRIA
Disc Size:      45,082,668,243 bytes

Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         4788 kbps       7.1 / 48 kHz /  4148 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz /   640 kbps)


Disc Title:     MAD_MAX_FURY_ROAD_UHD
Disc Size:      58,032,709,792 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         6077 kbps       7.1 / 48 kHz /  5693 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz /   384 kbps / DN -4dB)


Disc Title:     LARACROFT_CRADLEOFLIFE
Disc Size:      63,398,713,449 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
DTS-HD Master Audio             English         2218 kbps       5.1 / 48 kHz /  2218 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 24-bit)


Disc Title:     CONAN_UHD
Disc Size:      60,021,901,311 bytes


AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         5963 kbps       7.1 / 48 kHz /  5323 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz /   640 kbps)

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy wzrośnie, jak na razie to spadła z 15, na 7.

Od kilku dni jest 15.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny antybodziec do posiadania dobrego sprzętu video. Po co komu drogie odtwarzacze blu-ray gdy płyt coraz mniej, po co amplitunery na pierdylion kanałów dolby jak człek skazany będzie na streaming netflixa z jakością mp3 na każdy kanał, po co TV 8K czy super projektory, kable itd. jak streaming video nie dorównuje pirackim blu-rayom z bazaru po 10zł.   

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie, fatalnie. Kto teraz wyda polskie wydanie na płytach 4K Ultra HD Indiany Jones'a (5 filmów) w 2021 roku i kolekcję James'a Bond'a 007 w 2022 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 21:15, orwell-1984 napisał:

 streaming video nie dorównuje pirackim blu-rayom z bazaru po 10zł.   

naprawdę ktoś się w takie coś bawi?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 17:21, klaus71 napisał:

naprawdę ktoś się w takie coś bawi?

No tak, jest tego dużo, filmy, koncerty, widocznie się opłaca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 20:42, orwell-1984 napisał:

No tak, jest tego dużo, filmy, koncerty, widocznie się opłaca... 

ale nagrywa płytę BD na BD-R, fabrykuje okładkę i mamy prawie "oryginał" ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nagrywa płytę BD na BD-R, fabrykuje okładkę i mamy prawie "oryginał" ?
 
No ta DVDFab potrafi wsio.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...