Skocz do zawartości
praetor77

LG OLED55C9 G-SYNC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zakup telewizora 55 cali i wybor na dzis to jest LG OLED55C9. Wbrew nazwie produktu nie bedzie on sluzyl do ogladania telewizji ale jako panel do grania na PC(zaznaczam do grania a nie jako monitor) i ps4 a pod koniec roku ps5,czasami moze jakis film. Z tego co zdazylem sie zorientowac jedyne telewizory ktore obsluguja g-sync to oledy LG. Jest moze ktos na forum kto uzytkuje ten tv  w taki sposob i moze sie podzielic opinia w tej kwestii?W komputerze siedzi rtx2080 czyli od strony kompa wymagania sa spelnione zeby to dzialalo. Z checia przeczytam opinie wasze czy to jest w ogole dobry pomysl zeby robic z tego tv wyswietlacz do gier. Gram duzo ale raczej w jakies dynamiczne tytuly wiec to o czym glownie czytam czyli wypalanie ekranu spowodowane statycznym wyswietlaniem chyba by nie grozilo. Mile widziane opinie od osob ktore niekoniecznie maja ten model tv choc te beda oczywiscie najbardziej wartosciowe ale maja wiedze w tym temacie

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, praetor77 napisał:

Planuje zakup telewizora 55 cali i wybor na dzis to jest LG OLED55C9

Wydaje mi się że nie kupisz już C9tki. Wszystkie nowe egzemplarze się już wyprzedały - zostały w sklepach same z ekspozycji, albo ze zwrotów. Jest to średni pomysł kupować taki egzemplarz, szczególnie OLEDa. Poczytaj wątek C9, tam się wypowiadał kolega który pracuje w elektromarkecie i miał wgląd w stany magazynowe w hurtowni:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48479-testujemy-nowy-lg-oled-c9-pierwsze-wrażenia/page/54/

Co do tego czy warto, szczególnie w kontekście G-Sync się nie wypowiem, bo mój B7 tego nie obsługuje. Jeżeli chodzi o wypalenia, to nie chodzi o gry statyczne/dynamiczne a fakt czy gry w które grasz wyświetlają statyczny i jaskrawy HUD. Jeżeli tak i grasz dużo w jedną taką grę (dużo czytaj więcej niż 1 tys godzin łacznie) to OLEDa sobie odpuść.

Z punktu widzenia PCtowego gracza to jeszcze mogę powiedzieć że HDR na PC to jest loteria, frustracja i generalnie wkur***. Na konsolach działa to od początku bezproblemowo, a w Windows to jest skopane i wymaga dla niektórych gier ustawiania HDR w Windows ręcznie żeby działało, a niektóre potrafią wyświetlacz same przełączyć w ten tryb (najlepsza opcja). Do tego dochodzą błędy w sterownikach Nvidii, powodujące że ekran w HDR się robi czasami cały zielony albo fioletowy i masz pełny obraz sytuacji.

Za to OLED w grach PC, szczególnie tych które wyciągają 60 fps daje większą ostrość obrazu w ruchu niż dowolny LCD, więc w dynamicznych grach naprawdę daje radę. Dodatkowo masz nieskończoną czerń i kontrast więc ogólnie warto, ale licz się z problemami. Jak działa ten G-Sync nie wiem, ale jeżeli tak samo jak HDR to nie warto w ogóle się tym kierować przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czyli do tego wszystkiego dochodzi jeszcze przepychanie sie ze sklepem w kwesti czy telewizor uzywany czy nie (np w euro te tv sa dostepne i ja tam adnotacji o tym ze moze byc powystawowy itp nie widze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, praetor77 napisał:

55 cali za 8 tys? Powiedzieć że trochę przepłaciłeś, to nie powiedzieć nic. No ale przynajmniej masz spokój bo na pewno trafiłeś na nowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piotr Gancarz napisał:

Czy ktoś wie jak sprawdzić ilość godzin pracy panelu w lg oled c9, albo jak dostać się do menu serwisowego w tym modelu?

 

Procedura jest od lat ta sama. Potrzebujesz pilota który wyśle komendę instat, później podajesz kod dostępu. Wystarczy też smartfon z irda i odpowiednia apka. Jeżeli chcesz sprawdzić ilość godzin pracy panelu to taka wiedza niewiele Ci da. W tym menu serwisowym ten licznik można zerować, więc jeżeli podejrzewasz że kupiłeś mocno używany egzemplarz to ten kto Ci go sprzedał ilość godzin mógł po prostu wyzerować.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić ilość godzin wystarczy zwykły pilot za kilka zł , bez wchodzenia do menu serwisowego. Od lat to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, efel napisał:

Procedura jest od lat ta sama. Potrzebujesz pilota który wyśle komendę instat, później podajesz kod dostępu. Wystarczy też smartfon z irda i odpowiednia apka. Jeżeli chcesz sprawdzić ilość godzin pracy panelu to taka wiedza niewiele Ci da. W tym menu serwisowym ten licznik można zerować, więc jeżeli podejrzewasz że kupiłeś mocno używany egzemplarz to ten kto Ci go sprzedał ilość godzin mógł po prostu wyzerować.... 

Dzięki za pomoc, telewizor wydaje się nowy, wszystkie folie, brak śladów użytkowania. Kupiłem go w media expert (55cali za ok 4800 zł.) Po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy pomyślałem, że nie zaszkodzi sprawdzić. Niestety mój tel nie ma IRDA, ale spróbuję od kogoś pożyczyć. Czy apka anymote smart remote będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

55 cali za 8 tys? Powiedzieć że trochę przepłaciłeś, to nie powiedzieć nic. No ale przynajmniej masz spokój bo na pewno trafiłeś na nowy egzemplarz.

Masz racje ale tylko w polowie - 8tysi to faktycznie byloby duzo.Ja zaplacilem mniej - 6950 mam na fakturze- caly czas aktywna jest promocja obnizajaca cene w jednym ze sklepow na M(przy tej kwocie byloby to 800zlotych ,ja dostalem 1200 znizki bo bralem jeszcze jedna mala rzecz ale nie po to by zalapac sie na wyzsza promocje ale jej potrzebowalem) Dodatkowo dla Oledow z 2020 aktywna jest promocja LG gdzie otrzymuje sie calkiem zacny zestaw czyli Xbox one X,2 pady,Forza 4 z dodatkami. Nie wierze ze nie uda mi sie szybko spieniezyc tego zestawu za 1,4k zlotych. To daje cene 5,5 tysiaca za nowy model czyli tyle ile kosztuje wysjciowo CX9 zeszloroczny ktorego cene tez moznaby obnizyc o 800 zlotych. I to jest kowta o jakiej ewentualnie mozna mowic ze przeplacilem, ale jak sam napisales cx9 to raczej mozna dostac po zwrotach albo taki co stal "2 tygodnie na wystawie xd". A co do wielkosci to  do mojego pokoju nazwijmy go "gamingowego  nie ma ocpcji zeby sie zmiescil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Użytkuje LG65C9 od listopada 2019. Generalnie kupiony pod Netflix, YouTube w 4k i gry o których zaraz.
W lutym 2020 kupiłem GTX 1660 OC pod ten tv jak dowiedziałem się że będzie tam sławny G-sync.
Oczywiście do tego kable pod HDMI 2.1 aby uzyskać HDR itp.
Od tego czasu czytam jak to ludzie są zachwyceni działaniem G-sync w grach.
Mój problem polega na tym że nie jestem narazie zadowolony z jakości działania bo mam porównanie jak to faktycznie działa na monitorach...
Może jeszcze muszę poczytać dużo o tym jak to ustawić aby zachwycać się obrazem z klatkarzem nawet 120fps.
Może ktoś kto się dokładnie zna podpowie co i jak poustawiać?
Dodam że różne ustawienia już próbowałem ale cały czas to nie to.
Z włączonym v-sync do 60fps jest cudo ale po wyłączeniu go... co z tego że gra dobija nawet do 115 fps jak obraz jest rozjechany jak z wyłączonym v-sync przy starym monitorze.
Nie mam niestety porównania bo nikt nie posiada takiego sprzętu.
Zastanawiam się czy może ten g-sync w tym tv to tylko marketing?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że 120hz można osiągnąć tylko dla rozdzielczości 2560x1440 ?

Ogólnie problem masz taki że G-sync jest aktywne i działa ale zwie ci obraz tak?

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdzielczosci odpalasz gry ? Bo jesli w 4k to musisz zablokowac klatki na 60 bo dopoki na dniach nie wyjda nowe geforcy nie uzyskasz 4k/120fps/g-sync (brak hdmi.2.1 na karcie) Osobiscie mam ogromna biblioteke steam i nie trafila mi sie zadna gra ktora by sie nie chcaiala z g-sync odpalic na tym tv.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze widzę że 120hz można osiągnąć tylko dla rozdzielczości 2560x1440 ?
Ogólnie problem masz taki że G-sync jest aktywne i działa ale zwie ci obraz tak?
 
Dokładnie takie mam ustawienia. Ten obraz wygląda jakby był wyłączony v-sync w zwykłym monitorze.
Jak włączę v-sync w panelu sterownia nvidia (z włączonym g-sync) to trzyma mi odświeżanie na 60fps ale płynność jest żyleta ale ja chcę jeszcze lepiej! Mam nadzieję że wiemy o czym mówimy ;)
Najbardziej to widać na jakimś dużym obszarze np. Jak gram w World of tanks artylerią...
Mniej się to dostrzega np. Doom ale już widzę że to nie to.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

A w jakiej rozdzielczosci odpalasz gry ? Bo jesli w 4k to musisz zablokowac klatki na 60 bo dopoki na dniach nie wyjda nowe geforcy nie uzyskasz 4k/120fps/g-sync (brak hdmi.2.1 na karcie) Osobiscie mam ogromna biblioteke steam i nie trafila mi sie zadna gra ktora by sie nie chcaiala z g-sync odpalic na tym tv.
Tzn w 4k g-sync działa od 30-60fps ale ta karta tego nie pociągnie... Tzn pociągnie jakieś tam gry w niskich detalach ale to bez sensu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 13:39, efel napisał:

Jak działa ten G-Sync nie wiem, ale jeżeli tak samo jak HDR to nie warto w ogóle się tym kierować przy zakupie.

Wychodzi na to że niestety miałem rację.

15 godzin temu, Radosław Czech napisał:

Zastanawiam się czy może ten g-sync w tym tv to tylko marketing?

Pewnie jest jakaś kombinacja w której to działa. Musisz ją tylko odkryć. Być może wpływ na to ma:

  • tryb obrazu wybrany w TV
  • jakieś inne ustawienia w TV
  • ustawienia rozdzielczości/odświeżania/v-sync w opcjach konkretnej gry

Było kiedyś jakieś test demko G-SYNCa z wahadłem bodajże. Odpalałeś je, celem weryfikacji czy G-SYNC w ogóle działa? Czytałem kiedyś że programy typu MSI Afterburner i wbudowane w niego RTTS może zakłócać działanie G-SYNC. Spróbuj powyłączać co się da i testuj demkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz

W dniu 14.09.2020 o 19:40, Radosław Czech napisał:

Dokładnie takie mam ustawienia. Ten obraz wygląda jakby był wyłączony v-sync w zwykłym monitorze.
Jak włączę v-sync w panelu sterownia nvidia (z włączonym g-sync) to trzyma mi odświeżanie na 60fps ale płynność jest żyleta ale ja chcę jeszcze lepiej! Mam nadzieję że wiemy o czym mówimy ;)
Najbardziej to widać na jakimś dużym obszarze np. Jak gram w World of tanks artylerią...
Mniej się to dostrzega np. Doom ale już widzę że to nie to.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Tzn w 4k g-sync działa od 30-60fps ale ta karta tego nie pociągnie... Tzn pociągnie jakieś tam gry w niskich detalach ale to bez sensu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Czy zaktualizował Pan tv do najnowszej wersji oprogramowania ? GSYNC działa ok na B9 Cx , C9 do 4k 60 fps , problem z gsync występuje w 4k120 fps na nowych rtx 3080. Lg pracuje nad aktualizacją  naprawiającą gsync na rtx 3080 , nie stety nie  wiadomo czy zostanie wyelimimowana szara czerń podczas korzystania  z gsync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Muszę się podzielić miłą informacją z wami!
Po nierównej walce w końcu działa ten nieszczęsny g-sync. Kto obserwował poprzednie wpisy to wie o czym pisałem.
Krótko mówiąc problemem bym sam Windows 10 który wiadomo nie jest idealny. Po kilku próbach odinstalowania sterowników, przywracania do "zerowych" ustawień itp. zdecydowałem się przeinstalować Windowsa do ustawień fabrycznych. Później oczywiście najnowszy sterownik do mojego Gigabyte GTX 1660 i szczęka mi opadła jak wystartowałem z Pendulum demo... Ufff to było to czego oczekiwałem. Dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie. Na nowo pokochałem mojego LG 65C9 .
Dodam jeszcze że z racji osiągów karty i sprzętu gram w 2560x1440 /120Hz gdzie w grach są osiągi rzędu od 60-110fps i obraz jest miodny bez zacięć i rozrywania obrazu czyli tak jak powinno być.
W panelu sterownia Nvidia nic nie zmieniałem jedynie to wyłączam v-sync w grze.
Pozdrawiam i uważam że dywagacje na temat niby g-sync w tym tv jest udawany uważam za zamknięty.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...