Skocz do zawartości
83piotrek

Panasonic gx800 vs reszta swiata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch tygodni mecze się z zakupem nowego tv i nie potrafię wybrać. Ma on zastąpić rocznego Samsunga nu7172 na va. Na tv ciągle są bajki z Netflixa HBO go i YouTube a wieczorami oglądam Netflix. Samsunga chce wywalić bo jest mało elegancki i brak dolby atmos i viosion. Niby przeczytałem cały net i chce do 4 tysi coś w 65. I tak wiele opcji odrzuciłem i zostały. 1. Panas 65 cali z ładnym obrazem ale matryca lustro i słaby Smart bez hbo(mam model wysoki z 2014 bez YouTube i netlix po ang). 2. LG sm8600 Z fajnym smartem pilotem i wy wielu osób fatalnym kontrastem i czernią co podobno uniemożliwia ogladanie filmów w nocy 3. Sony 65 8500 z wmiare eleganckim wyglądem androidem i podobno nie fajna matryca ips. 4. Już byłem przekonany ryzykować na wynalazek tcl qled ale pierwsze opinie pokazały że to niedopracowane buble a mam nowe kino z dolby atmos i chciałbym żeby atmos i viosion działały. Pewnie polecicir Sony 65 9005 ale jak mam dawać 5 tysi to wolę kupić oleda 65 za 6500 a tego nie chce robić bo technologia są szybko się zmienia żeby inwestować tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo dobrze napiales. Ad.1 Swietny, wrecz klasowy obraz (zwlaszcza w SDR/FHD) przecietny smart + podstawowa jasnosc w HDR. Ad.2 Dobry obraz tylko za dnia po ciemku do niczego. B.dobry smart, podstawowy HDR ale w sumie i tak bez sensu bo to IPS. Ad.3 obraz lepszy niz LG, doskonaly filtr ekranowy za dnia daje podobny obraz do VA, po ciemku juz kicha (IPS). 

Poszukaj Q70 (model na 2019) bedzie super smart, calkiem soczyscie w HDR i niezly antyrefleks. Z OLED to juz na dzis ciezko bedzie pewnie o C9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz Panasonica  to  wybierz  Sony. Samsung to nie jest dobry wybor.

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung, podobnie jak Panasonic, to jest bardzo dobry wybor. Pytanie tylko na co kto stawia, swietny obraz w SDR Panasonic. Super smart i mocny HDR kosztem perfekcji obrazu to Samsung.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie ze nie dalem sie namowic przez pewnego "handlazyne" na tcl. Ludzie kupuja, placza i oddaja.

Tak wiec lg musi odpasc choc lubie ta marke.

Samsunga nie chce bo to slaba marka i tandetny wyglad bez atmosa a mam nowe kino domowe.

Tak wiec albo panas, albo sony ale jaki? 9005 moim zdaniem za drogi jest co do mozliwosci....

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz kluczowe pytanie? Czy jak wymienię Samsunga nu7172 na va na panasa albo jakiegoś Sony na va czy będzie to duża różnica ? Bo Samsung świeci ładnie tylko słabo wygląda w salonie  i nie ma atmosow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na telewizor mozesz przeznaczyc  do  6000  to proponuje  kupic OLED.Kupilem    Panasonica  TX55GZ950 za   5499zl.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49092-panasonic-oled-gz950-gz960-test-wstęp-do-kinowej-jakości/page/8/

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-tx-55gz950-65gz950-gz1000-4k-oled-tv-review.16674

 

W gz950    jest szesc glosnikow, cztery  glosniki niskotonowe  z tylu  telewizora  i dwa szerokopasmowe z dolu  telewizora. Po wybraniu     funkcji   dzwiek, uzytkownik ,   bedzie aktywny korektor. Podobnie  jest w plazmie   st50  .W st50    sa trzy glosniki ,  dwa  zwykle , jeden  niskotonowy. Mam  st50 i jakosc dzwieku   jest  na dobrym poziomie. W gz950   jakosc dzwieku   jest na bardzo dobrym poziomie , lepsza  niz w st50.W ST50  tylko trzy glosniki. W wielu    telewizorach  LCD  samsunga sa najczesciej  dwa marnej jakosci  glosniki.

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle nie mogę wydać.

Połączylem zakupy w euro i wzialem sony xf9005 65 cali za 4400.

Mam  nadzieje ze nie przyjdzie z wadami matrycy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...