Skocz do zawartości
ml3

Dostęp do treści 4k na platformach streamingowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zaczynam swoją przygodę z AV i chciałbym zapytać się o dostępność filmów w 4k (z lub bez HDR) w Polsce. Z moich obserwacji:

1. Netflix - 4k dostępne na wielu urządzeniach, niestety wymóg 4k@60Hz (dlaczego 30Hz nie wystarczy?). Jednak w 4k dostępnych jest raptem kilka filmów godnych uwagi, reszta to seriale. Wg serwisu upflix, dostępność filmów 4k na Netflixie powinna być dużo większa, np. Mroczny Rycerz, Incepcja czy Matrix powinny być na Netflixie w 4k, a nie są. Czy Netflix wprowadzał jakieś zmiany w dostępności, a może to pokłosie obniżenia jakości w związku z wirusem? Czy po prostu upflix się myli?

2. iTunes - bardzo duża oferta tytułów, niestety do 4k wymagane są urządzenia zgodne z Apple TV - dla mnie odpada.

3. Rakuten - również odpada z uwagi na ograniczony dostęp do aplikacji (tylko niektóre telewizory).

4. Chili - niewielka baza tytułów w 4k

Czy są jeszcze jakieś inne alternatywy dla płyt BR dostępne w Polsce? Oczywiscie interesują mnie tylko legalne źródła.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie ma nieograniczonej licencji na filmy, filmy pojawiają się i znikają.Masz jeszcze Amazon VOD ale nie powiem ci jaką mają ofertę iTunes jest nie do pobicia tak samo jak i jakość obrazu i dźwięku przewyższa ona netflixa i to sporo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2020 o 12:19, D4r3KS napisał:

iTunes jest nie do pobicia tak samo jak i jakość obrazu i dźwięku przewyższa ona netflixa i to sporo.

Czy da się bez Apple TV uzyskać Dolby Digital Plus na iTunes? Netflix z tego co widzę oferuje DD+ w wielu filmach, a na razie nie udało mi go odpalić na iTunes (mam jedynie dostępne DD). Niestety, póki co mój sprzęt nie obsługuje Atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...