Skocz do zawartości
Rav-X

Philips 43PUS6754/12 i ustawienie obrazu pod telewizję satelitarną Canal+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem parę dni temu nowy telewizor Philips 43PUS6754/12, ponieważ mój poprzedni LG (z matrycą RGBW) skończył żywot, przez co potrzebuję dostosować obraz do oglądania telewizji.

Do telewizora mam podłączony tuner satelitarny Ultrabox+ 4K od C+ oraz amplituner Denon AVR-X2600H, do którego też jest podłączony komputer i konsola Xbox One X. W przypadku PC i konsoli nie mam większych zastrzeżeń do ustawień obrazu, ale w przypadku oglądania kanałów telewizyjnych już tak. Obecnie wygląda to tak, że gdy korzystam z komputera, mam ustawiony styl obrazu "Film" (mniej męczy oczy) z podwyższanym poziomem koloru do 60 (domyślnie było 50), kontrast (jasność) zmniejszony do 45 (domyślnie 70) i obraz jest przyjemny, wszystkie kolory są odpowiednio nasycone (jak na takie ustawienia), filmy na YouTube i Netfliksie wyglądają bardzo dobrze. Z powodu, że Philips ma "globalne" ustawienia i to co zmienię w profilu "Film" korzystając z PC, przenosi się na inne źródła z tym samym profilem, dlatego też myślałem, że wszędzie będzie taki obraz, ale niestety telewizja satelitarna buntuje się.

Korzystając z tunera satelitarnego Ultrabox 4K od Canal+, na wszystkich kanałach obraz jest jakby wypłowiały, najbardziej dostrzegam, jakby brakowało intensywności czerwonego. Kolor czerwony jest blady, wchodzący prawie w pomarańcz. Inne kolory też są mniej nasycone, ale już nie aż tak. Cały obraz wydaje się też jakby lekko "zamglony" (coś jakby za jasny, nieostry).

Chciałbym prosić o jakieś rady, propozycje co warto zmienić w ustawieniach obrazu i w jakich proporcjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...