Skocz do zawartości
  • 0
ronaldi

POMOCY !!!!(gry PC na TV LCD)

Pytanie

Jak to jest z graniem w gry z PC na telewizorze LCD??Czy aby móc grać w taką gre konieczne jest ustawienie w niej rozdzielczości Full HD lub HD ready , czy wystarczy jak ustawię taką rozdzielczość na pulpicie a potem w grze mogę już ustawiać dowolną rozdzielczość. Bo jeśli się tak nie da to przecież chyba żadna gra nie obsłuży rozdziałki full hd płynnie , co najwyżej hd ready ale też nie każda może ustawić akurat taką rozdzielczość. Pomocy czy ktoś mi to wyjaśni!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='ronaldi' post='44899' date='16.04.2007, 10:43 ']Jak to jest z graniem w gry z PC na telewizorze LCD??Czy aby móc grać w taką gre konieczne jest ustawienie w niej rozdzielczości Full HD lub HD ready , czy wystarczy jak ustawię taką rozdzielczość na pulpicie a potem w grze mogę już ustawiać dowolną rozdzielczość. Bo jeśli się tak nie da to przecież chyba żadna gra nie obsłuży rozdziałki full hd płynnie , co najwyżej hd ready ale też nie każda może ustawić akurat taką rozdzielczość. Pomocy czy ktoś mi to wyjaśni!!!![/quote]

Zalecane byłoby odpalać gry w natywnej rozdzielczości twojego LCD, rozdz. pulpitu nie ma znaczenia tylko gry.
Jeśli sprzęt nie wyrabia to zmniejsz detale tekstur, cieni, wyłącz AA i AF lub pokombinuj z mniejszymi i większymi rozdzielczościami.
Czasami gry są tak napisane a czasem to wina sterowników że zwiększanie rozdz. do pewnego poziomu wcale nie obciąża bardziej procesora i grafiki, więc warto poeksperymentować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witam. ja gram na lcd 37 lg i powiem tak jak zapoda sie rozdziałkę poniezej 1024x768 to nie ma co wogóle grac. jakość porażka. najlepiej oczywiscie chodzi na 1366x768 lub 1280x720 ale czasami sie zdarza ze jakas gra poprostu nie ma rozdziałiki panoramicznej i wtedy 1024x768 jeszczzna pograc. dodam ze nie mam zwykłego lcd i tylko gram na tv z nowymi grami nie ma praktycznie problemu bo mają rozdziałki panoramiczne. tak jak kolega apatch napisał , przy wymagających grach trzeba obniżac inne detale kosztem lepszej rozdziałiki ja poprostu kupiłem 8800gts i na jakis czas problem rozwiazany bo wszystko idzie idelanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='lipa_ml' post='45021' date='17.04.2007, 13:53 ']witam. ja gram na lcd 37 lg i powiem tak jak zapoda sie rozdziałkę poniezej 1024x768 to nie ma co wogóle grac. jakość porażka. najlepiej oczywiscie chodzi na 1366x768 lub 1280x720 ale czasami sie zdarza ze jakas gra poprostu nie ma rozdziałiki panoramicznej i wtedy 1024x768 jeszczzna pograc. dodam ze nie mam zwykłego lcd i tylko gram na tv z nowymi grami nie ma praktycznie problemu bo mają rozdziałki panoramiczne. tak jak kolega apatch napisał , przy wymagających grach trzeba obniżac inne detale kosztem lepszej rozdziałiki ja poprostu kupiłem 8800gts i na jakis czas problem rozwiazany bo wszystko idzie idelanie[/quote]
A załóżmy, że mam mocny komp i grafę to czy jest jakaś gra, w którą mogę pograć (ustawiająć w grze) z rozdziałką 720p/1080i/p na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
lipa_ml - to co mogę podpowiedzieć - często gry w programie konfiguracyjnym nie mają danej rozdzialki - ale można wyedytować jakiś plik ini, cfg dla danej gry i tam ręcznie zmienić - na 100% działa tak toca race 2, seria il2 sturmovnik,
zawsze warto poszukać na forum danej gry,
pozdrawiam
Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
a udało ci się w ten sposób zmienic rozdziłke jakiejs gry na 1080p i potem dało się w nią grać na tv full hd?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie mam wyświetlacza obsługującego full hd, więc nie zmuszę kompa do pracy w tej rozdzielczości, ale w ile ustawiłem 1280*800 i spoko chodzi na notebooku (1280*1024 - tylko nie mieści sie na ekranie , mimo źe gra nie pozwala na takie ustawienia w configu. WoW też mi chodzi w takiej rozdziałce i i gtr2 (ale przy tych grach nie musiałem kombinować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='ronaldi' post='45137' date='18.04.2007, 11:40 ']a udało ci się w ten sposób zmienic rozdziłke jakiejs gry na 1080p i potem dało się w nią grać na tv full hd?????[/quote]

a udało :lol: Np ostatnie need for speed, ostatni colin... generalnie nie powinno być z tym większego problemu, chyba że w starszych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No to super bo już miałem zamiar kupić PS3 ale skoro tak to poco. Dzięki chłopaki za inforamcje , teraz tylko dokupie lepszą grafe i jakąs klawiatukre bezprzewodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No to ja ponowie pytanie. Mam ekran 55" full hd. Ostatnio zabralem sie za Test Drive unlimeted i tu pojawia sie problem.
Pulpit smiga w 1080i. Gre uruchamiam w rozdzielczosci 1280x720 bo w takiej moj core2duo z gf7600gs ciagnie gre plynnie. Niestety przy takim ustawieniu wiecej niz 1/3 obrazu dookola zajmuja czarne pasy poniewaz karta nie zmienia rozdzielczosci sygnalu podanego na tv. Uruchomilem gre w 1080 ale niestety nie ma mowy o jakiejkolwiek plynnosci.
Czy jest jakas opcja ktora pozwala aplikacji przejac kontrole nad rozdzielczoscia sygnalu podawanego przez componenta na tv tak jak zawsze dzialo sie to na monitorze? Czy jak bym zmienil sygnal podawany na tv w windzie na 720p to czy gra chodzila by na pelnym ekranie?
Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...