Skocz do zawartości
basket4rap

LG 82UN8500X - 50 czy 100 hz?

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, basket4rap napisał:

W takim razie konsultant jest chyba jedyną osobą, którą tak twierdzi. 

To patologia, ale bardzo czesto konsultanci maja niepelna wiedz lub hmm/prawda ...no ....mijaja sie z faktami i to absolutnie nie dotyczy tylko LG. Takie czasy 😕

6 godzin temu, basket4rap napisał:

W swojej historii miałem LG 47LH3000, TCL 65P60, Samsung 58MU6192, Philips 75PUS8303, LG 55C8, także do tego będę mógł się odnieść.

Bardzo fajny zestaw. Napisz kilka zdan o kazdym, takie subiektywne wrazenia sa zawsze najciekawsze, szczegolnie ze gust i oko masz juz wyrobione i mozesz ocenic kazdego z dystansu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Xisiek napisał:

To patologia, ale bardzo czesto konsultanci maja niepelna wiedz lub hmm/prawda ...no ....mijaja sie z faktami i to absolutnie nie dotyczy tylko LG. Takie czasy 😕

I nie tylko w sferze TV ;)

17 godzin temu, Xisiek napisał:

Bardzo fajny zestaw. Napisz kilka zdan o kazdym, takie subiektywne wrazenia sa zawsze najciekawsze, szczegolnie ze gust i oko masz juz wyrobione i mozesz ocenic kazdego z dystansu :)

Niechaj zatem i tak będzie ;)

LG 47LH3000 - Z tego co pamiętam to ten model, wyszedł z dwoma matrycami (inny producenci) ja upolowałem tę lepszą. Do tego odblokowałem pilotem serwisowym obsługę USB. W każdym razie za 2200 zł wtedy to był gigant (bo i szerokie ramki), ale obraz mi się bardzo podobał. Soczysty i nie sprawiał problemów.

(Zapomniałem jeszcze o) Samsung UE50H5500 - Smart wolny, ale nie wieszający się, bardzo dobra jakość obrazu bez kalibracji, bardzo dobra czerń.

Samsung 58MU6192 - Również udany egzemplarz, już z płynnym i bezproblemowym Tizenem. Nie było się do czego przyczepić za 2500 zł.

TCL 65P60 - Spore wrażenie na pierwszy taki duży panel. Obraz dobry, android problematyczny, ale dużo plus np. za Kodi. Był cluoding, ale regulując panel śrubkami na obudowie i dociskając i "masując" szmatką ekran udało się go doprowadzić do naprawdę dobrego stanu. Z czasem wszystko się tak unormowało, że w ogóle nie było cloudingu. Choć może zbiegło się to z sytuację kiedy tv był na nóżkach a nie wisiał i były mniejsze naprężenia.

Philips 75PUS8303 - Pierwsze wrażenie co do wielkości - wow. Później już było normalnie pod tym względem. Kolory ze względu na kropki kwantowe... przepiękne. Android dużo mniej problematyczny niż w TCL, ale to jeszcze nie poziom WebOSa czy Tizena. Z upłynniaczem nie miałem problemów. Czerń jak to w IPS słaba, ale nie bardzo słaba. Natomiast irytowało mnie srebrzenie całego panel nawet pod małym kątem (mimo, iż niby katy dobre) - jak to w IPS.

LG 55C8 - Jak włączyłem Avengersów w 4K to zwariowałem. Stwierdziłem, że obraz jest wręcz zbyt dobry i nie wiem jak może być lepszy. To przepaść, OLED zmiażdżył mnie doszczętnie. Zauważyłem jednak niedawno trochę bandingu, ale nie irytuje mnie tak bardzo kiedy pomyślę o cloudingu i gorszej czerni w LCD.

Najczęściej używam PC. Mam monitor LG 27UK600-W. Piękna sprawa. Pierwsze miejsce (nawet przed dużo droższymi) w rtings: https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27uk650-w

Piękne kolory i fabryczna kalibracja.

 

Natomiast co do LG 82UN8500 to byłem wczoraj u rodziny i widziałem go przez chwilę. 82 cale robię mega wrażenie. Zwłaszcza z 1,5 metra i za 7900 zł. Tak na szybko, to pilot Magic bardziej plastikowy niż ten sam z OLEDa. Menu działa wolniej niż w oledzie i jest trochę bardziej wyblakłe. Widziałem obraz z Cyfrowego Polsatu, NetFlixa i włączyłem z YT filmy w 8K HDR. Na szybko włączyłem tryb obrazu "kino - filmmaker" czy jakoś tak. No więc moim zdaniem trzeba tu kalibracji rzecz jasna. Z Polsatu obraz... normalny - okj, z NF dobry, z YT 8K HDR bardzo dobry. Jednak czuć, że nie jest to szeroka paleta barw (W PUS8303 dużo lepsze co do kolorów), ale czerń jest w porządku (VA). I trafił się też egzemplarz w tylu calach bez cloudingu - to duży plus. Dźwięk dobry i obsługa głosowa również. Dolby IQ działa i coś tam dostosowuje do warunków otoczenia. Co oleda to nie ma co porównywać w ogóle, ale cena i cale też kompletnie inne. Gdybym dał OLEDowi 10/10 to jemu 6/10. Za 7900 zł 82 cale (no i 2x HDMI 2.1) to się opłaca, obraz jest ok, ale niech ktoś nie liczy na jakiś szał. Sprawdzę z czasem ja kto będzie wyglądać jak skalibrują i podjadę z bezstratnymi plikami w 4K HDR. Moim zdaniem wart swojej ceny, bo jest ok, jest ogromny i niedrogi.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma 82UN8500  do NANO90? jakie są między nimi różnice poza matrycą VA vs IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...