Skocz do zawartości
CJ Robert

Pełne wykorzystanie ekranu 1080p przy filmach 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim.

Jak oglądać na FHD filmy z wykorzystaniem maksymalnie rozdzielczosci? 

Miec dostep do 1080p przy 16x9 albo... przeskalowac materialy 4K.

Wiadomo nie od dzis, ze filmy 1080p nie wiele maja wspolnego z prawda, głównie są w pionie o rozdzielczosci max. 800 pikseli, a ludzkie oko wlasnie na ta rozdzielczosc zwraca najwieksza uwage . "Halo, ale ja mam TV z 1080" - wiec gdzie jest prawie 300 pikseli? No wlasnie i tu jest zagwozdka. Ni ma. Ogladasz filmy o jakosci 800p w  rozleglej szerokosci. Ale moze jest sposob?

Natrafilem na informacje dotyczace edycji kontenerow .mkv matroska. Mozna tam poustawiac przyciecie wyswietlanego obrazu z kazdej strony, czy ogolnie rozdzielczosc i proporcje, niezaleznie od realnej wartosci danego pliku wideo.  Ale VLC tego nie lapie (edytowane wczesniej w MKVToolNIX) głównie jesli chodzi o przycinanie. Ale teraz pytanie, czy mozna zmusic software'owo peceta by, dekompresowal i renderowal tylko okreslona czesc ramki, tzn wykadrowaną i przeskalowana? Teraz pomyslicie - co za cebularz,  kup se gosciu lapka z Sky Lake'iem za 3000zl i przestan zasmiecac forum, temat walkowany wiele razy etc.  Ale ja nie mam TV 4K, chce tylko w pelni wykorzystac swoj FHD, tzn wykadrowac film 4K do 16x9 i pomniejszyc (1920x1080 ), wypieprzyc boki materialu i cieszyc sie wypelnionym  prawdziwie kazdym pikselem, za ktory zaplacilem.  
Jesli chodzi o moja intuicje, to wyrenderowac sie na pewno da. Ale z dekompresja bedzie problem, bo zeby wykadrowac (wyciac) obraz musi byc "otwarty". Czyli co, nici jak tu ogladac w pelnym FHD bez poteznego komputera ?
Czy moze jest tu jakis cwaniak :) ?

Edytowane przez CJ Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie wierzę, że ty tak na poważnie?

Ale jeśli tak, to może funkcja "zoom" w tv rozwiąże twój "problem"? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słuchaj, wczoraj dzięki podobnym zabiegom osiągnąłem średnio 14 FPS przy h.265 z filmu 4K na 14-sto letnim, dwurdzeniowym lapku z 4GB RAM.
Moze jednak gra warta świeczki?

Edytowane przez CJ Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...