Skocz do zawartości
  • 0
kapustaadrian

Q60r samsung problem z obrazem

Pytanie

Witam, mam problem z. Nowym tv mianowicie po zmroku przy filmie z Hdr występują takie efekty jak na zdjęciach 

 Po prawej i po lewej stronie na czarnym. Dolnym  Pasku , ktoś wie czy tak. Ma być czy zgłaszać tv na rękojmię lub zwrot 

Z góry dziękuję za pomoc 

IMG_20200519_215119.jpg

IMG_20200519_215027.jpg

IMG_20200519_215106.jpg

IMG_20200519_161654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Dla mnie jednoznaczne (w oparciu o zdjęcia oczywiście). Zakładając nawet, że dziwnym trafem "nowa" matryca ma takie same wady, to generalnie usterka nie została usunięta! A co do weryfikacji Twojego zgłoszenia - spokojnie, mają na to co najmniej dwa tygodnie - zależy od trybu, w jakim zakwalifikowywano Twoje zgłoszenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Nie zaśmiecajmy tamtego tematu. ;)

Co do obrazu. Nie mam Samsunga, więc nie porównamy. Może @Daniel Ataki będzie mógł wykonać takie fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sadzac po zdjeciach, o ile na zywo wyglada to tak samo intensywnie, reklamacja. Natomiast musisz miec w glowie jeszcze jeden istotny szczegol, lcd w trybie HDR (nawet znacznie wyzszej klasy niz Twoj) nie nalezy ogladac zupelnie po ciemku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zmniejsz troszkę podświetlenie i kontrast. Wiem, że w hdr powinno być na full, ale lepiej troszkę ciemniej niż takie coś. Można też zastosować taśmę Led z tyłu tv. a0b6169fc34ba91937d91e8306c6059a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

powiem tak że mam też mu55 6172 55 cali z hdr i ten sam film i nie ma żadnego problemu

IMG_20200520_104209.jpg

Edytowane przez kapustaadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 19.05.2020 o 22:15, Xisiek napisał:

Sadzac po zdjeciach, o ile na zywo wyglada to tak samo intensywnie, reklamacja. Natomiast musisz miec w glowie jeszcze jeden istotny szczegol, lcd w trybie HDR (nawet znacznie wyzszej klasy niz Twoj) nie nalezy ogladac zupelnie po ciemku!

Tu minaleś się z prawdą. Posiadam LCD Sony 65 cali i HDR dopiero w zupełnej ciemności robi największe wrażenie

W dniu 20.05.2020 o 02:29, raf7705 napisał:

Typowe zachowanie podświetlenia krawędziowego.

Niema tu nic typowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
33 minuty temu, koralgool napisał:

Tu minaleś się z prawdą. Posiadam LCD Sony 65 cali i HDR dopiero w zupełnej ciemności robi największe wrażenie.

A czym jest prawda? Twoja ocena tego co widziales na ekranie? Mozesz ogladac sobie na lcd w HDR po zupelnej ciemnosci, to blad ale Twoja sprawa. Ogladanie wiekszosci ledow w ten sposob to sredni pomysl, ale jak ktos lubi swieciace pasy, no coz.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 21.05.2020 o 15:03, Xisiek napisał:

A czym jest prawda? Twoja ocena tego co widziales na ekranie? Mozesz ogladac sobie na lcd w HDR po zupelnej ciemnosci, to blad ale Twoja sprawa. Ogladanie wiekszosci ledow w ten sposob to sredni pomysl, ale jak ktos lubi swieciace pasy, no coz.

Tylko że ma moim Sony niema żadnych świecących pasów. W nocy HDR pięknie świeci a gdzie ma być czarno tam jest, pasy u góry i u dołu są wygaszone do zera. Nie wrzucaj wszystkich ledow do jednego worka.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Za duże uloty światła. Ja bym to oddał do sklepu jak jest nowy. Dołóż, weź Q70... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, koralgool napisał:

Tylko że ma moim Sony niema żadnych świecących pasów. W nocy HDR pięknie świeci a gdzie ma być czarno tam jest, pasy u góry i u dołu są wygaszone do zera. Nie wrzucaj wszystkich ledow do jednego worka.

No popatrz, popatrz. A w najwyzszym modelu Sony jest problem. Zapraszm do filmu https://m.youtube.com/watch?v=8EbF9QxbmxA

od 18:00 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Xisiek napisał:

No popatrz, popatrz. A w najwyzszym modelu Sony jest problem. Zapraszm do filmu https://m.youtube.com/watch?v=8EbF9QxbmxA

od 18:00 

W tym filmiku Sony pięknie zdeklasowało Samsunga w ciemnych scenach to była masakracja. A co do pasów to na moim xf9005 niema aż takiego rozświetlania pasów w pobliżu jasnych obiektów, owszem lekki efekt występuje  przy jasnych obiektach ale nie taki jak w tym filmiku

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
19 godzin temu, koralgool napisał:

A co do pasów to na moim xf9005 niema aż takiego rozświetlania pasów w pobliżu jasnych obiektów, owszem lekki efekt występuje  przy jasnych obiektach ale nie taki jak w tym filmiku

Hahaha. Nie no jasne, wyzszy model ma gorszy system niz nizszy, byc moze ale nie u Sony, rzeczony xf9005 ma dokladnie ten sam wadliwy algorytm https://m.youtube.com/watch?v=5femkEtf5aI

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
17 minut temu, Xisiek napisał:

Hahaha. Nie no jasne, wyzszy model ma gorszy system niz nizszy, byc moze ale nie u Sony, rzeczony xf9005 ma dokladnie ten sam wadliwy algorytm https://m.youtube.com/watch?v=5femkEtf5aI

 

Jeszcze raz to powtorze, Sony xf0005  na tym filmiku od ciebie w ciemnych scenach zmasakrował Q7 dosłownie zmiażdżył. Ogólnie to  SonyXF9005 ma lepsze algorytmy nawet od Q9 i to że będziesz się śmiał jak głupi do sera nic w tej kwestii nie zmieni hehe. Kto chce znajdzie w necie polski test układu lokalnego wygaszania w Sony xf9005

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem kupić ten Sony, ale jak zobaczyłem te brzydkie świecące placki pod napisami to wybrałem q80 Samsunga. Tutaj nie ma takiego dużego efektu podświetlenia w napisach, ale też to widać.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest coś takiego jak ustawienie koloru, czasami wielkości, przezroczystości, rodzaju czcionki napisów. Oglądam na zidoo X10, netflix i żadnej poświaty napisów nie widzę. Kwestia ustawień. Mam xg9505.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, ewaldus napisał:

Jest coś takiego jak ustawienie koloru, czasami wielkości, przezroczystości, rodzaju czcionki napisów. 

To nie ma nic do rzeczy. W tescie na avforums, nie bylo zadnych napisow i efekt niestety ten sam. Ba nawet w Samsung, ktory wypadl o niebo lepiej w algorytmie zachowania czerni pasow na filmie, na zywo tez to nie jest bynajmmiej ideal.

3 godziny temu, koralgool napisał:

 Ogólnie to  SonyXF9005 ma lepsze algorytmy nawet od Q9 i to że będziesz się śmiał jak głupi do sera nic w tej kwestii nie zmieni hehe. Kto chce znajdzie w necie polski test układu lokalnego wygaszania w Sony xf9005

Chlopie ile Ty masz lat? Gimbaza? Przestan pisac brednie nie na temat. Mowimy o spierd... algorytmie wygaszania pasow w HDR na Sony.  To jest fakt, ktory kazdy moze zobaczyc na podpietych powyzej o filmach, czy Ci sie podoba czy nie. A z faktami sie nie dyskutuje.

Poza tym czemu chcesz zakrzywiac rzeczywistosc, czemu wprowadzasz innych w blad?! Lepszy system wygaszania w Xf9005 niz Q90 ? Serio? :o

Rownie dobrze mozesz napisac, ze 1.5 TSI jest szybszy o 2.0TSI. 

XF czy XG serii 9 to bardzo dobre tv, ale absolutnie nie bez wad (jak kazdy tv). Szajsungi Q70-Q80 i Sony to bardzo porownywalne produkty i tyle. Kazdy kto twierdzi inaczej po prostu mija sie z faktami.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, Xisiek napisał:

To nie ma nic do rzeczy. W tescie na avforums, nie bylo zadnych napisow i efekt niestety ten sam. Ba nawet w Samsung, ktory wypadl o niebo lepiej w algorytmie zachowania czerni pasow na filmie, na zywo tez to nie jest bynajmmiej ideal.

Chlopie ile Ty masz lat? Gimbaza? Przestan pisac brednie nie na temat. Mowimy o spierd... algorytmie wygaszania pasow w HDR na Sony.  To jest fakt, ktory kazdy moze zobaczyc na podpietych powyzej o filmach, czy Ci sie podoba czy nie. A z faktami sie nie dyskutuje.

Poza tym czemu chcesz zakrzywiac rzeczywistosc, czemu wprowadzasz innych w blad?! Lepszy system wygaszania w Xf9005 niz Q90 ? Serio? :o

Rownie dobrze mozesz napisac, ze 1.5 TSI jest szybszy o 2.0TSI. 

XF czy XG serii 9 to bardzo dobre tv, ale absolutnie nie bez wad (jak kazdy tv). Szajsungi Q70-Q80 i Sony to bardzo porownywalne produkty i tyle. Kazdy kto twierdzi inaczej po prostu mija sie z faktami.

Tak każdy mija się z faktami tylko nie Ty. Hehe. Kilku speców wypowiadało się ze Sony xf9005 nie gubi szczegółów w ciemnych scenach za to w Q9 gubi, lepsza czerń była kosztem szczegółów. Jest to gdzieś w necie kto chce ten znajdzie. Napisałem to co znalazłem w internecie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć jestem. Po rzekomej wymianie, matrycy, powiedzcie mi czy jest możliwość żeby w tych samych miejscach byly takie same poświaty w nowej matrycy? Bo wydaje mi się że raczej nie ma twoich takich samych matryc, jedynie co wymienili to nierówna ramkę 

IMG_20200602_205715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem matrycy nie wymieniono (ale mogę ocenić tylko na podstawie Twoich fotek, to jednak kształt poświat jest praktycznie identyczny).

Jakiś papier musiałeś dostać - co tam napisano? Jeśli faktycznie wskazano na wymianę, to zrobiłbym zgłoszenie do centrali Samsunga z informacją o uzasadnionym podejrzeniu sporządzenia przez serwis nierzetelnej dokumentacji naprawy. To tak dyplomatycznie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam w. Piątek do mnie przyjechał nowy tv ten sam. Model i po odpaleniu jest gorzej niż przy tym poprzedniku. Pytanie co robić.. Krzywe ramki i prześwietlenia na matrycy.. Pytanie oddawać znowu, walczyć dalej, zwrot kasy też możliwy ale zostaje bez TV do 14 dni.. 

IMG_20200620_192157.jpg

IMG_20200620_192201.jpg

IMG_20200620_192210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...