Skocz do zawartości
Olright

65 cali do ok. 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Też tego nie rozumiem. Mamy w Polsce nowa markę ze sprzętem w średniej cenie i hdr powyżej 1000 nitów i żaden portal testujący się tym nie zainteresował.
To że testu nie ma na geex w sumie rozumiem gdyż pan Chmielewski testuje tam sprzęty które sprzedaję xcom ale biorąc pod uwagę ile artykułów dotyczyło różnych promocji media e na tym portalu nie czaje DLACZEGO nikt z redakcji nie chce przetestować tego tv.
W sumie zaglądam tu od lat ale liczba testów leci na łeb na szyję. Szkoda.
Właściwie aktualnie mamy jeden polski portal który testuje nowe tv, szkoda że zajmuje się tym jeden człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Olright napisał:

Nie, cięgle nie kupił. ;) Czekam jak głupi na recenzję Hisense U8QF, ale redakcja niniejszego portalu mającego w nazwie "telewizja wysokiej rozdzielczości", woli zgarniać hajs za opłacane artykuliki na temat ps5, xboxa, czy gier, niż zająć się tym czym powinna. Póki co jest on dostępny w sprzedaży jedynie w ME, ale cena ani drgnie, od premiery 4999 za 65 cali. Może na dniach się coś zmieni, bo zaczynam zerkać w stronę Sony XH90, ewentualnie rozważam XH95 na raty. Kilka dni temu przez chwil kilka trzymałem myszkę na przycisku kup teraz, mając w koszyku TCL C815, jednakże zniechęciły mnie spadki fps przy oglądaniu yt i netflixa 4k i mierny hdr. Na chwilę obecną stawiam znak równości pomiędzy Hisense i XH95, zobaczymy co najbliższe dni przyniosą. Jeśli flagowiec sonego zjedzie w okolice 5800-5900, to pewnie łyknę go na raty, choć nic pewnego. 

Za parę dni w ramach wymiany gwarancyjnej za wypaloną matrycę w 55eg910 serwis ma mi przywieźć fabrycznie nowy oled 65BX. Myślałem że wymienią mi na 55 cali a chciałem mieć większy więc kupiłem w międzyczasie oleda 65CX. Ten z wymiany mogę dać do sypialni albo sprzedać. Myślałem o kwocie w okolicy 5000 zł. Preferowany byłby odbiór osobisty z uwagi na rozmiar. W związku z tym jak kolega byłby zainteresowany to proszę o kontakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać w jakich warunkach nastąpiła wymiana matrycy przez serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jarex napisał:

Możesz opisać w jakich warunkach nastąpiła wymiana matrycy przez serwis?

Nie rozumiem pytania. Matrycy nie wymieniono tylko dostaje nowy fabrycznie telewizor. Sama matryca była wypalona co objawiało się poziomymi śladami na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem ale powodem była matryca. Chodzi mi bardziej o szczegóły typu na jakim etapie gwarancji nastąpiła wymiana, ile trwał cały proces itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę coraz bardziej mnie denerwuje to że nawet produkty za 5 tyś potrafią być testowane na użytkownikach i nie można liczyć na to, że po wyjęciu z pudełka otrzymujemy od razu produkt dobry i kompletny. A tu tak, to się wiesza, to coś nie działa poprawnie, trzeba czekać bóg wie ile na jakieś aktualizacje które może to naprawią... eh...

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ara295 napisał:

Za parę dni w ramach wymiany gwarancyjnej za wypaloną matrycę w 55eg910 serwis ma mi przywieźć fabrycznie nowy oled 65BX. Myślałem że wymienią mi na 55 cali a chciałem mieć większy więc kupiłem w międzyczasie oleda 65CX. Ten z wymiany mogę dać do sypialni albo sprzedać. Myślałem o kwocie w okolicy 5000 zł. Preferowany byłby odbiór osobisty z uwagi na rozmiar. W związku z tym jak kolega byłby zainteresowany to proszę o kontakt. 

Cześć, dzięki za propozycję, ale w międzyczasie wykreśliłem z listy Oledy. Nie mam nadal do tej technologii tyle zaufania i ciągle miałbym z tyłu głowy, że moja będzie przez 4h przed pracą oglądała "telewizję paskową", czy, że ja się zakręcę, a potem będę oglądał wielkie kino z belką z Fify, czy prędkościomierzem z Forzy. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po niemal półrocznej walce z samym sobą, mogę się pochwalić, że nabyłem wczoraj Sony XH95. Trafilem na małą promocję w ME za 5899. Ostatnie 2 tygodnie zdenerwowały mnie na tyle samym sobą i ciągłym "ale", że zdecydowałem o dołożeniu kilku stów do budżetu.

Od samego początku rozważałem pomiędzy (kolejno):

TCL C815 - odpadł ze względu na słaby HDR, problemy z klatowaniem przy 4K, podświetlenie krawędziowe. 

Hisense U8QF - najdłużej był faworytem, jednakże odpuściłem ze względu na autorski system, potencjalne problemy z aktualizowaniem go w przyszłości, małą liczbę aplikacji i dosyć średnie opinie na jego temat w zagranicznych recenzjach, jeśli chodzi o szeroko pojęte "motion", a sporo oglądam kina akcji i sportu. 

Sony XH90 - ostatnie problemy z 4K i różnorakie z softem, wiem, że pojawiła się tam jakaś łatka, do tego słaby dźwięk 

Samsung Q80T - brak DV

Samsung Q90T vs Sony XH95 - tu miałem spory dylemat, zaważył brak DV (mimo świetnego hdr), wyższa o 100zl cena oraz... imo gorszy pilot :)

 

Zdaje sobie sprawę z braku HDMI 2.1, jednakże na chwilę obecną i w perspektywie co najmniej 2 lat nie będę go raczej potrzebował. 

 

Mam nadzieję, że będzie dobrze służył. Jeśli komuś wyda się to pomocne, gdybym miał na sztywno 5000, to bym sięgnął raczej po Q80t. 

 

Edytowane przez Olright

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Daj znać za jakiś czas jak się sprawuje. Ja póki co najbliżej do kupna xh90.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...