Skocz do zawartości
Bart1000

Czy OLED to dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli normalne oglądania jest także takim przez 3h dziennie dla kanału info to wypalenie jest raczej tylko kwestią czasu

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

jeśli normalne oglądania jest także takim przez 3h dziennie dla kanału info to wypalenie jest raczej tylko kwestią czasu

Dam Ci znać 😂

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja wtrącę swoje trzy grosze. Miałem kilka LCD i byłem z nich zadowolony, chociaż kiedyś marzyłem o plazmie, teraz o OLED. Wreszcie spełniłem swoje marzenie i mam w domu OLED. Nie będę się rozpisywać o walorach obrazu , ponieważ jest tego pełno na tym forum. Zastanawia mnie jedna kwestia, wielu ludzi pisze o wypaleniach matryc OLED i oczywiście fakty mówią same za siebie, istnieje to zjawisko. Jednak porównując do LCD, to czy ta technologia jest bezawaryjna ? Przecież można znaleźć wiele wpisów o nierównym podświetlaniu matrycy. Wypaleniu się diod LED itp. A dobrej jakości TV LCD wcale nie jest taki tani. Myślę że LCD wygrał marketingowo i tutaj wielkie brawa dla Samsunga i ich dział marketingu. Przecież wielu ludzi nadal jest przekonanych że QLED to taki lepszy OLED. Nie ma sprzętu bezawaryjnego i bez wad. To kwestia kupującego co wybierze, nie rozumiem tych jałowych sporów. Ja postawiłem na jakość obrazu i nie żałuję. Pozdrawiam. 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Xisiek napisał:

Hmm, czyli idąc Twoim tokiem rozumienia per analogie trzeba przyjąć, ze największy  producent paneli OLED do tv dla LG, Sony, Philips, Panasonica  i oni sami są [beeep]mi bo pisemnie uprzedzają o czymś czego nie ma. Szacun ✌️😄

Przez moje łapy przeszło kilkadziesiąt różnych tv i poniekąd mogę się zgodzić, ze generalnie w życiu trzeba do wszystkiego podchodzić z głowa a taki Sony czy Panasonic w oledzie szczególnie po ciemku robi doskonale wrażenie. Nie przeczę.
Niemniej co do wypaleń mam bardzo obiektywne podejście i niezmienne. Widziałem wypalone oledy, wypalone plazmy (wsio w warunkach domowych i normalnym użytkowaniu) przy czym większość ich posiadaczy miała taki wzrok, ze w ogóle nie widziała wypalenia ! Dlatego konsekwentnie będę się upierał i zdania nie zmienię, tak oled się wypalał i wypala pytanie jest tylko kiedy 👌

ALe ja nie neguje tego ze OLED się wypala, sam widziałem nawet takie sam mialem..., OLED z 2020 tez się da wypalić...i nie trzeba być [beeep]... tak jak napisałem to jest dla świadomego użytkownika ,ale nie jest bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, vvalery napisał:

Jeżeli, ktoś ustawi obraz na żywy i będzie codziennie walił TVP info to wiadomo co się stanie. Na film mode zgodnie z ustawieniami Vincenta, przy normalnym oglądaniu TV takiej szansy nie ma.

Nie no, nie zakrzywiaj rzeczywistości. Na każdych ustawieniach da się wypalić OLEDa. Na jednych szybciej na drugich wolniej ale przy statycznych treściach typu kanały info to wcześniej czy później nastąpi.

Cały myk polega na tym żeby ten moment nastąpił później niż najdzie Cię ochota na wymianę TV, bo właśnie się pojawiły nowe, większe, lepsze modele. Zabezpieczenia które od lat rozwijają producenci plus świadome użytkowanie OLEDa w sumie powinny to zapewnić. Powinny bo nie zawsze tak jest: albo trafi się egzemplarz wadliwy (wszystko może się popsuć) albo użytkownik, który lubi jechać po bandzie.

Ja za 2 miesiące będę obchodził 4 rocznicę posiadania B7mki. Na razie nie czuję potrzeby wymiany jej na nowszy model, ale jak się wypali/popsuje to będę zmuszony. Jeżeli się wypali, to czy będę wieszał psy na technologii OLED i hejtował ją na forum? Na pewno nie, bo przez te 4 lata oglądałem świetnej jakości obraz. Żaden telewizor LCD kupiony 4 lata temu w podobnych pieniądzach, nie trzymałby się tak dobrze pod względem jakości obrazu dzisiaj. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz TV z czasów pierwszego qleda ( czy drugiego...)

W każdym razie z czasów Q9Fn.

Zapewniam cię, że jest on cały czas tak samo świetny, jak w momencie zakupu.

I się nie wypali .

 

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły i Oled, to nie jest koszt niedościgniony

Godzinę temu, raf7705 napisał:

Czyli masz TV z czasów pierwszego qleda ( czy drugiego...)

W każdym razie z czasów Q9Fn.

Zapewniam cię, że jest on cały czas tak samo świetny, jak w momencie zakupu.

I się nie wypali emoji2.png.

 

 

 

Z której strony ? O każdym TV może jego właściciel tak samo napisać. Dla mnie Oled jest świetniejszy, a przeżyłem te lcdeki w różnych odmianach. Jak się spier… to kupię następny, bo to już nie jest niedościgniony koszt TV Oled sprzed paru lat. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Zapewniam cię, że jest on cały czas tak samo świetny, jak w momencie zakupu.

Q9FN w momencie zakupu, był dobry, ale nie był tak świetny: zjadał gwiazdy w filmach i miał nieprawidłową krzywą eotf w HDR, czyli prześwietlał obraz jak większość Samsungów z tamtych czasów. Jedynym ważnym argumentem, który przemawiał za jego zakupem wtedy było: jest prawie tak dobry jak OLED a się nie wypala. Dla mnie ten argument jest inwalidą, bo mój OLED przy moim użytkowaniu również się nie wypalił, a jednak jest pozbawiony wad tego Samsunga. Także na razie przez te 4 lata jestem do przodu i wyszedłem na tym lepiej niż Ci którzy kupili Q9FN.

Edytowane przez efel
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że po pierwsze, można taką wadę krzywej skalibrować, po drugie było po drodze mnóstwo updatow i mogli to fabrycznie skorygować.

Bynajmniej, ja żadnego problemu z HDR nie miałem (kupiłem go dwa lata temu do grania na konsoli).

Co do znikających gwiazd, to się nie wypowiem, bo nigdy w to nie wnikałem, do oglądania filmów mam projektor JVC.

 

U mnie ten OLED szybko by wykitował, przy graniu na konsolach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

A nie uważasz, że po pierwsze, można taką wadę krzywej skalibrować, po drugie było po drodze mnóstwo updatow i mogli to fabrycznie skorygować.

Bynajmniej, ja żadnego problemu z HDR nie miałem (kupiłem go dwa lata temu do grania na konsoli).

Vincent, który po premierze robił recenzję narzekał że właśnie nie bardzo da się to skalibrować. Być może coś poprawili później aktualizacjami, nie śledziłem tematu.

Natomiast w kwestii znikających gwiazd to fizyki nie oszukasz, kilkaset stref robiło robotę, ale do OLEDa jednak daleko. Szczególnie, że Samsung podjął taką a nie inną decyzję projektową, żeby zminimalizować blooming, nawet kosztem utraty sporej części detali. Sony odwrotnie - duży blooming, ale wszystko widoczne.

Dobrze, że ogólnie był i nadal jest wybór i każdy może wybrać co mu bardziej leży.

Żeby nie było że za bardzo offtopuję, to powiem że jedynym OLEDem którego posiadam i mi się wypalił jest mój zegarek. W żaden sposób nie ogranicza to jego funkcjonalności, ale należy odnotować. Ekran cały czas włączony, tarczę miałem chyba rok ustawioną taką samą, że w trybie ambient na środku się wyświetlała data i godzina (czarne tło, białe litery i cyfry). Na szarym tle teraz widać te odbitki. Biały subpiksel nie wytrzymał. Szkoda że się nie da zapuścić długiej kompensacji :). 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...