Skocz do zawartości
Bart1000

Czy OLED to dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Od oglądania hgtv będzie wypalony ekran więc oled starczy na 2 lata max a później wymiana na nowy lub płatna wymiana matrycy
Gimnazja zlikwidowali, gimbaza została.
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alwyn napisał:

Od oglądania hgtv będzie wypalony ekran więc oled starczy na 2 lata max a później wymiana na nowy lub płatna wymiana matrycy

i po co pisać takie bzdury?

przeciez napisał 10% czasu - moja żona ogląda regularnie od 3 lat 1-2h dziennie- lg e6 - i hgtv się nie wypaliło

tylko infoszajs jak tvn24 lub śniadaniowa w ilości kilku h dziennie na razie lekko "odcisnęły" ślad na matrycy - widać na planszach na realnym obrazie w zasadzie nie

ale one momentami chodziły po 3-6h dziennie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na kanale HGTV   logo jest bardzo  polprzezroczyste i nic nie moze sie wypalic.Osoba ktora ma nick  Alwyn  musiala   pomylic kanal lub miala cos innego na mysli.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bart1000 napisał:

 🙂ostatnio miałem okazje w MM obejrzeć obok siebie Sony 77ag9 i samsunga 65q95t i o ile gdybym nie widział ich obok siebie to powiedziałbym ze q95t mi wystarczy to niestety pech chciał ze obok stal ten cholerny ag9 

A to akurat jest dziwne, bo jak po ciemku nie byloby to nic nadzwyczajnego tak w sklepie przy duzej jasnosci roznica powinna byc praktycznie detaliczna. Jakie roznice dostrzegles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przy takim rozmiarze i kosztach nie zaryzykował OLED. Zwłaszcza jeśli ma posłużyć bezproblemowo dłużej jak 3 lata. Oczywiście kwestia zasobności portfela,  bo może dla kogoś to żaden problem ;)

Ten Samsung to przecież nie jest wcale zły tv i wolał bym jednak większy właśnie zamiast fetyszowania się "nieskończoną czernią" jak niektórzy tutaj (do tego uparcie starają się zmarginalizować ewentualne problemy jakie niesie za sobą technologia OLED). 

Wyzwanie kogoś od gimbazy (i gorzej jeszcze jak niektórzy potrafią "dorośli" ludzie tutaj) faktów nie zmieni. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich faktach mówisz?. Znasz kogoś kto wypalił logo HGTV po dwóch latach?. Oglądając ten program po 0.5h dziennie? Biorąc pod uwagę,że treści będą mieszane i ten program to tylko 10%.? Biorąc również pod uwagę, że zabezpieczenia w nowych oledach przed wypaleniami są teraz lepsze( większy czerwony piksel, przyciemnianie logo np). Znasz taki udokumentowany przypadek? Podziel się nim pls.

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Alwyn napisał:

Od oglądania hgtv będzie wypalony ekran więc oled starczy na 2 lata max a później wymiana na nowy lub płatna wymiana matrycy

Na bank się wypali na hgtv nawet w kilka dni!!!

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, qazar napisał:

Na bank się wypali na hgtv nawet w kilka dni!!!

Ojoj, to niedobrze u mnie jest coś nie w porządku w takim razie, od ponad ROKU moja żona po około 6 godz dziennie ogląda hgtv i jakoś się nic nie wypaliło... dziwne.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nygus napisał:

Ojoj, to niedobrze u mnie jest coś nie w porządku w takim razie, moja żona po 6 godz dziennie ogląda hgtv i jakoś się nic nie wypaliło... dziwne.

Totalny przypadek, dziecko szczęścia... itp., itd.

Każdy posiadacz LCD z doświadczenia wie!, jak oledy padają jak muchy od tv:-)

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, qazar napisał:

Totalny przypadek, dziecko szczęścia... itp., itd.

Każdy posiadacz LCD z doświadczenia wie!, jak oledy padają jak muchy od tv:-)

Tak, na pewno każdy posiadacz LCDeka wie ze oledy to jest fe. To prawda.

Jak się coś wypali to dam znac, sam jestem ciekawy kiedy się jakiś problem pojawi, :) będzie to jakiś powód do zmiany tv :)

Edytowane przez Nygus
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być trudno, bo setkami gier przez 2,5 roku nie wypaliłem 65E6 i od roku 77C9...

Co oczywiście nie znaczy, że oledy się nie wypalają, ale znaczy to, że jak 100% rzeczy w internetach i ta jest wyolbrzymiona do granic przyzwoitości... 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze się wypalają to jest oczywiste, ale to nie znaczy ze się wypalają same z siebie ot tak po prostu, czasami może to być szybciej, czasami wolniej, a czasami może wcale się nie wypali. Statystki się nie oszuka, jeśli są jakieś egzemplarze (partia, czy seria) , które się wypalą na 100%, to musza być i takie, które się nie wypalą albo będzie to trudniej osiągalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie Plazmy (jedna ma w tej chwili 12 lat, druga 8), też się miały szybko wypalić...Jakoś do tej pory bardzo dobrze działają i nic im "nie dolega". Zobaczymy jak to będzie z Oledem...na razie działa bardzo dobrze i oby tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 55LGCX3LA od 2 miesięcy. Jakość obrazu szczególnie w wyższych rozdzielczościach naprawdę robi wrażenie. Menu+pilot fajnie dopracowane. Audio podłączone do JBL Cinema Base. Do oglądania sportu, Netflixa naprawdę spora przyjemność w oglądaniu. HBO widoczna gorsza  Co do pasków informacyjnych w TV to na razie staram się go tym nie męczyć, max 0,5-1 godz. dziennie. Na razie nic się nie dzieje. Statycznymi obrazami każdy TV się zamorduje. Wrażania z użytkowania są tak dobre, że następny pewnie będzie też OLED. Ostatnio widziałem film pokazujący  miasto w Chinach gdzie cały tunel był wyłożony jak kafelkami ekranami LG OLED. I to działało bardzo widowiskowo. Na razie ta technologia mnie przekonuje. Skok jakościowy duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Przymierzam się do zakupu OLED, prawdopodobnie LG CX65", lub Philips 804 też 65". Za Philipsem przemawia mi głównie Ambilight, bo reszta to raczej przewaga CXa.
Powiedzcie mi proszę, czy w telewizorze OLED jak CX i jemu podobne, jest możliwość ustawienia maksymalnej jasności jaką ma osiągać. Chodzi o to, by utrzymywał np. stałe 150 czy tam 200 nitów niezależnie od poziomu wypełnienia matrycy. Chce uniknąć wypalania drobnych znaczków od  PC, gdy będzie mało bieli i TV sam zacznie nagle je podbijać do np. 300 czy 400cd.
Po 1 nie potrzebuję takich wartości bo mam zaciemniony pokój, a po drugie po plaźmie ST60 200cd i tak będzie wystarczające, gyż ST60 używałem na "50%" jasności.
To samo w HDR. Np. puszczę grę w HDR i wolałbym uniknąć sytuacji, gdzie np logo czy mapka będą rozjaśnione przesadnie i niepotrzebnie.

Czy ktoś może tutaj się o tym wypowiedzieć? Plazmy nie udało mi się wypalić przez 5 lat użytkowania, więc mam nadzieję, że i OLED dzielnie to zniesie. Głównie pełnometrażowe filmy, ale gierka raz na czas wpadnie i wolałbym nie wypalić matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2021 o 17:01, Gzyrzdow napisał:

Cześć wszystkim.
Przymierzam się do zakupu OLED, prawdopodobnie LG CX65", lub Philips 804 też 65". Za Philipsem przemawia mi głównie Ambilight, bo reszta to raczej przewaga CXa.
Powiedzcie mi proszę, czy w telewizorze OLED jak CX i jemu podobne, jest możliwość ustawienia maksymalnej jasności jaką ma osiągać. Chodzi o to, by utrzymywał np. stałe 150 czy tam 200 nitów niezależnie od poziomu wypełnienia matrycy. Chce uniknąć wypalania drobnych znaczków od  PC, gdy będzie mało bieli i TV sam zacznie nagle je podbijać do np. 300 czy 400cd.
Po 1 nie potrzebuję takich wartości bo mam zaciemniony pokój, a po drugie po plaźmie ST60 200cd i tak będzie wystarczające, gyż ST60 używałem na "50%" jasności.
To samo w HDR. Np. puszczę grę w HDR i wolałbym uniknąć sytuacji, gdzie np logo czy mapka będą rozjaśnione przesadnie i niepotrzebnie.

Czy ktoś może tutaj się o tym wypowiedzieć? Plazmy nie udało mi się wypalić przez 5 lat użytkowania, więc mam nadzieję, że i OLED dzielnie to zniesie. Głównie pełnometrażowe filmy, ale gierka raz na czas wpadnie i wolałbym nie wypalić matrycy.

Po pierwsze trzymaj się z daleka od Philipsa. Chińska jakość, szczególnie oprogramowania i słaby serwis. Więcej problemów niż przyjemności korzystania z TV.

Nie rozumiem Twojej obawy. W SDR jasność regulujesz normalnie suwakiem. Możesz sobie ustalić 50% jasności czy mniej i masz problem z głowy.

Jeżeli chodzi o HDR, to w przypadku PC możesz go w ogóle nie używać i żaden element na ekranie nie przekroczy iluśtam nitów, które wynikają z normalnej jasności. Na LG dla trybu HDR też można założyć kaganiec i ograniczyć maksymalną jasność wyświetlacza. Zresztą - żadna gra w którą grałem w HDR nie miała tak pomyślanego interfejsu żeby HUD był jaskrawy i wypalający oczy, a co za tym idzie wypalał szybciej matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sony A8H ma prawie 3 tyś godzin przelotu czyli tak jakby ktoś oglądał codziennie przez 2 lata po 4 godziny codziennie. Starsza osoba, jak jestem w pracy, leci z TVN 24 po dwie 3 godziny dziennie i co i nic. Telewizor jest właczony po 12 godzin dziennie i według niektórych tutaj wypowiedzi szlag go powinien trafić już dawno. Nie słuchajcie już tych bazdur bo niedobrze się robi.

Edytowane przez vvalery
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, vvalery napisał:

Mój Sony A8H ma prawie 3 tyś godzin przelotu czyli tak jakby ktoś oglądał codziennie przez 2 lata po 4 godziny codziennie. Starsza osoba, jak jestem w pracy, leci z TVN 24 po dwie 3 godziny dziennie i co i nic. Telewizor jest właczony po 12 godzin dziennie i według niektórych tutaj wypowiedzi szlag go powinien trafić już dawno. Nie słuchajcie już tych bazdur bo niedobrze się robi.

Tu jest taka grupka antyfanów OLED, którzy opowiadają niestworzone historie na temat wypaleń. Wystarczy ich pododawać do ignorowanych i życie na forum jest znacznie przyjemniejsze :)

A OLEDa da się wypalić, ale trzeba się dobrze postarać ;)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest taka grupa fanatyków OLED, która opowiada takie brednie (pytanie czy za darmo czy nie), ze aż głowa boli. Najlepsze w tym jest to, ze nawet SAMI producenci oled tv oficjalnie tj. pisemnie twierdzą i ostrzegają o możliwej retencji/wypaleniu obrazu!! Ale nasi fanatycy wiedza przecież  lepiej … 🙈👌 Brawo 🤥

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 11:01, lucass84 napisał:

Panowie może ktoś będzie w stanie doradzić. W piątek odebrany fabrycznie nowy OLED 705 55", wczoraj podłączony i wszystko było ok, ale po kilku godzinach pojawiły się poziome paski na matrycy. Tło menu nie jest jednolite podobnie jak przy dowolnym materiale np. z Youtube też widoczne paski. TV przywrócony do ustawień fabrycznych, instalacja na nowo i wciąż to samo. Załączam zdjęcia z menu jak i z Youtube jak to wygląda. Nie ukrywam, że po tym jak przy odbiorze w sklepie zamówienia czekał na mnie jak się okazało używany egzemplarz, którego odbioru odmówiłem i wydano fabrycznie nowy miałem nadzieję, że to koniec niespodzianek, a tu takie coś.

 

 

IMG-5047.jpg IMG-5055.jpg IMG-5054.jpg

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

40 minut temu, Xisiek napisał:

Tu jest taka grupa fanatyków OLED, która opowiada takie brednie (pytanie czy za darmo czy nie), ze aż głowa boli. Najlepsze w tym jest to, ze nawet SAMI producenci oled tv oficjalnie tj. pisemnie twierdzą i ostrzegają o możliwej retencji/wypaleniu obrazu!! Ale nasi fanatycy wiedza przecież  lepiej … 🙈👌 Brawo 🤥

Wiesz za fanatyka mnie tez wyzywali jak używałem plazm od początku ich istnienia..... wszystko z głową ale jakość obrazu jednak po stronie OLED.... pomijam wady, i mądre użytkowanie. Świadome... Bo oled podobnie jak Plazma to urządzenie dla świadomych użytkowników.... i jak wszystko nie bez wad...., ale nie tych wynikających z jakości obrazu.

Edytowane przez ma_ko
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście takich "krzysiów" mam od dawna w ignorowanych, ale jak widzę w powyższym cytacie produkują się (słabiutko) na każdy możliwy temat. No, trudno - takie typy też muszą istnieć.

A wracając do meritum, to nie udało mi się w dość długiej karierze wypalić ani plazm, ani oledów. A używane były, są i będę tylko telewizji (loga, paski) i konsoli. Do filmów od ponad 20 lat używam projektorów. Nie cackam się z tv w żaden sposób. Być może "ratuje" mnie to, że raczej używam parametrów kinowych obrazu, a nie oczo.ebnych

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksysiu, ja piszę jak użytkowany jest mój TV, a Ty w swojej niedościgłej „mądrości” nazywasz mnie fanatykiem. Wiedz, że miałem kilka TV LCD z lokalnym wygaszaniem i nigdy bym do nich nie wrócił pomimo takich oledowych straszaków jak Ty i Tobie podobni. Żeby wypalić Oleda wyprodukowanego w 2020 i wyżej to naprawdę trzeba być idiotą. 😜

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2021 o 17:07, vvalery napisał:

Żeby wypalić Oleda wyprodukowanego w 2020 i wyżej to naprawdę trzeba być idiotą. 😜

Hmm, czyli idąc Twoim tokiem rozumienia per analogie trzeba przyjąć, ze największy  producent paneli OLED do tv dla LG, Sony, Philips, Panasonica  i oni sami są [beeep]mi bo pisemnie uprzedzają o czymś czego nie ma. Szacun ✌️😄

W dniu 18.06.2021 o 17:10, ma_ko napisał:

Wiesz za fanatyka mnie tez wyzywali jak używałem plazm od początku ich istnienia..... wszystko z głową ale jakość obrazu jednak po stronie OLED.... pomijam wady, i mądre użytkowanie. Świadome... Bo oled podobnie jak Plazma to urządzenie dla świadomych użytkowników.... i jak wszystko nie bez wad...., ale nie tych wynikających z jakości obrazu.

Przez moje łapy przeszło kilkadziesiąt różnych tv i poniekąd mogę się zgodzić, ze generalnie w życiu trzeba do wszystkiego podchodzić z głowa a taki Sony czy Panasonic w oledzie szczególnie po ciemku robi doskonale wrażenie. Nie przeczę.
Niemniej co do wypaleń mam bardzo obiektywne podejście i niezmienne. Widziałem wypalone oledy, wypalone plazmy (wsio w warunkach domowych i normalnym użytkowaniu) przy czym większość ich posiadaczy miała taki wzrok, ze w ogóle nie widziała wypalenia ! Dlatego konsekwentnie będę się upierał i zdania nie zmienię, tak oled się wypalał i wypala pytanie jest tylko kiedy 👌

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, ktoś ustawi obraz na żywy i będzie codziennie walił TVP info to wiadomo co się stanie. Na film mode zgodnie z ustawieniami Vincenta, przy normalnym oglądaniu TV takiej szansy nie ma.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...