Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem laikiem w temacie obecnych technologii i szukam porady. W związku z tym że w najbliższym czasie będę dokonywać zakupu TV chciałbym aby był to jak najlepszy i przemyślany zakup. Potrzebuję dwóch telewizorów. Myślałem nad Samsung QE82Q60RA oraz Samsung QE75Q60RA. Obecnie pod względem cenowym i jakościowym wydają się one ciekawą propozycją. Telewizory będą służyć tylko do oglądania TV i filmów przez smart TV. Żadnych konsol, grania itp.

Chciałbym się poradzić czy jest to warty uwagi model czy lepiej rozważyć zakup czegoś innego. 

Generalnie przy zakupie obu tv chciałbym się zmieścić w budżecie ok 15 tyś.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do ogladania filmow bardzo  dobry wybor  to  telewizor OLED.  Jesli mozesz przeznaczyc na telewizor okolo 15 tys to nie warto kupowac lcd. Najlepsze wrazenia  wizualne w czasie  ogladania filmow   tylko  w telewizorze oled .

Posiadam kilka telewizorow  plazmowych.W tym tygodniu  kupuje OLED Panasonica gz950  bo cena  jest atrakcyjna.Nizsza raczej juz nie bedzie.

 Kliknij na linki nizej i przeczytaj.

https://hdtvpolska.com/panasonic-oled-gz950-test-wstep-do-kinowej-jakosci/

http://www.tvtest.pl/panasonic-55fz800-test/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor OLED Panasonica  wlasnie kupilem  przez internet. Jak dojdzie, pochwale sie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i porady. Obawiam się że w budżecie 15tyś za dwa telewizory w technologi oled się nie zmieszczę. Planowałem kupić jeden w przedziale 75-85 cali i mniejszy 65-75 cali. Czy znajdę jakieś inne godne rozważenia, lepsze od wcześniej wymienionych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, SONGOLO napisał:

Dziękuję za odpowiedź i porady. Obawiam się że w budżecie 15tyś za dwa telewizory w technologi oled się nie zmieszczę. Planowałem kupić jeden w przedziale 75-85 cali i mniejszy 65-75 cali. Czy znajdę jakieś inne godne rozważenia, lepsze od wcześniej wymienionych? 

mozesz jeden oled a a drugi  np  led . 75 cali Sony XG8096 a Oleda 65 cali C9  w granicach 15 tysiecy Cię wyjdzie .

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panasonic jeszcze nie dojechal. Pewnie  bedzie  jutro.  Napisze  kilka slow o telewizorze  ktory dolaczyl  do mojej  kolekcji.

Wracajac do      pytania  to zamaiast   82 , lub 75 calowego lepiej kupic dwa mniejsze czyli  65 calowe  telewizory OLED Panasonica za 6500 zl i jeszcze zostanie  2000 zl w kieszeni. OLED   jest lepszy od kazdego LCD.

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-tx-55gz950-65gz950-gz1000-4k-oled-tv-review.16674

Zdecydowalem sie na mniejszy  czyli  55 calowy TX-55GZ950E .Moj najwiekszy   telewizor    to plazma Panasonic    tx-p50st50

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie 65 Oled jakoś by się udało.

No ale to trzeba powiedzieć, Smart tv panasonica i pilot to tragedia.

Ten pilot to pamiętam jeszcze jakieś 6 lat wstecz.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja pilot jest kluczowy przy wyborze tv,  zwlaszcza jak staro wyglada no tv opada od razu. A co !

PS. A jak kupujemy auto i sie wajha albo pokretlo od biegow nie spodoba, to tak samo, mometalnie trzeba odrzucic takie auto bo to szrot jest :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie ten tv jest przeznaczony dla osób co będą przełączać kanały i tyle. Zero multimedialności. Coś na poziomie Sony 665. Da się, ale to męczące.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pan.arnold napisał:

No ale to trzeba powiedzieć, Smart tv panasonica i pilot to tragedia.

kwestia przyzwycajenia - dla mnie dużo lepszy od minipilocików smart - przynajmniej leży dobrze w dłoni

a smart szału nie ma ale podstawowe apki są - jak ktoś nie jara sie śmieciami z androida to wystarczy 

pliki z pena też odtwarza więc multimedialnością niezbyt odstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kwestia przyzwycajenia - dla mnie dużo lepszy od minipilocików smart - przynajmniej leży dobrze w dłoni
a smart szału nie ma ale podstawowe apki są - jak ktoś nie jara sie śmieciami z androida to wystarczy 
pliki z pena też odtwarza więc multimedialnością niezbyt odstaje
Nie używałeś Androida to nie wiesz o co chodzi. Polecam zagłębić się w temat, bo to nie jest różnica aplikacji czy pilota.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, pan.arnold napisał:

Nie używałeś Androida to nie wiesz o co chodzi. Polecam zagłębić się w temat, bo to nie jest różnica aplikacji czy pilota.

zakładam że lepiej niż nvidia shield nie chodzi - a nawet jak by dali tak samo mocne bebechy jak ma shield to nie robi to na mnie wrażenia 

można się podniecać kodi i pierdylionem apek - a ja używam tylko kilku - i ma je pewnie każdy tv - także panasonic

więc jak widac żadne cuda ten android - przynajmniej dla mnie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Telewizor   dotarl ,  wart wydanych  pieniedzy, minusow  brak,  charakterystyczny dobry pilot panasonica.  Telewizor nowy,   ilosc  przepracowanych godzin O   , 6 wlaczen telewizora. Tak wynika z pozycji ID modelu 4 . Szesc razy    wlaczylem telewizor w celach testowych.Zdjecia  wykonane  telefonem, w  rzeczywistosci   jest oczywiscie zdecydowanie lepiej.

 

DSC_0284.jpg

DSC_0292.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie co zrobić kupić teraz nowego gz2000 czy poczekać na hz2000 Bedzie duża różnica między nimi Za odpowiedzi dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Roznicy w obrazie  nie zauwazysz.Na pewno bedzie roznica  w cenie. Wracajac  do gz950  to w tym telewizorze   jest szesc glosnikow, cztery  glosniki niskotonowe  z tylu  telewizora  i dwa szerokopasmowe z dolu  telewizora. Po wybraniu     funkcji   dzwiek, uzytkownik ,   bedzie aktywny korektor. Podobnie  jest w plazmie   st50  .W st50    sa trzy glosniki ,  dwa  zwykle , jeden  niskotonowy.  W gz950   jakosc dzwieku   jest na bardzo dobrym poziomie , lepsza  niz w st50.W ST50  tylko trzy glosniki.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...