Skocz do zawartości
detox1

Pomoc w doborze dwóch tv ( salon+sypialnia )

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

aktualnie poszukuję dwóch tv do mieszkania, może ktoś podpowie czym się najlepiej teraz zainteresować.

Jeden z nich to wielkość 55 cali do sypialni, a drugi większy np 75 cali do salonu. Mieszkanie ma dosyć dużo wysokich okien, ale są rolety i zasłony dodatkowo.

Użytkować tv w salonie będę głównie do codziennej tv z kablówki, netflix, czasami konsola jak już zakupię  to nową PS 5

w sypialni grać nie będę, jedynie kablówka i netflix.

Tak sobie myślę, że w sumie fajnie by było mieć te 2 tv z jednej marki, ale to nie musi być reguła.

Budżet na tv w salonie mogę przeznaczyć + - 20k, a do sypialni 5-6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste, przy takim budzecie mamy niemala elastycznosc i mozliwosc naprawde roztropnego doboru - do salonu wiec 77 lg oled c9, do sypialni wspaniale dopieszczony obrazowo najnowszy wypust oledowy - Panasonic 55 HX1000. Oba dadza mnostwo frajdy, tym wiekszej im lepszy material pozwolisz im pokazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten C9 zbiera dużo pochlebnych ocen i ma dobre recenzje, czyli taki model 77 właśnie do salonu,

a do sypialni proponujesz jakiś model Panasonic  55 HX1000, tylko że wpisując nazwę w google nie ma takich tv może nazwa jest tu przekręcona ?

z drugiej strony, jeśli ten LG c9 jest taki dobry i mam go mieć w salonie 77 cali to nie lepiej też mieć 55 cali ten sam model w sypialni ? czy też jest jakaś przewaga właśnie tego panasonica nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zle stuknalem - HZ 1000. Panasonic to prawdziwy mistrz tego rzemiosla, ktory dopiescil/dostroil w najnowszej serii swoj tv naprawde wysoko. Bedzie drogo, bo to nowosc ale warto, szczegolnie, ze Tobie tutaj na spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic może być faktycznie dobrą propozycją do sypialni, ale za bardzo go nie widzę w sklepach, może jest to zbyt nowy model i nie ma go jeszcze w sprzedaży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, moze go jeszcze nie byc na polkach sklepowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi taki telewizor Panasnoic 55 cali GZ 1500, on jest dostępny i kosztuję o jakieś 1400 zł więcej niż tej samej wielkości c9 

Będzie miał on do filmów lepszy obraz niż c9 ? czy też czekać na model HZ, którego jeszcze nie ma ale też pewnie cena będzie na początku kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazowo Panasonic to jest numero uno, ale juz przykladowo smarta lepszego znajdziesz w LG, pod konsole tez dobre jest C9. Stad 77 cali do salonu wlasnie z tym logo. GZ1500 rowniez b.dobry ale ja jednak na Twoim miejscu bym zaczekal na najnowszego HZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega ciężko z tymi tv, byłem dzisiaj w sklepie gdzie niby mieli ten C9 77 cali w ofercie, ale przez koronowirusa ponoć nie można tego tv zamówić i niewiadomo czy w ogóle będzie można ...

Proponowali mi jakieś inne tej wilkości Sony czy też Philips, 

w ofercie wysyłkowej z innego miasta są te tv, ale jakoś nie mam przekonania by zamawiać tak drogą rzecz korzystając z kuriera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje konkretnie pogadac z solidnym MM, powinni przytaszczyc wlasnym transportem przy tym rozmiarze i jak trafisz na kompetetnego pracownika to jak nie  bedziesz zadowolony to i transportem firmowym zabiora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może warto się zainteresować Panasonic model GZ 950,  ten najnowszy model HZ zapewne będzie miał cenę 9000 zl trochę dużo dużo jak na tv do sypialni do nocnego oglądania,

tak też myślę, bo przewaga Panasonica to jego fabryczna kalibracja. Jeśli natomiast jako główny tv do salonu mam mieć c9 77 cali i zrobię mu i tak kalibrację, to czy nadal ten panasonic ma nad nim jakąś przewagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gz950 cenowo na pewno lepiej wypada. Kalibracja oczywiscie zbliza oba modele pod katem powiedzmy prosto kolorow, ale przykladowo gorszego uplynniacza w LG juz nam nie skoryguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiony PanasoniC gz950, świetny tv, wisi już na ścianie, obraz poprostu wymiata, spełnia w pełni moje oczekiwania, 

filmy na Netfixie wyglądają zupełnie inaczej niż na moim starym tv, pewnie też za sprawą HDR dodatkowo 

teraz mi pozostaje tylko zakupić ten większy c9, mam nadzieję, żę będę z niego równie zadowolony co z tego panasonica.

Do tego panasonica wziąłem też dodatkową gwarancję do 5 lat na wszystko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam właśnie tego tv lg C9 77 i niestety nie ma go w sklepach, znalazłem jeden na allegro z Łodzi, ale nie jest na polskiej gwarancji tylko na gwarancji producenta, co pewnie może sprawiać problemy przy naprawie...

co w takiej sytuacji zrobić, szukać jakiegoś innego tv zamiast tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonic/pisac do MediaMakt albo MediaExp czy maja a jak nie czy sa szanse ze jeszcze beda mieli te serie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w media markt pytałem nie da się go już ściągnąć, poza tym podał mi cenę jaką mieli to 25k

i też może być jakiś powystawowy niestety , //

a może zainteresować się nowszym CX 77 , pewnie będzie niebawem dostępny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, detox1 napisał:

a może zainteresować się nowszym CX 77 , pewnie będzie niebawem dostępny ???

Wstrzymaj się jeszcze z zakupem do pierwszych rzetelnych testów serii CX. Na razie wygląda na to że model CX to jest krok w tył w stosunku do C9. Druga sprawa - cena początkowo też będzie bardzo wysoka. CX w wersji 77 cali za rozsądne pieniądze (czyli pułap 15-20 tys) będzie można kupić pewnie pod koniec roku. Jeżeli możesz tyle czekać to czekaj, a jak nie celuj w jakiegoś topowego LCDka. Za te pieniądze można poszaleć z rozmiarem i kupić np coś 85 cali. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakiego powodu CX to krok w tył w stosunku do C9 ? z tego co czytałem, to nie wnosi za dużo nowości i to praktycznie ten sam tv, czy to znaczy, że gorszy ?

Cenę mam potwierdzoną i za 77 cali wychodzi trochę ponad 19k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2020 o 18:31, detox1 napisał:

a z jakiego powodu CX to krok w tył w stosunku do C9 ? z tego co czytałem, to nie wnosi za dużo nowości i to praktycznie ten sam tv, czy to znaczy, że gorszy ?

Na razie wypłynęło że nie obsługuje w pełni HDMI 2.1 tak jak C9 (ma prawie o 20% przyciętą przepustowość względem poprzedniego modelu). To czy jest to problem i czy nie ma innych haczyków pokażą pewnie wnikliwe testy. 

Aaa no i nie jest rozwiązana na razie kwestia obsługi formatu DTS w dźwięku. Też wypłynęło ostatnio że wszystko wskazuje na to że LG wzorem innych producentów poskąpiło licencji i od serii X przestają to obsługiwać.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...