Skocz do zawartości
VectorOPC

Samsung QE65Q80R - Migotanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie do posiadaczy QLEDów oraz innych, którzy mogą w tym temacie pomóc lub wyjaśnić jaki jest tego powód. W czasie oglądania piłki nożnej, na niektórych plikach widoczne jest klatkowanie/migotanie piłki w czasie gry (lub nawet zawodników, zależnie od ustawień upłynniaczy). Ustawieniami można zminimalizować ten efekt, ale podczas długich podań piłka zaczyna migotać. Nie dziaje się tak na poniższych źródłach:

- Wszelkie kanały Canal+ (Ekstraklasa, Premier League itd.)

- TVP Sport HD

Zjawisko występuje w minimalnym stopniu w czasie oglądania meczów na kanałach Eleven (ale to jest już ciężko zauważalne). Problem pojawia się w czasie oglądania piłki nożnej na YT - tutaj niektóre mecze są męczące - przykład ostatniej transmisji przez portal łączy nas piłka meczu Rumunia - Polska. Niby w jakości 1080p, ale osobiście nie mogłem na mecz patrzeć, bo zjawisko klatkowania było bardzo mocne. Czy coś takiego występuje w większości telewizorów tej klasy ? Wybrałem poniższy materiał na YT w którym mam problem i nie mogę go we własny sposób ustawieniami wyeliminować (może ktoś ma jakiś pomysł). Na trybach fabrycznych również problem występuje. Co prawda obecnie mamy "martwy sezon" ale sportu oglądam jednak sporo i bardzo mnie to kuje w oczy. Jeśli jest taka możliwość, to bardzo proszę kogoś z Sony XG9505 o sprawdzenie poniższego filmu - da mi to troszkę do myślenia. Jeśli problem nie występuje na innych telewizorach, to będę chyba musiał skorzystać z 65 dniowej możliwości zwrotu Samsunga - bolą mnie oczy jak na to patrzę. 

Problem doskonale widoczny przy dośrodkowaniu (od 00:46 do 00:52). Materiał wybrany przypadkowo - szukałem czegoś, przy czym problem wystąpi, aby można było porównać. 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZJJ7bSgvM7A

Dziękuje za pomoc ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość była większa i przetestowałem dzisiaj sporo materiałów na XG9505. Migota bardziej od Samsunga, niezależnie od ustawień upłynniacza, system pracuje dużo gorzej od Tizena - wymiana na Sony nie wchodzi w grę.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukasz problemow w telewizorach, a moze czas spojrzec na zrodlo i ew kompresje YT? Bo widze ze wspominasz glownie YT.

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...