Skocz do zawartości
bulit

Wybór TV Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie, dzisiaj chyba będziemy finalizować w euro znalazłem za 4390 zł 9505. Co do krawędziówek to jeszcze jak też mi zostało to polecone biorę pod uwagę tego Panasonica 810 lub 830 ponieważ ma też systemy DOLBY VISION, ATMOS, HDR10+ na dobrym poziomie tylko on chyba nie jest na ANDROIDZIE tylko własnym oprogramowaniu. Co jeszcze o tym myślicie? Panasonic 810-830 czy Sony 8596 jeżeli z krawędziówek? No i ten system Panasonica ciekawe jak z jego wsparciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony Centre masz lepszą promocje. Wczoraj kupiłem 65xg9505 za 5799zl.

55'' jest za 4199zl.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic też niezły wybór (wsparcie formatów i jakość obrazu) tylko system uboższy chyba jak Android ale rodzicom pewnie to obojętne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonał się, 9505. Dziękuję wszystkim za podzielenie się Waszymi opiniami. Jak zawsze forumowicze nie zawiedli:)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo w porządku tv z niezłą jakością obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bulit napisał:

Wybór dokonał się, 9505. Dziękuję wszystkim za podzielenie się Waszymi opiniami. Jak zawsze forumowicze nie zawiedli:)

No to będzie Pan zawdowolony 😁

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV... był w promocji za 4390 w 20 ratach 0% i darmowej dostawie i pierwsza płatna we wrześniu. Moim zdaniem będą zadowoleni.

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już jest, obraz jest naprawdę bardzo ładny,  chodzi mi tutaj w szczególności o czerń, która w moim odczuciu jest naprawdę czarna. Nie mam porównania do innego krawędziowego SONY szczególnie do serii 8596, nad którą się mocno zastanawiałem być może jego systemy też robią robotę, ale ten TV mogę polecić z czystym sumieniem chyba nawet wybrednym kinomaniakom. Mogłoby być lepsze nagłośnienie, ale zawsze można podłączyć soundbara. Estetycznie prawie wszystko ładnie prócz nóżek mogłyby być niższe bo szczelina między krawędzią dolną TV a szafką to prawe 10 cm, kolejny minus to brak regulacji nóżek, a ich najszerszy rozstaw to 103 cm więc jeśli myślisz o tym TV to pomyśl o szafce lub wieszaku.

Wracając do soundbara macie jakieś ciekawe propozycje, nie idące w tysiące?

Edytowane przez bulit
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że dźwięk jest całkiem przyzwoity jak na tv. Pobaw się korektorem i innymi ustawieniami dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bulit napisał:

Już jest, obraz jest naprawdę bardzo ładny,  chodzi mi tutaj w szczególności o czerń, która w moim odczuciu jest naprawdę czarna. Nie mam porównania do innego krawędziowego SONY szczególnie do serii 8596, nad którą się mocno zastanawiałem być może jego systemy też robią robotę, ale ten TV mogę polecić z czystym sumieniem chyba nawet wybrednym kinomaniakom. Mogłoby być lepsze nagłośnienie, ale zawsze można podłączyć soundbara. Estetycznie prawie wszystko ładnie prócz nóżek mogłyby być niższe bo szczelina między krawędzią dolną TV a szafką to prawe 10 cm, kolejny minus to brak regulacji nóżek, a ich najszerszy rozstaw to 103 cm więc jeśli myślisz o tym TV to pomyśl o szafce lub wieszaku.

Wracając do soundbara macie jakieś ciekawe propozycje, nie idące w tysiące?

No i widzisz . Zadowolony z tv to najważniejsze . 
soundbar nie idący w tysiące tylko w tysiąc 😁 https://www.ceneo.pl/44343636;pla#tab=spec nie ma cudów ale poprawi jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak przedmówca wspomniał , wystarczy pobawić się w ustawieniach i dźwięk będzie okej . Wiadomo nigdy nie będzie to kino domowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę to jeszcze ustawiał.

8 godzin temu, Damianos19932 napisał:

soundbar nie idący w tysiące tylko w tysiąc

To jest akceptowalne, pisząc o tysiącach miałem na myśli 2<

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bulit napisał:

Będę to jeszcze ustawiał.

To jest akceptowalne, pisząc o tysiącach miałem na myśli 2<

 

No to się nada idealnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 08:10, Damianos19932 napisał:

soundbar nie idący w tysiące tylko w tysiąc 😁 https://www.ceneo.pl/44343636;pla#tab=spec nie ma cudów ale poprawi jakość dźwięku.

Ten Soundbar, ma z tego co wiem, duże problemy z wiatraczkiem w subie.

W weekendowych promkach, Sc widywałem często w podobnym $$ znacznie lepszy model:   -> https://www.sony.pl/electronics/soundbary/ht-xf9000

Czasem lepiej dołożyć, w końcu nie kupuje się tego na rok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ten Soundbar, ma z tego co wiem, duże problemy z wiatraczkiem w subie.

W weekendowych promkach, Sc widywałem często w podobnym $$ znacznie lepszy model:   -> https://www.sony.pl/electronics/soundbary/ht-xf9000

Czasem lepiej dołożyć, w końcu nie kupuje się tego na rok. :)

Zależy jaki kto ma budżet . Czasami sytaucja nie pozwala na szaleństwo a w szczególności teraz .   Przedstawiony model przez Ciebie to jest półka wyżej ale tez 500 stówek trzeba dopłacić . Ja bym się wgl w soundbar nie bawił bo  Tv XF ma w miarę porządny dźwięk sam z siebie 

Spoko są tez jbl ki z serii Bar np 2.1 teraz nawet jest promka w media expert na nie 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie się pojawiło na kanale YouTube hdtvtest... Podaję tylko tytuł bo coś to forum się od jakiegoś czasu nie lubie z linkami u mnie i wyskakuje błąd.

Samsung QLED vs Sony 4K LED TV Comparison (Upscaling, HDR, Game Mode)

 

Sony jednak nadal jest lepszy od Samsunga pod względem jakości obrazu.

 

 
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 20:44, bulit napisał:

Już jest, obraz jest naprawdę bardzo ładny,  chodzi mi tutaj w szczególności o czerń, która w moim odczuciu jest naprawdę czarna. Nie mam porównania do innego krawędziowego SONY szczególnie do serii 8596, nad którą się mocno zastanawiałem być może jego systemy też robią robotę.

Nie ma porownania przy kontrascie i czerni bo seria 95 to jest dopalone VA, a seria 85 to zwykle IPS. Roznica jest wiec mniej wiecej taka jakbys porownal ostro doladowane 1.6 (280 KM) z wolnossacym 1.6 (102KM).

23 godziny temu, LV426 napisał:

Sony jednak nadal jest lepszy od Samsunga pod względem jakości obrazu.

Ale do momentu kiedy nie odpalimy filmu z pasami w HDR i tej nagle nam nie "rozblysna" na Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie oślepł przypadkiem od tego 😜 To widać tylko jak się ogląda w ciemności zupełnej a nie każdy tak ogląda. Ja tak nie oglądam. I co po tych bardziej czarnych pasach w Samsungu skoro kosztem tego podświetlenie pulsuje i traci detale w czerniach. Też idealnie nie jest a ja wolę już lepiej oddane i żywsze kolory z lepszym HDR. Oba tv są całkiem niezłe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LV426 napisał:

Żebyś nie oślepł przypadkiem od tego 😜 To widać tylko jak się ogląda w ciemności zupełnej a nie każdy tak ogląda. 

Az tak (nie)dobrze nie jest. Poswiaty/rozjasnienie na pasach nie wymaga "zupelnej ciemnosci" jest spokojnie dostrzegalne przy ogladaniu pod wieczor czy przy zwyklej "szarowce za oknem". To naprawde powazny bug w Sony i choc milosnikiem Samsunga nie jestem to tutaj szczerze przyznam, ze az wstyd dla tak uznanego producenta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 10.05.2020 o 14:38, LV426 napisał:

Fajne porównanie się pojawiło na kanale YouTube hdtvtest... Podaję tylko tytuł bo coś to forum się od jakiegoś czasu nie lubie z linkami u mnie i wyskakuje błąd.

Samsung QLED vs Sony 4K LED TV Comparison (Upscaling, HDR, Game Mode)

Sony jednak nadal jest lepszy od Samsunga pod względem jakości obrazu.

tylko czemu z topowym lcd sony porównują " średniaka" ? Vincent by było fair powinnien porównać qled q95t - bo dopiero ten jest z tej samej półki cenowej co sony

tylko wtedy wynik mógłby wyjść odwrotny

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u Samsunga utrata detali i pulsowanie są też obecne w Q90. Tak to zostało zaprojektowane,  podobnie jak blooming w Sony ze względu na małą ilość stref. Co firma to inne podejście do wygaszania i dobrze o tyle że każdy sobie wybierze co mu bardziej odpowiada. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że 2-4 razy więcej stref w samsungu Q95t w stosunku do q80t mogłoby zrobić sporą różnicę w kwestii utraty detali i tego pulsowania

nie mówiąc że bez sensu było wybrać do testu tv bez powłoki kątowej (q80t) i porównywać go pod tym względem z tv z taką powłoką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziął chłop co dali 😉 Pewnie Soniaki mniej schodzą z racji ceny hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Wziął chłop co dali 😉 Pewnie Soniaki mniej schodzą z racji ceny hehe.

no qled q95t jest jeszcze ciut droższy - widać schodzi lepiej :)

albo to ustawka i sony do walki wybrało sobie "inwalidę" by wygrać

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...