Skocz do zawartości
bulit

Wybór TV Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Jak zawsze stojąc przed wyborem radzę się Was, dlatego i teraz liczę na wsparcie. Telewizory nad którymi się zastanawiam to SONY 55xg8096 lub XG8505 / XG8577 / XG8588 / XG8596 / XG8599 (co wprowadzają za różnicę te numery serii 85?) ewentualnie XF95005. XF95005 to model 2018/2019 i się trochę obawiam, że za 2-3 lata znowu będzie brak wsparcia i przestaną działać poszczególne aplikacje tak jak to miałem na wcześniejszych modelach co już mają np. 5-6 lat i brakuje np. YOUTUBA. Seria 8096 ma pełne podświetlenie ledowe i brak procesora obrazu X1, a seria 85 krawędziowe lecz ma ten procesor. Co sądzicie o tych wyborach i serii XF9005 z lat wcześniejszych, a jeżeli wybierać między serią 8096 lub którąś z 85 to którą? Jak napisałem wcześniej nie wiem co oznaczają dalsze nr serii. Pozdrawiam, Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bulit napisał:

Witam Forumowiczów,

Jak zawsze stojąc przed wyborem radzę się Was, dlatego i teraz liczę na wsparcie. Telewizory nad którymi się zastanawiam to SONY 55xg8096 lub XG8505 / XG8577 / XG8588 / XG8596 / XG8599 (co wprowadzają za różnicę te numery serii 85?) ewentualnie XF95005. XF95005 to model 2018/2019 i się trochę obawiam, że za 2-3 lata znowu będzie brak wsparcia i przestaną działać poszczególne aplikacje tak jak to miałem na wcześniejszych modelach co już mają np. 5-6 lat i brakuje np. YOUTUBA. Seria 8096 ma pełne podświetlenie ledowe i brak procesora obrazu X1, a seria 85 krawędziowe lecz ma ten procesor. Co sądzicie o tych wyborach i serii XF9005 z lat wcześniejszych, a jeżeli wybierać między serią 8096 lub którąś z 85 to którą? Jak napisałem wcześniej nie wiem co oznaczają dalsze nr serii. Pozdrawiam, Michał

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg8505-series/specifications Tutaj masz różnice między poszczególnymi seriami które opisałeś .  XF faktycznie nie jest już wspierany , ale możesz sobie równie dobrze za jakieś kilka lat jak przestanie działać ten YouTube skorzystać z wbudowanego chromecasta i strumieniować obraz np z telefonu .

A przy okazji w krawędziowe podświetlenie raczej bym się nie bawił bo możesz być niezadowolony z obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz idę do lektury. Tak z innej beczki to poleciłbyś coś innego niż te soniaki?

Te z serii 85 niczym się nie różnią jeśli chodzi o dalsze numery wg. tej specyfikacji SONY wszystkie mają te same funkcje, ale jeśli nie krawędziowe podświetlenie to seria 85 odpada. Czyli kd- xg8096 byłby dobrym wyborem? Nie znalazłem jego testu tylko serię 85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bulit napisał:

Dzięki, zaraz idę do lektury. Tak z innej beczki to poleciłbyś coś innego niż te soniaki?

Te z serii 85 niczym się nie różnią jeśli chodzi o dalsze numery wg. tej specyfikacji SONY wszystkie mają te same funkcje, ale jeśli nie krawędziowe podświetlenie to seria 85 odpada. Czyli kd- xg8096 byłby dobrym wyborem? Nie znalazłem jego testu tylko serię 85.

Ja osobiście posiadam model Sony XF90 i  jestem zadowolony podpiętego go mam pod kino domowe . Zależy do czego go chcesz używać do filmów , gier może do oglądania piłki nożnej ? Te Soniaki najlepiej wypadają w sporcie ze względu na bezkonkurencyjny uplynniacz , Samsung wypada super w grach ze względu na różne tryby dedykowane dla gier . Panasonic tez ma świetne modele . Także jak mi napiszesz co mniej więcej oglądasz to doradzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 % filmy, tak naprawdę to jest to TV dla moich rodziców, a oni tylko oglądają: filmy, przyroda, dokumenty, wiadomości sport rzadko, NETFLIX, YOUTUBE, IPLA. Całe życie mieli SONY tak jak i ja dlatego w tą firmę kieruję kroki. Krawędziowe podświetlenie odpada jak sam napisałeś, dlatego myślałem o tym KD-55XG8096 bo seria H już drogo wychodzi. z SAMSUNGA nie mam pojęcia co miałbym wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bulit napisał:

100 % filmy, tak naprawdę to jest to TV dla moich rodziców, a oni tylko oglądają: filmy, przyroda, dokumenty, wiadomości sport rzadko, NETFLIX, YOUTUBE, IPLA. Całe życie mieli SONY tak jak i ja dlatego w tą firmę kieruję kroki. Krawędziowe podświetlenie odpada jak sam napisałeś, dlatego myślałem o tym KD-55XG8096 bo seria H już drogo wychodzi. z SAMSUNGA nie mam pojęcia co miałbym wybrać.

No to śmiało uderzaj w wymieniony przez Ciebie model .  Ja 2 lata temu zakupiłem Sonego i robi świetną robotę . Zgadza się XH na starcie będzie drogi . A przepaści w obrazie nie ma tak jak czytam na zagranicznych forach . Z Samsunga warta uwagi jest seria QE ale jeśli nie planujecie konsoli to Zostałbym przy Sonym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

 

Zastanawia minie tylko ten procesor Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ w modelu 8596, który ma krawędziowe podświetlenie LED natomiast model 8096 nie ma tego procesora ale ma pełne podświetlenie LED - tak wynika ze specyfikacji SONY - czy to ma duży wpływ na obraz ten procesor. Kolejna sprawa to nie wiem ile herców mają ich matryce to chyba jakaś tajemnica, że tak trudno się do tego dokopać. Masz wiedzę na ww. sprawy?

Który wybrać SONY 55xg8096 czy któryś z tych: XG8505 / XG8577 / XG8588 / XG8596 / XG8599 i jak wcześniej pisałem ze specyfikacji SONY niczym się nie różnią może to zależy od kraju.

Edytowane przez bulit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bulit napisał:

Dzięki

 

 

Zastanawia minie tylko ten procesor Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ w modelu 8596, który ma krawędziowe podświetlenie LED natomiast model 8096 nie ma tego procesora ale ma pełne podświetlenie LED - tak wynika ze specyfikacji SONY - czy to ma duży wpływ na obraz ten procesor. Kolejna sprawa to nie wiem ile herców mają ich matryce to chyba jakaś tajemnica, że tak trudno się do tego dokopać. Masz wiedzę na ww. sprawy?

Który wybrać SONY 55xg8096 czy któryś z tych: XG8505 / XG8577 / XG8588 / XG8596 / XG8599 i jak wcześniej pisałem ze specyfikacji SONY niczym się nie różnią może to zależy od kraju.

Procesor ma wpływ na płynność obrazu i generalne działanie systemu . Jednak gdybym miał wybierać wolałbym dopłacić do lokalnego wygaszania nawet kosztem gorszego procesora bo  ludzie narzekają w krawędziowkach na kiepskie czernie  . Jeśli chodzi o matryce to mają odświeżanie na poziomie 60 Hz . Pewnie część jest na rynek amerykański oraz azjatycki stąd te numerki.

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z testu na HDTVPOLSKA modelu 8596 wynika, że ma matrycę 120 Hz czy te odświeżanie na poziomie 60 Hz jest dla modelu KD-55xg8096 czy KD-55xg8596 i czy w mdelu KD-55xg8096 też jest matryca 120 Hz i jak masię do tego wszystkiego Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz) w telewizorach SONY? Próbuję to wszystko ogarnąć w sieci, ale może znasz szybszą odpowiedź? Tak w kwocie do 4000 zł ciężko znaleźć naprawdę dobry TV z tego co zauważyłem. Polecisz coś z własnego doświadczenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , aż tak się nie wgłębiałem , ale możesz być raczej pewny że ze względu na uplynniacze użyte w telewizorach obraz nie będzie ciął. https://community.sony.pl/t5/wskazowki-i-faq-telewizory-i-kino-domowe/wasze-pytania-co-to-jest-motionflow-xr/ba-p/2380286 Tutaj masz kwestie wyjaśniające co to jest motionflow i do czego służy , ja sam staram się wyłączać uplynniacze wole naturalny obraz . Wiesz co  ja sam mam Sonego XF i jeśli nie zniechęca cię już jego wiek tj model z 2018 to smialo mogę go polecić w tej kwocie . Zresztą recenzje masz rowniez tutaj na tym forum . Przyjrzałbym się również takim tv jak Panasonic GX830E czy Xiaomi Mi Tv 4S ma również całkiem przyzwozite opinie . To tak na gorąco 😃 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bulit napisał:

Tak w kwocie do 4000 zł ciężko znaleźć naprawdę dobry TV z tego co zauważyłem. Polecisz coś z własnego doświadczenia?

ja bym szukał wg takiej kolejności - kolejność wg jakości obrazu:

Samsung 55q70r

Sony XF9005

Panas 58gx810 - ale panel tylko 60hz ale skoro upłynniacz nieważny to może ok - choć rekompensuje cena 2800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga raczej bym  polecał jeśli  będzie używany tv typowo do gier bo Sony go zjada  naturalnymi kolorami także chyba zostań przy tym XG od Sonego

No i brak dolby vision w Samsungu 😕

Edytowane przez Damian gurazda
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko który XG 8096 - DIRECT LED i tutaj brak procesora obrazu  czy 8596 - EDGE LED bo jednak się różnią chociażby podświetleniem matrycy i odświeżanie matrycy 60 Hz. W Samsungu jest 4-punktowe podświetlenie matrycy 100/120 Hz

 

 

Dobra może inaczej zadam pytanie. Czy model KD-55XG8596 wyposażony w:

- dolby vision,

procesor obrazu 4K HDR Processor X1,

- 120 Hz matrycę IPS,

- EDGE LED

Bedzie miał gorszy obraz niż KD-55XG8096 wyposażony w DIRECT LED

- brak dolby vision

- brak procesora obrazu

- odświeżanie 60 Hz

 

  • Optymalizacja ruchu (częstotliwość własna) -  model XG8596

    Motionflow™ XR 1000Hz (natywna 100 Hz), tryb auto

 

  • Procesor obrazu - model XG8096

    NIE

  • Optymalizacja ruchu (częstotliwość własna)

    Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak  Obie technologie mają lepsze i gorsze wydania. Jednak rzeczywiście podświetlanie tylne daje możliwość uzyskania wiekszej ilości stref które są odpowiednio wygaszane, co z kolei wplywa na możliwośc uzyskania lepszego kontrastu oraz czerni . Korzystać będzie się lepiej z telewizorem z lepszym procesorem to wiadome chyba . Dolby vision jak dla mnie fajny bajer , ale rozumiem że ktoś może na to nie zwracać uwagi .  Jeśli nie oglądasz sportu matryca z 60 Hz wystarczy  . Także musisz sobie odpowiedzieć co wolisz bo ja za Ciebie wyboru nie dokonam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera trudny wybór, nie wiem co będzie lepsze, co wybrać. Cały czas myślałem o tym 8096, ale to najniższa półka z serii 80 tylko ten DIRECT LED mi za nim przemawia (wspomniana prze Ciebie lepsza czerń i kontrast). Chyba, że namówię rodziców na KD-55XG9505, ale to już 4500 zł i zapewne zaraz odezwą się osoby, które stwierdzą, że w tej cenie to można nabyć coś jeszcze lepszego jak np. OLEDA LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanich masz jeszcze panasonica 58gx810 - też ma tylko 50-60hz matrycę - gdzieś była reklama na forum że po 2800zł jest

ponoć niezły - dla mnie seria sony 80 i 85 to zupełne przecietniaki - jak tanie a widz niewymagajcy to pewnie są ok

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bulit napisał:

Cholera trudny wybór, nie wiem co będzie lepsze, co wybrać. Cały czas myślałem o tym 8096, ale to najniższa półka z serii 80 tylko ten DIRECT LED mi za nim przemawia (wspomniana prze Ciebie lepsza czerń i kontrast). Chyba, że namówię rodziców na KD-55XG9505, ale to już 4500 zł i zapewne zaraz odezwą się osoby, które stwierdzą, że w tej cenie to można nabyć coś jeszcze lepszego jak np. OLEDA LG

Oleda odpuść dla rodziców wiem jak to z  moimi włączony kanał informacyjny cały dzień a to jak wiadomo dla Oleda nie jest dobre  , zawsze się znajdzie coś lepszego . Nie patrz na innych patrz tv pod swoje wymagania . Zostań przy Sonym . Jeśli rodzice pozwolą to dołóż do XG9505 wtedy będziesz miał full wypas i  nie będziesz musiał isc na kompromisy 

Oled LG . Spoko  testowałem go kilka dni tylko wiedz , że uplynniacze w LG są bardzo kiepskie i do sportu się one nie nadają. Faktycznie takiej czerni jak na Oledach nie uzyskasz nigdzie . Ale z  drugiej strony Oledy tez nie brylują z jasnością ekranu Także do jawnych pomieszczeń tak średnio  .Ale znów powtórzę że to nie ja dokonuje wyboru .

2 godziny temu, bulit napisał:

Cholera trudny wybór, nie wiem co będzie lepsze, co wybrać. Cały czas myślałem o tym 8096, ale to najniższa półka z serii 80 tylko ten DIRECT LED mi za nim przemawia (wspomniana prze Ciebie lepsza czerń i kontrast). Chyba, że namówię rodziców na KD-55XG9505, ale to już 4500 zł i zapewne zaraz odezwą się osoby, które stwierdzą, że w tej cenie to można nabyć coś jeszcze lepszego jak np. OLEDA LG

Najprościej bd kategorią taką jeśli dla rodziców to  LED np od Sony jeśli dla Ciebie to Oled olee bo pewnie TVP 24 h na dobre nie oglądasz  

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram dla rodziców, porozmawiam jeszcze z nimi na 9505. Wiem, że muszę dokonać wyboru sam, ale będę nalegał i zapytam ponieważ masz większe doświadczenie w TV. Jeśli wybierałbyś Ty to:

8096 z DIRECT LED, bez DOLBY VISION i bez procesora obrazu oraz Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz)

czy

8596 z EDGE LED, DOLBY VISION, procesorem obrazu X1 oraz Motionflow™ XR 1000Hz (natywna 100 Hz), tryb auto.

Czy te dodatki w 8596 zrekompensują brak DIRECT LED?

Chciałby znać Twoje zdanie jako osoby, doświadczonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, bulit napisał:

8096 z DIRECT LED, bez DOLBY VISION i bez procesora obrazu oraz Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz)

8596 z EDGE LED, DOLBY VISION, procesorem obrazu X1 oraz Motionflow™ XR 1000Hz (natywna 100 Hz), tryb auto.

na direct led nie zwracaj uwagi - clouding na podświeteleniu direct led może być taki sam lub nawet gorszy niż na porządnie zrobionym edge led - innymi słowy loteria

Godzinę temu, Damianos19932 napisał:

że uplynniacze w LG są bardzo kiepskie i do sportu się one nie nadają.

po co sport oglądać na upłynniaczu - 50 fps jest wystarczające by było płynnie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

ponoć niezły - dla mnie seria sony 80 i 85 to zupełne przeciętniaki - jak tanie, a widz niewymagający to pewnie są ok

To dla rodziców więc głównie filmy + programy przyrodnicze, jakieś dokumentalne i wiadomości. Może nie są wymagający i przeciętniak im wystarczy, ale chciałbym aby robiło swoją robotę, a aż tak wiekowi nie są i widzą różnicę w lepszym i gorszym obrazie. Zastanawiałem się nad tym Samsungiem co zaproponowałeś, ale gdzie nie czytam to, że do konsoli super, a do filmów z telewizji naziemnej słabo. Dlatego Was tutaj męczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam schizę na czerń i w tym q70r jest lepszy od soniaków które rozważasz (włącznie z XG95) - choć dla mnie dalej cienizna - dlatego mam oleda

ale fakt - w samsungu bałbym się o kolory - choć ludzie piszą że już jest dużo lepiej niż kiedyś i tryby filmowe już nie walą po oczach przejaskrawionymi kolorami

w kwestii fabrycznych trybów i kolorów to ja polecam panasa - mam ex780 i kolorki ekstra bez kalibracji - dla mnie xf90 nie miał z nim szans (oba testowałem w domu)

więc pomyśl też może o panasie gx810 - ma 58cali, jest tani i powinien grać nieźle - najpewniej lepiej niż soniaki 80 i 85

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bulit napisał:

Poczytaj poczytaj  może wybierzesz panasonica chociaż co Sony to Sony  . Samsungi nie maja startu do Sonego nie słuchaj głupot gubią mnóstwo detali kosztem lepszej czerni no ale ja jednak wolałbym widzieć oprócz tej czerni coś poza tym . O panasie tez słyszałem pozytywne opinie jednak upewnij się czy faktycznie chcesz isc w tym kierunku . Na yt jest wiele testów a najlepiej jakbyś sam w sklepie po tej pandemii obejrzał te telewizory porównał i dokonał zakupu .

3 godziny temu, bulit napisał:

Wybieram dla rodziców, porozmawiam jeszcze z nimi na 9505. Wiem, że muszę dokonać wyboru sam, ale będę nalegał i zapytam ponieważ masz większe doświadczenie w TV. Jeśli wybierałbyś Ty to:

8096 z DIRECT LED, bez DOLBY VISION i bez procesora obrazu oraz Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz)

czy

8596 z EDGE LED, DOLBY VISION, procesorem obrazu X1 oraz Motionflow™ XR 1000Hz (natywna 100 Hz), tryb auto.

Czy te dodatki w 8596 zrekompensują brak DIRECT LED?

Chciałby znać Twoje zdanie jako osoby, doświadczonej.

To pogadaj . Bez przesady z tym doświadczeniem Haha ale dzieki . Osobiście wybrałbym  tv z direct Led ze względu na to , że wiele naczytałem się o negatywów o podświetleniu krawędziowym, ale to ja bo sam mam tv z lokalnym wygaszaniem i zdaje mi się , że lokalne wygaszanie robi jednak robotę w szczególności gdy na ekranie jest czarna sceneria z jakimś jasnym punktem . Nie słuchaj pierdół że krawędziowe jest lepsze bo  kupisz tv z krawedziowym podświetleniem i będziesz niezadowolony . Odświeżanie matrycy jak nie oglądasz sportu nie ma kompletnie żadnego znaczenia .

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga nie biorę pod uwagę tzn. do konsoli dla siebie gdybym zmieniał TV to może, ale w tej sytuacji to rozważam między Sony a Panasonic. Co do Panasonica to patrzyłem na, starałem się odnaleźć serię 900 ale chyba nie ma jej w sprzedaży w Polsce - tak z ciekawości.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie rzucam tutaj słów na wiatr wpisz sb na yt direct Led vs edge Led masz mnóstwo testów porównawczych . Nawet na logikę co będzie działać lepiej 30  diod rozmieszczonych tylko na krawędziach ekranu czy 30 diod rozmieszczenych na całym ekranie . Na chłopski rozum 😁

6 minut temu, bulit napisał:

Samsunga nie biorę pod uwagę tzn. do konsoli dla siebie gdybym zmieniał TV to może, ale w tej sytuacji to rozważam między Sony a Panasonic. Co do Panasonica to patrzyłem na, starałem się odnaleźć serię 900 ale chyba nie ma jej w sprzedaży w Polsce - tak z ciekawości.

Jasne .  Zgadza się Samsung typowo do Gierek . Co do pierdół jakie pisał Klaus może to Ci coś rozjaśn temat . Sam widzisz w czym jest przewaga lokalnego wygaszania . 

440657E2-28B8-407D-84AE-5FC816E42D76.png

Jeśli Panasa nie możesz znaleść to chyba sprawa się zrobiła prostsza . Masz do wyboru 2 Soniaki na spokojnie jeszcze poczytaj , pooglądaj recenzje na YouTube ;) bez pośpiechu 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...