Skocz do zawartości
Lucas773

Połączenie telewizora z wieżą

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest LG i Technics, to najszybciej z wyjścia słuchawkowego na dwa chinche do wieży.

Kabel Jack 3.5mm z jednej strony, z drugiej dwa chinche.

LG (przynajmniej moje), ma na wyjściu słuchawkowym, również line-out, tylko trzeba odpowiednie wyjście dźwięku wybrać w menu.

 

Napisz dokładnie jakie to są sprzęty (oznaczenia modelu).

 

 

 W wieży do jednej pary z tych 6 chinchy na górze (oznaczonej L, P). W wieży wybrać źródłu 6 kanałowe analogowe 6Channel input, się ono bodajże nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest chyba nawet dedykowany przycisk na froncie wieży, żeby włączyć to wejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie by te modele nie były, to to co napisałem będzie działać.

Jedyna wątpliwość, to czy w TV na wyjściu słuchawkowym jest również wyjście liniowe, czy tylko słuchawkowe.
Ale tak czy tak, będzie działać.

Fajna ta wieża. Mam troszkę starszy model.
Działa od 2001 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Podaj jeszcze ten model telewizora, zobaczymy, czy ma wyjście liniowe.

Dla ścisłość dodam, że jest opcja nr2.
Taka jak u Ciebie. Czyli adapter z optyka na 2 chinche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja wersja jest znacznie droższa ale nie było opcji z wyjściem słuchawkowym bo Samsung go nie ma. Gdyby dało się to opedzic tym jednym kablem byłoby super. Odezwę się jak tylko będę miał model tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5mm Jack, jest opisane poprostu, jako audio out, tak że, połączenie, tak jak wyżej opisałem.2e7cceefcda72aa8763c6bb1b7b9df52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma podłączyła to zgodnie z instrukcją i zadziałało, ale dźwięk jest słabej jakosci. Podobno im bardziej zwiększa głośność tym natężenie szumu jest większe. 

Czy to może być wina kabla lub uszkodzona para z tych 6 chinchy na górze wiezy? Kazałem jej spróbować na innym kablu lub zmienić parę tych cinchy, ale może to zrobic dopiero wieczorem po pracy. Nie wim co jeszcze moze zrobić.

Ostatecznie mogę jej pożyczyć mój zestaw kabli z konwerterem i sprawdzic jak takie połączenie zadziała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna para wejść nie wchodzi w grę, bo to musi być podłączone jako front lewy i prawy.
Druga para jest do surround, jeden do centralnego i jeden do subwoofera.
Kabel, możliwe. Trzeba sprawdzić na innym.
Ale możliwe jest również to, że przetwornik w TV jest bardzo słabej jakości.
Spróbuj podłączyć ten Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...