Skocz do zawartości
darekrocznik71

Rozmieszczenie tylnych kolumn surrand typu dipol

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, używa ktoś kolumn typu dipol, czy przerabiał ktoś rozmieszczenie takich kolumn na ścianach bocznych? Chodzi przede wszystkim jaka najlepiej wysokość i pozycja, z boku głowy czy bardziej z tyłu, w moim pokoju najlepiej pasowałaby pozycja nad głową i za słuchaczem. Jak ktoś używa to jakie kolumny tego typu byście polecili, ja za grosze wyrwałem na dobry początek Wharfedale WH-2 Surround, jednak docelowo myślę o czymś lepszym, czy w KLIPSCH REFERENCE RP-502S jest sens inwestować ? Amplituner to Yamaha RX A 3040 na razie w planie system z zaczątkami Atmosa - 7.1 jako dodatek przednie górne to nie sufit, lecz Yamaha dopuszcza takie ustawienie ......Yamaha RX-A3040 obsługuje oczywiście tryby HD, najnowszy format Dolby Atmos (aktualizacja oprogramowania dostępna od początku listopada) ma też cały arsenał własnych procesorów Cinema DSP, w modelu RX-A3400 w najlepszej wersji HD3. Zakłada on instalację dwóch dodatkowych par głośników Presence - przednich i tylnych - można je powiesić na ścianie (przedniej oraz tylnej) na wysokości ok. 180 cm "na zewnątrz" względem kolumn przednich (lub tylnych).

 Jakoś je zmieszczę, żeby były z boku uszu, wyżej niż przysłowiowe 1.80 metra można je dać ? Chcę jeszcze dać takie same dipole jako surrand back, tylko tu jest mały problem, za miejscem odsłuchu mam balkon, tam ich niestety nie zmieszczę, czy na ścianie bocznej, ok 2,5 metra za normalnymi surrandami, 1,5 metra do balkonu można je dać, pokój ma 32 metry kwadratowe, szerokość 5 metrów, odległość do słuchacza surrand back byłaby ok 3 metry. Jedynie kabel jeszcze mogę pociągnąć na okna balkonowe i jakoś je wcisnąć, na 30 cm odcinek ściany pomiędzy sufitem a oknem.

Mógłbym upchnąć jakoś nad oknami, które i tak nie jest otwierane tylko z 10 cm kolumny wisiałoby nad oknem czyli połowa dipola opierałaby się na ścianie druga połowa w powietrzu, okna i tak nie są otwierane, bo są drzwi balkonowe, no i te dipole byłyby praktycznie pod sufitem - chyba tak można ? Jaka najlepiej przy tylnych dipolach tylnych, odległość do ścian bocznych i pomiędzy nimi ? Do miejsca odsłuchu od tylnych miałbym ok 3,5 metra. Dodatkowo byłby niewidoczne bo firanka je zasłaniałby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...