Skocz do zawartości
  • 0
borsi

Samsung NU8000 (8072) - problem z ekranem, kratka/jednolity wzór na całym ekranie

Pytanie

Cześć, ponad rok temu, korzystając z testów na hdtv oraz rozmów na tym  forum, zdecydowałem się na zakup telewizora 55NU8070. Jestem z niego zadowolony, chociaż są pewne mankamenty (jak np. parametr Ostrość, który powoduje migotanie ekranu, gdy na obraz składa się dużo drobnych elementów - opcja nieprzydatna w praktyce, zajęło mi chwilę zanim odkryłem, iż to migotanie to nie jakiś feler telewizora, tylko jedno z udogodnień ;).

Po ponad roku użytkowania pojawił się jednak problem. Telewizor nakłada na obraz jednolity wzór, który mógłbym określić jako kratkę. Dołączam zdjęcia. Wzór znika natychmiast po restarcie z odłączeniem od prądu lub po wyłączeniu TV na kilka minut. Od kilku dni pojawia się po każdym uruchomieniu. Wcześniej było to nieregularne - czasami się pojawiał, czasami nie, od jakichś 2 miesięcy. Później przez jakiś czas nie pojawiał się, myślałem już, że problem znikł, ale od początku tego tygodnia każde uruchomienie wymaga ponownego restartu, żeby usunąć ten wzorek z ekranu.

Jestem już w trakcie kontaktu z pomocą techniczną Samsunga. Na razie zrobili zdalny reset, co oczywiście nic nie dało. Teraz pewnie będzie czas na serwisanta, jednak zanim go wyślą, pytam tutaj, może ktoś z Was zetknął się z takim problemem i będzie wiedział co to jest i czy to rzeczywiście wymaga ingerencji serwisu :)

nu8072 screen problem.jpg

nu8072 screen problem 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...