Skocz do zawartości
vert85

SONY 65ZF9 | TV cyfrowa JMDI | migotanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Telewizor 65ZF9 został zakupiony i robi wrażenie. Mam jednak problem zwłaszcza na kanałach informacyjnych jakby migotanie / drganie poziomych krawędzi pasków informacyjnych. Ciężko to inaczej opisać. Czy ktoś wie może w czym tkwi problem? Jakieś ustawienie TV? Jedynym moim spostrzeżeniem bo już przerobiłem chyba wszystkie ustawienia to to migotanie jest najbardziej widoczne jak ustawiam w dekoderze rozdzielczość 1080p 50Hz, jest mniejsze jak przestawiam na 1080p 24 Hz, ale najlepiej jest na ustawieniu 1080i 50Hz, natomiast w tym ustawieniu mam wrażenie że ostrość obrazu jest najgorsza. Przerabiał ktoś z Forumowiczów podobny temat? a może to wina ustawień TV - redukcji szumów cyfrowych itd.

Z góry dzieki za wszelkie sugestie, bo już w sumie  sam nie wiem co robić TV mocno polecany a tu taki klops....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia obrazu czystość~ostrość~tworzenie realizmu rozdzielczość. Tu bym się pobawił. Czasem automat daje lepsze efekty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tv cyfrowa z dekodera?, najpierw jak najlepszy sygnał z dekodera do tv a potem ustawienia w tv, jeśli dekoder nie ma 4K, to 1080p.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak TV cyfrowa z dekodera. Dekoder nie ma 4K. Maks sygnał do ustawienie w dekoderze to:

- 1080p 50Hz

- 1080p 25Hz

- 1080p 24Hz

-1080i 50Hz

Najmniejsze migotanie / drganie jest przy 1080i 50Hz oraz przy 1080p 24Hz przy czym tu obraz jest jakby mniej plynny ;/

11 minut temu, mikoko napisał:

Ustawienia obrazu czystość~ostrość~tworzenie realizmu rozdzielczość. Tu bym się pobawił. Czasem automat daje lepsze efekty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bawiłem się tymi opcjami wzdłuż i w szerz i nic.... na drganie ma wpływ jakby tylko to rozdzielczosci w dekoderze tylko zmieniając to zauważyłem rożnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p 50Hz to jest najlepszy sygnał jaki dekoder wyśle do tv, spytaj czy są dostępne ???inne dekodery, może warto wymienić i sprawdzić (jeśli można), albo wymiana na moduł do tv??, albo... to co już zrobiłeś poszukanie takiego ustawienia gdzie ten efekt będzie najmniej widoczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej dać 1080i 50Hz czy 1080p 25Hz?

strasznie to irytujące, a kozę to być wina egzemplarza? Tylko jakby tak było to by drgało niezależnie od ustawienia.

sprawdze czy są inne dekodery.

Niestety to jest najlepszy obecnie dekoder jaki mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, vert85 napisał:

A lepiej dać 1080i 50Hz czy 1080p 25Hz?

strasznie to irytujące, a kozę to być wina egzemplarza? Tylko jakby tak było to by drgało niezależnie od ustawienia.

sprawdze czy są inne dekodery.

Niestety to jest najlepszy obecnie dekoder jaki mam.

jak dla mnie to, to jest dokładnie to samo... może być to wina egzemplarza, może kabla a może po prostu jakość sygnału od tego dostawcy jest taka, podłącz naziemna i będziesz widział czy jest różnica.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...