Skocz do zawartości
  • 0
Daniel Kobylarz

LG C9 szarości - porada

Pytanie

Witam Panowie. Po nacieszeniu się TV, nadszedł czas na pierwszy zawód. Myślałem że mój TV jest wolny od wad niestety po teście okazuje się że nie do końca tak jest. Na zdjęciach poniżej test na 5% grey . O ile 20 % wygląda przyzwoicie poza rozjaśnieniem w dolnej części matrycy, o tyle 5% już wygląda gorzej. Czy coś takiego kwalifikuje się do wymiany matrycy? Czy jest sens zawracać sobie tym głowę? TV ostatnio mial pierwsza długa kompensacja po około 40 godzinach. Dodam że TV ma jakieś 3 tygodnie... 

IMG_20200417_223535.jpg

Edytowane przez Daniel Kobylarz
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
19 godzin temu, Daniel Kobylarz napisał:

Witam Panowie. Po nacieszeniu się TV, nadszedł czas na pierwszy zawód. Myślałem że mój TV jest wolny od wad niestety po teście okazuje się że nie do końca tak jest. Na zdjęciach poniżej test na 5% grey . O ile 20 % wygląda przyzwoicie poza rozjaśnieniem w dolnej części matrycy, o tyle 5% już wygląda gorzej. Czy coś takiego kwalifikuje się do wymiany matrycy? Czy jest sens zawracać sobie tym głowę? TV ostatnio mial pierwsza długa kompensacja po około 40 godzinach. Dodam że TV ma jakieś 3 tygodnie... 

IMG_20200417_223535.jpg

Cześć serwis LG odmówił mi naprawy mój OLED 55 Cali model C8 ma podobny problem Banding grayscale 5,10 procent szachy przy 20 procentach jest w miarę ale serwis LG.Polska poinformował mnie że to nie wada matrycy i wszystkie TV posiadają ten probiem bardziej lub mniej widoczny moje zdjęcia. Jeszcze słyszałem że pomaga kalibracja TV i Banding znika ale wiem to tylko z ? żródeł

 

received_646989846090041.jpeg

received_864437197410676.jpeg

received_569575210611368.jpeg

Edytowane przez kuchar30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Serwis LG.Polska nie uznaję Banding nie wymieniają matrycy bo twierdzą że to nie usterka i wszystkie TV tak mają tylko bardziej lub mniej widoczne. Mnie tylko ciekawi czy kalibracja coś poprawia bo słyszałem że tak ale nie wiem 

Edytowane przez kuchar30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OLED tak ma tylko niektórzy na forum naciągają trochę że to jest ideał.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co mi wiadomo długą kompensację używa się po jakiś 100-120h - telewizor sam wyświetli informację, że należy ją przeprowadzić. Samemu wcześnie jej nie rób (OLED LG sam przeprowadza krótkie kompensacje po 4h wyświetlanego obrazu), chyba, że są problemy z obrazem. W czym Ci przeszkadza to rozjaśnienie? Wątpię, że widać je na czymś innym niż te plansze testowe. Jak masz taki duży problem z tym, pomimo iż kilka osób pisało, że wszystko OK to oddaj OLEDa i odpuść sobie nerwów. Po wymianie matrycy lub telewizora na inny wcale nie musi być lepiej, możesz trafić nawet gorzej.  

Edytowane przez Ketsurui
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ktoś trafi na naprawdę wadliwy egzemplarz to nic w tym dziwnego. Ale te plansze wydają się całkiem przyzwoite przy tym co się pojawiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli wydaje się kilka do rych tysięcy złotych to wiadomo że każdy wymaga czegoś w pełni sprawnego. Tym bardziej osoby które są wyczulone na to czy na tamto. To samo tyczy się zestawów stereo. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli trafi się na naprawdę wadliwy egzemplarz to widzi się to na filmach lub grach a nie na siłę szuka na planszach testowych. Skoro czegoś nie widać podczas normalnego użytkowania to po co kombinować? No ale co kto lubi, jedni grają na TV i filmy oglądają a inni plansze testowe. Brakuje jeszcze tylko aby ustawić niskie podświetlenie OLED ze strachu przed wypaleniem, swoją drogą byli na tym forum już tacy co oglądali na podświetleniu 20 w ciągu dnia 😂

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja również oglądam z podswietlaniem na 20 bo mi to po prostu wystarczy, nie mam jasnego pomieszczenia i to dla mnie optymalna jasność 😁 ale faktycznie chyba zbyt dużo człowiek czyta i później nabija sobie głowę. Chociaż no niestety plazma była jakaś taka równa w każdym miejscu. Poza tym obraz jest na prawdę świetny, a to rozjaśnienie jak w moim przypadku delikatnie widać, ale z tego powodu akurat tv nie mam zamiaru wymieniac bo jest to pomijalne podczas normalnego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodam dla mających problem w podobnym temacie. Jestem po serwisie i nowiutka matryca jest Oki 😁 wymiana w moim przypadku bez żadnych pytań ani obserwacji. Serwisant przyjechał z matrycą i od razu wymiana bez wnikania w usterkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1
12 minut temu, Daniel Kobylarz napisał:

To takie nierówne podświetlenie w C9 jest normalne? Trochę to dziwne. Czyli się nie martwić? 

 

Jeśli nie widzisz nic podczas oglądania, to oglądać, nie martwić :)

Matryca wygląda dobrze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -2

Jak dla mnie wszystko ok. Nie ma co się wady doszukiwać na siłę...

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -2

Chyba nie oglądacie i nie  cieszycie się swoimi Tv Oled, tylko doszukujecie się na planszach testowych anomalii swoich matryc i szukacie dziury w całym, kupiliście swój (w większości wymarzony i wy≥śniony pierwszy OLED) i oglądacie plansze testowe w odcieniach szarości i innych kolorów?

Pozdrawiam wszystkich malkontentów OLED i LCD

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -2

Niektórzy tak mają, że kupują wypasione TV a później całe dnie na planszach testowych spędzają 🤣

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...