Skocz do zawartości
  • 0
Michał882

Fioletowa poświata w tv Sony KD x498005c

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc.Fioletowa poświata(przechodząca w delikatny róż) w tv Sony KD 49x8005c widoczna głównie podczas ogladania kablówki, z PS4 nie jest to jakoś uciążliwe ale da się zauważyć,czym jest to spowodowane? Tv do najlepszych nie należy,to fakt, wszyscy serwisanci mnie zbywają, twierdząc ,że nie wiedzą o co chodzi ewentualnie każdy gada co innego.Znajomy polecił mi tę stronę jako najbardziej rzetelne żródło informacji tv/tech.Dziekuję za poswięcony czas.Dużo zdrowia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
19 minut temu, Guzioo_PL napisał:

Cześć,

Czy możesz wstawić zdjęcia jak to wygląda?

Cześć,postaram się na jutro ok? W kazdym bądż razie zauważyłem,że diody LED (widac z tyłu tv przez kratki wentylujące) świecą na kolor fioletowy porzednio świeciły jasnym kolorem.Dzięki za zainteresowanie się tematem, jutro postaram się wstawić zdjęcie,cholernie ciężko jest mi to wytłumaczyć,chyba niebawem czeka mnie kupno nowego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spoko, wstaw jak będziesz  miał  czas. 

Dodatkowo dopytam czy kablówka to przez dekoder? Jeżeli  tak to czy na innym źródle  poza HDMI to również występuje? No i najważniejsze - czy jest widoczne na menu telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć , kablówka przez kabel antenowy, PS4 przez HDMI. Fioletowa poświata nie występuje na stałych elementach obrazu jak menu w grach czy tabelki na programach informacyjnych.Na zalączonych zdjęciach wygląda to gorzej ,to znaczy jest bardziej widoczne.Pozdrawiam.

CAM00084.jpg

CAM00082.jpg

CAM00081.jpg

CAM00080.jpg

CAM00079.jpg

CAM00078.jpg

CAM00077.jpg

CAM00076.jpg

Jeszcze jedno tym razem z konsoli.Na żywo nie wygląda to aż tak tragicznie ale jest zauważalne,głównie w dzień, w nocy najbardziej rzuca się w oczy fioletowa poświata na czarnym tle.

CAM00086.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć,
Jeżeli nie jest to widoczne na menu telewizora, to możliwe, że jest to moduł t-con lub taśma LVDS. Najlepiej jak byś podpytał w jakimś większym serwisie RTV

Taptalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, dzięki za pomoc. Zarówno naprawa uszkodzonego tv. jak i kupno nowego za jakieś relatywnie nie duże pieniądze do łatwych nie należy😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...