Skocz do zawartości
e1eme1edudki

BRAVIA KD-55XF8505 czy TCL 55EC780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad jednym z powyższych TV 

TV do głównie do bajek dla dzieci ale i filmów - Netflix, Youtube, niedługo może Xbox i jakieś stereo

zero sportu

55cali 

kwota - nieprzekraczalna 3,5k

kąty nieistotne

Podpięte po HDMI - Qnap, Upc/NTV

 

Miał ktoś możliwość porównać oba modele. Jak nie te to może coś innego.

 

Z gory dzieki

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Damianos19932 napisał:

a dlaczego akurat panasonic TX-58GX830E? co on ma takiego ciekawego, ze warto się nim interesować? masz go? używasz? co o nim wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Nygus napisał:

a dlaczego akurat panasonic TX-58GX830E? co on ma takiego ciekawego, ze warto się nim interesować? masz go? używasz? co o nim wiesz?

Nie chce mi się z Tobą pisać kolego 😃 siostra ma i warto uważam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damianos19932 napisał:

Nie chce mi się z Tobą pisać kolego 😃 siostra ma i warto uważam ;)

trudno... właśnie szukam kolejnego tv, a jeśli jedynym Twoim argumentem jest to, ze "siostra ma" to, to jest bardzo słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nygus napisał:

trudno... właśnie szukam kolejnego tv, a jeśli jedynym Twoim argumentem jest to, ze "siostra ma" to, to jest bardzo słabe

Masz specyfikacje , poczytaj . Nie jedynym widziałem naocznie ten tv pobawiłem się w ustawieniach i serio można wyciągnąć z niego niezłą moc . Ma bardzo dobre czernie , blooming nie wkurza tak jak w moim XF od Sonego . Irytuje tylko nagminne wyłączanie się wifi podczas 2 godzinnej sesji zdarzyło mi się to z 5 razy . Ale poza tym elegancko śmigał . Jeśli się zastanawiasz to polecam po koronie wybrać się do sklepu i samemu oblukać i przemyśleć sprawę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Damianos19932 napisał:

Masz specyfikacje , poczytaj . Nie jedynym widziałem naocznie ten tv pobawiłem się w ustawieniach i serio można wyciągnąć z niego niezłą moc . Ma bardzo dobre czernie , blooming nie wkurza tak jak w moim XF od Sonego . Irytuje tylko nagminne wyłączanie się wifi podczas 2 godzinnej sesji zdarzyło mi się to z 5 razy . Ale poza tym elegancko śmigał . Jeśli się zastanawiasz to polecam po koronie wybrać się do sklepu i samemu oblukać i przemyśleć sprawę .

dziękuję bardzo, ale jednak ten tv dla mnie odpada, 60Hz matryca to nie jest to co jest ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nygus napisał:

dziękuję bardzo, ale jednak ten tv dla mnie odpada, 60Hz matryca to nie jest to co jest ciekawe

No do sportu średnio , ale poza tym wymiata 

Zresztą każdy tv ma wady 😃

Nie ma sprzętu idealnego 

Spoiler

 

Zresztą to ma być tv dla kolegi powyżej Który nie ogląda sportu wiec 60 Hz nie będzie żadnym problemem 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Damianos19932 napisał:

No do sportu średnio , ale poza tym wymiata 

Zresztą każdy tv ma wady 😃

Nie ma sprzętu idealnego 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Dokladnie, nie ma i nigdy nie bedzie sprzetu idealnego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Dokladnie, nie ma i nigdy nie bedzie sprzetu idealnego.

:) to jest oczywista oczywistość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Nygus napisał:

:) to jest oczywista oczywistość :)

Także podsumowując polecam tv , ale jeśli oglądasz sport to są dużo ciekawsze opcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Damianos19932 napisał:

Także podsumowując polecam tv , ale jeśli oglądasz sport to są dużo ciekawsze opcje .

nie, nie oglądam sportu ale też nie interesuje mnie tv z 60Hz matryca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nygus napisał:

nie, nie oglądam sportu ale też nie interesuje mnie tv z 60Hz matryca

Twoja decyzja , ja nie zmuszam zrobisz co tam uważasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Damianos19932 napisał:

. Irytuje tylko nagminne wyłączanie się wifi podczas 2 godzinnej sesji zdarzyło mi się to z 5 razy

dla mnie może to być przeszkoda - nie chce mieć co chwile telefonu od żony albo córki że soc nie działa, ablo bajka na Netflixie sie wyłączyła.

Poza tym przesiadam sie właśnie z Panasonica - model TX-P50ST60E, padły wszystkie gniazda HDMI. I szlag mnie trafia w tym TV jesli chodzi o to jego "smart". Nic tu nie chodzi - Netflix, klonowanie obrazu z Youtube czy cda. Dosłownie z tych 3 rzeczy żadna nie działa. A że do tej pory używałem podpiętego Xiaomi Mi Boxa to tych funkcji nie uzywałem z poziomu TV. 

Nie wiem jak jest w tych nowszych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, e1eme1edudki napisał:

dla mnie może to być przeszkoda - nie chce mieć co chwile telefonu od żony albo córki że soc nie działa, ablo bajka na Netflixie sie wyłączyła.

Poza tym przesiadam sie właśnie z Panasonica - model TX-P50ST60E, padły wszystkie gniazda HDMI. I szlag mnie trafia w tym TV jesli chodzi o to jego "smart". Nic tu nie chodzi - Netflix, klonowanie obrazu z Youtube czy cda. Dosłownie z tych 3 rzeczy żadna nie działa. A że do tej pory używałem podpiętego Xiaomi Mi Boxa to tych funkcji nie uzywałem z poziomu TV. 

Nie wiem jak jest w tych nowszych.

 

Co Ci powiem , jeśli masz stabilne łącze to powinno być w miarę , ale ręki nie dam. Ja niestety mieszkam w mniejszej miejscowości i tutaj internet szału nie robi mam w granicach 15 Mb/s pobierania  . Jeszcze jak uzywam sam internet to wszystko gra , ale jak ktoś inny zacznie jeszcze korzystać to już się robi kaszana .  Tylko co mogę dodać to , to że netflix działa stabilnie jeśli podłączysz się przez chromecasta wtedy jest okej .

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Damianos19932 napisał:

to że netflix działa stabilnie jeśli podłączysz się przez chromecasta wtedy jest okej .

czyli że w tych obecnych TV ze smart (w tej cenie) moge zapomniec o uzywaniu Netflixa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, e1eme1edudki napisał:

czyli że w tych obecnych TV ze smart (w tej cenie) moge zapomniec o uzywaniu Netflixa ???

 Nie , tego nie napisałem . Zależy jaki masz internet  .  spokojnie sobie daje rade z netflixem tylko trzeba mieć stabilne połączenie . Najlepiej światłowód  nie jest to niestety jeszcze norma w Polsce . Zapytam z ciekawości jak sprawdza się to magiczne pióro w tym Panasonicu ?

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damianos19932 napisał:

Zapytam z ciekawości jak sprawdza się to magiczne pióro w tym Panasonicu ?

niestety nie powiem Ci bo nigdy tego nie używałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, e1eme1edudki napisał:

niestety nie powiem Ci bo nigdy tego nie używałem

Spoko byłem ciekawy , bo jest to coś czego nie spotyka się w telewizorach . ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...