Skocz do zawartości
Seba_1988

C9 DSE (dirty screen effect) lekki problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno wymienili mi b7 na c9 gdyż wypaliły się po 1,5 roku w b7 subpixele w kolorze czerwonym. W B7 miałem straszny banding natomiast myślałem, że w c9 jest perfekcyjna matryca i tu moje wielkie zdziwienie, bandingu nie ma ale jest tzw. DSE (dirty screen effect) coś jak z tego linku widocznego na grze w fifie na youtube /watch?v=jSeJLFszXFg .Teraz pytanie czy takie coś da rade zareklamować czy ciężko będzie oraz czy ten problem się pogłębi z czasem, bo na razie jeszcze tragedni nie ma ale w nie których scenach jest to frystrujące. Poprzednio już miałem problem z zareklamowaniem tych wypaleń, które obejmowały swoją objętością 1/4 telewizora,gdyż serwis z bielska (bielserwis) to jakaś porażka, robili pod górkę i udawali, że wypaleń nie widzą. Czy naprawdę firma LG nie potrafi zrobić poprawnie matryc OLED czy ja mam takiego wyjątkowego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt brudnego ekranu na OLEDzie? Chyba Ci się pomyliło z IPSem...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JohnnyCash napisał:

Efekt brudnego ekranu na OLEDzie? Chyba Ci się pomyliło z IPSem...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie mi się nic nie pomyliło, link dałem do innego tv ale aby zobrazować o co mi chodzi, to samo jest widoczne na moim LG C9. Jest to widoczne właśnie gdy w danym materiale filmowym kamerzysta wykonuje obrót względem osi poziomej. Coś w stylu gdy kamera się porusaz widać jakby było jakieś nieruchome zabrudzenie na ekranie przed wyświetlanym materiałem filmowym. Najwiecej widać to w naziemnej telewizji, jednak w filmach UHD HDR z dysku usb także to zauważyłem.  Tym bardziej jest to dla mnie dziwne bo w B7 takiego problemu nie było.

Prubuję nagrać materiał wideo z testu yt na efekt brudnego ekrany ale ciężko jest to zobrazować aparatem w telefonie nawet w 4k, gdyż po skamerowniau tv na telefonie tego niewidac natomiast na żywo jest to widoczne .

https://www.easypaste.org/file/kmMfyG4C/VID.20200416.115923.mp4?lang=pl coś takiego nagrałem tylko że smarfonem gdyż nie posiadam lepszego sprzętu więc ciężko będzie się dopatrzeć tego efektu natomiast na tv jest on widoczny. W trybie pobierania proszę wybrać wolne pobieranie wtedy jest darmowe z serwera. Pozdrawiam.

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

JohnnyCash do tego jeszcze się można przyzwyczaić, bo im lepszy materiał video tym mniej tego widać, ale po tygodniu użytkowania zauważyłem bardziej drażniący błąd tych tv C9 ,  zastanawia mnie czy czegoś nie zepsuli w aktualizacji oprogramowania, bo akurat weszła nowa  i to już masakra jest. Chodzi o to, że LG jako marka w ogóle nie radzi sobie z upłynniaczem (DE-judder), w b7 ustawienie tej opcji maksymalnie do 3 dawało radę, płynność była ok, natomiast artefakty były widoczne tylko w szybkich ruchach i w wyświetlaniu jakiegoś ogniska i światła latarek, jak taki występował w danym filmie. Myślałem, że w C9 powinno być lepiej, gdyż ma nowszy procesor, natomiast jest tragedia, te artefakty są nawet w wolniejszych ruchach. Nie pomaga nawet ustawienie de-judder na 1, oczywiście można wyłączyć tą opcję, ale kto wytrzyma oglądanie filmu który ,,klatkuje'' masakrycznie bez upłynniacza. Teraz pytanie jak to zareklamować, bo znając ten nieprofesjonalny serwis LG z Bielska, który przy dużych wypaleniach w moim poprzednim b7 udawał, że nic niewidzi to tu już pewnie się wykręcą że w ogóle nic nie widzą.

Coś takiego jest widoczne jak na video z linku z youtube z filmu drakula (scena z czarnym kapeluszem) youtube \watch?v=y9JpHrIf0i8  .Doczytałem na zagranicznych forach że LG zlewa użytkowników i nic z tym nie robi w europie z tym problemem, podobno w USA i Japoni wydali nowy update oprogramowania, gdzie jest to trochę poprawione, ale ogólnie masakra, żeby w starszych modelach z gorszym procesorem był lepszy upłynniacz niż w nowych modelach. Obecnie to cieszyłbym się, aby się znów wypalił ten telewizor, wtedy wnioskować będę o zwrot pieniędzy z uwagi na wadę powtarzalną i nigdy więcej tv od LG. Za te pieniądze oczekiwałem coś dopracowanego.

 
Edytowane przez Seba_1988
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Seba_1988 napisał:

Teraz pytanie jak to zareklamować, bo znając ten nieprofesjonalny serwis LG z Bielska, który przy dużych wypaleniach w moim poprzednim b7 udawał, że nic niewidzi to tu już pewnie się wykręcą że w ogóle nic nie widzą.

wg mnie oleją - po prostu jakość pracy upłynniacza nie podlega gwarancji

aż żal czytać że LG tak daje ciała z upłynnianiem że jest nawet gorzej niż 3 lata temu :(

mam lg e6 i mam wrażenie że w lcd full hd lg miało dużo lepsze upłynnianie niż to co teraz jest w niby topowych oledach

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, klaus71 napisał:

wg mnie oleją - po prostu jakość pracy upłynniacza nie podlega gwarancji

To będę z niecierpliwością czekał na wypalenie kolejnej matrycy, wtedy już nie popuszcze, gdyż przysługuje zwrot pieniędzy, zresztą już nawet z poprzednim b7 byłem u rzecznika spraw konsumenta, bo już robili problemy z wypaleniem, gdyż udawali, że oni nic nie widzą, ale pomogli mi na tym forum oraz rzecznik spraw konsumenta i zagwarantował, że jak wada się powtórzy to na 100% odzyskam pieniądze.  Także odradzam teraz wszystkim ten tv omijać szerokim łukiem, moim zdaniem lepiej dopłacić do OLED-a SONY.

Edytowane przez Seba_1988
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 12:53, Seba_1988 napisał:

Także odradzam teraz wszystkim ten tv omijać szerokim łukiem, moim zdaniem lepiej dopłacić do OLED-a SONY.

No jeżeli zależy Ci na upłynniaczu to Sony od zawsze był najlepszym wyborem. Ale on też nie jest idealny i zdarzają mu się mikroprzycięcia i artefakty. Może taniej będzie się przyzwyczaić do oglądania bez upłynniacza?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panas ma tak samo dobry upłynniacz co Sony - przynajmniej w lcdkach - więc w oledach pewnie jest tak samo dobry

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...