Skocz do zawartości
Jacek Radwański

GZ 950 czy GZ 1500 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Nie opłaca się w ogóle kupować Panasonic. Strzelam że obecna sytuacja wypchnie tą firmę całkowicie z rynku TV. Już od jakiegoś czasu zwijali się po kolei z poszczególnych rynków: najpierw USA, ostatnio Australia. Teraz prawdopodobnie będzie tak, że mało kto będzie miał chęć i kasę dopłacać do TV marki Panasonic, podczas gdy praktycznie to samo masz sporo taniej u koreańczyków (w OLEDach u LG, w LCD u Samsunga). Ja wiem że zawsze jest garstka zapaleńców i koneserów, dla których to co napisałem to świętokradztwo. Ale żadna firma nie utrzymała się nigdy na rynku z powodu garstki oddanych fanów i koneserów (Pioneer, Oppo, historia zna wiele takich przypadków). Trudne czasy przetrwa tylko ten kto sprzedaje dużo i tanio.

Ja osobiście nie będę płakał, bo jeżeli jesteś prawdziwym koneserem to i tak zamówisz profesjonalną kalibrację swojego TV. Odróżnienie skalibrowanego OLEDa LG od skalibrowanego OLEDa Panasonic jest tak trudne, że nie wiem czy w ogóle możliwe. 

  • Haha 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Efel dlaczego tylko LG polecasz Ja mało tutaj pisze ale czytam cały czas Kupuj oled od LG Ile tutaj jest problemów z tymi tv Dam ci pytanie Co by było jak by LG nie uznawało wypaleń matrycy i by nie wymieniało tych tv Jedno ci powiem tych tv byś nie polecał Chce kolega kupić panasa nich kupi a nie ze panas jest do d..y Ja mam plazmę 10 lat i się nic nie wypaliło 2 tv to DX 900 po kalibracji Już 4 lata śmiga  na całego i jest bardzo zadowolony Zaraz będzie LCD to szajs Lepiej mało a dobrze zrobić niż dużo a na odp.....l a potem narzekania sądy i czy mi wymienia Pozdrawiam 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno only OLED (ale tylko LG) wszystko inne, szmelc. Panasonic nie opłacalny, już pakuje walizki i po cichaczu zwija się z PL. Zostawiając swoich klientów na lodzie. :(

Sony? eee, po ujj'a tylko się płaci za logo. :(

Ktos tu powinien mieć pod <SIGNATURKĄ> napis: SUPPORT LG TEAM ;)

JA LG bardzo szanuje, są bardzo pro w cym co robią... A robią super lodówki. :)  ^ ^

Oczywiście nie można zapominać o pralkach. :D

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 16:47, franus122 napisał:

Witam Kolego Efel dlaczego tylko LG polecasz Ja mało tutaj pisze ale czytam cały czas Kupuj oled od LG Ile tutaj jest problemów z tymi tv Dam ci pytanie Co by było jak by LG nie uznawało wypaleń matrycy i by nie wymieniało tych tv Jedno ci powiem tych tv byś nie polecał Chce kolega kupić panasa nich kupi a nie ze panas jest do d..y Ja mam plazmę 10 lat i się nic nie wypaliło 2 tv to DX 900 po kalibracji Już 4 lata śmiga  na całego i jest bardzo zadowolony Zaraz będzie LCD to szajs Lepiej mało a dobrze zrobić niż dużo a na odp.....l a potem narzekania sądy i czy mi wymienia Pozdrawiam 

Polecam również inne dobre TV LCD, poczytaj sobie dział 'Co kupić' to się dowiesz. Każdemu wg potrzeb. Przykładowo: Samsungi są rozsądnym wyborem w najniższej półce cenowej i QLEDy Q70R wzwyż dla graczy, Sony XF9005 bardzo dobry dla sportu i ogólnie oglądania TV.

Natomiast jak ktoś chce kupić OLEDa to wybór jest w zasadzie prosty. Problemy które mają te TV dotyczą praktycznie każdej marki i są losowe. LG ma najlepszy serwis jeżeli chodzi o te TV w naszym kraju i większość problemów (choć trzeba przyznać że nie wszystkie) rozwiązuje w ramach gwarancji - czego absolutnie nie można powiedzieć o konkurencji. Oprócz tego w LG masz topową jakość obrazu, dobry system smart, sprawną i bezproblemową integrację z innymi urządzeniami. Praktycznie nie ma się czego czepić, a dostajesz to wszystko w cenie niższej niż Panasonic czy Sony. Nie rozumiem, mam nie polecać dobrego sprzętu za dobre pieniądze, z dobrym serwisem?  

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2020 o 23:08, Xisiek napisał:

Tak

Ten malutki "sounbarek" nie jest wart dopłaty. Chyba, że ktoś nie planuje podłączać żadnego audio do TV. Za różnicę korzystniej kupić zewnętrzny soundbar i zagra dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2020 o 11:51, efel napisał:

Praktycznie nie ma się czego czepić, a dostajesz to wszystko w cenie niższej niż Panasonic czy Sony.

jak dogonią w upłynniaczu Panasa/Sony to dopiero wtedy nie będzie się można doczepić 

szkoda że minęło tyle lat a LG dalej nie ogarnia tego tematu

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy okazji zapytam, na jakim poziomie macie ustawione "podswietlenie"?

Wysłane z mojego VOG-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, macek.g napisał:

Witam, przy okazji zapytam, na jakim poziomie macie ustawione "podswietlenie"?

Panasonic nie ma takiego ustawienia, jest "Poziom luminancji". U mnie: przy SDR - 65, przy HDR - 100. "Jasność" oczywiście na 0.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie,moj blad,kurde 100 przy HDR...u mnie sie nie da,oczy wypala.😄Nawet przy 80 jest za duzo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 17:27, southorn napisał:

Ten malutki "sounbarek" nie jest wart dopłaty. Chyba, że ktoś nie planuje podłączać żadnego audio do TV. Za różnicę korzystniej kupić zewnętrzny soundbar i zagra dużo lepiej.

Bardzo prosze nie odnosic sie do rzeczy, ktorych nie ma. Nic o soundbarze nie bylo napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Bardzo prosze nie odnosic sie do rzeczy, ktorych nie ma. Nic o soundbarze nie bylo napisane.

Jedyna różnica między GZ950/960 a GZ1500 to soundbar w tym drugim. Nie warty dopłaty. A takie było pytanie "czy warto dopłacić do GZ1500 wzgędem GZ950?" Zatem odpowiedź brzmi: nie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 16:47, franus122 napisał:

Dam ci pytanie Co by było jak by LG nie uznawało wypaleń matrycy i by nie wymieniało tych tv Jedno ci powiem tych tv byś nie polecał

To i tak LG byłyby najtańsze, ze z grubsza identycznym obrazem jak wszystko inne. "Magia" OLED-ów polega trochę na tym, że czy kupi się najtańszy czy najdroższy, i tak dostaje się topowy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2020 o 13:36, raus napisał:

(..) czy kupi się najtańszy czy najdroższy, i tak dostaje się topowy obraz.

Nie prawda 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupilem  kilka dni temu TX-55GZ950.Gdybym  mial  kupic    jeszcze  jeden telewizor  to  bedzie oczywiscie  OLED Panasonica.Nie widze  zadnych minusow  w tym telewizorze.W tescie     avforums  telewizor  ma wysokie oceny ,minus to jakosc dzwieku .

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-tx-55gz950-65gz950-gz1000-4k-oled-tv-review.16674

Mam zupelnie  inne zdanie  tzn nie minus a duzy plus .W gz950    jest szesc glosnikow, cztery  glosniki niskotonowe  z tylu  telewizora  i dwa szerokopasmowe z dolu  telewizora. Po wybraniu     funkcji   dzwiek, uzytkownik ,   bedzie aktywny korektor. Podobnie  jest w plazmie   st50  .W st50    sa trzy glosniki ,  dwa  zwykle , jeden  niskotonowy. Mam  st50 i jakosc dzwieku   jest  na dobrym poziomie. W gz950   jakosc dzwieku   jest na bardzo dobrym poziomie , lepsza  niz w st50.W ST50  tylko trzy glosniki. W wielu    telewizorach  LCD  sa najczesciej  dwa marnej jakosci  glosniki .

Plazma  Panasonic st50  to model  telewizora z  2012 roku. Dziala do dzis bez usterki.Jakosc obrazu i dzwieku caly czas na bardzo dobrym poziomie

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xisiek napisał:

 Nieprawda chyba.

Plusa dałem ja 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, southorn napisał:

Plusa dałem ja 😉

Brawo Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, grundig napisał:

Kupilem  kilka dni temu TX-55GZ950.Gdybym  mial  kupic    jeszcze  jeden telewizor  to  bedzie oczywiscie  OLED Panasonica.

Zaraz zleci się klan LG i napisze że nie warto,po co przepłacać 2x.Fajnie że jeszcze kilka osób wie czego chce,olewając marketing takich firm jak LG,Samsung.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam posiadam GZ2000 i nie jecze,ze przeplacilem,poprostu chcialem miec to cos 😄 ,i cieszyc sie z pieknego obrazu.

Do tego jak cytowalem w innym temacie o wypaleniach... prawda nie prawda,moze cos w tym jest.

OLED continues to be at the center of a sometimes heated debate about burn-in. Since OLED is a self-emitting display technology, where the light source ages during use, it is indisputable that each light emitting diode will age at a different pace, meaning inhomogeneously, if you abuse the screen by constantly displaying static content. The real question is "how much does it take"? We cannot answer that question during our time 2-3 week review period but curiously GZ2000 exhibits different behavior than other OLED TVs. Normally, we can provoke temporary retention through the use of our test patterns for calibration. This retention will disappear again soon after. GZ2000 seemed almost immune to our torture tests. Even after long test sessions with a 1000 nits static window there was no retention to be found on the panel - not even on a grey verification pattern. Of course, it is far too early to conclude that Panasonic has cracked the code but one possible explanation could be that since the panel is equipped with a more effective heat dissipation solution, cool off time for the diodes is reduced. If this is indeed the case, the risk of burn-in is most likely be reduced, too, since ageing of diodes is greatly accelerated the warmer they get (that's why accelerated tests typically take place at elevated temperatures).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...