Skocz do zawartości
Redakcja

Jak kupować telewizor OLED i LCD online? 5 zasad o których należy pamiętać

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupować telewizor OLED i LCD online? 5 zasad o których należy pamiętać

W obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, telewizor to właściwie element bez którego nie da się żyć. Oglądamy go od rana do wieczora. Filmy, seriale, programy rozrywkowa czy gry z konsol  - to obecnie najczęściej oglądane treści. Nie dziwi więc, że także zainteresowanie zmianą i zakupem nowego telewizora jest obecnie częściej rozważane niż w normalnym czasie o tej porze roku. Jak więc wybrać telewizor w sklepie internetowym gdy nie możemy zobaczyć go na żywo w sklepie i np. ocenić jego jakości obrazu?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji lepiej żadnego sprzętu nie kupować. Spadnie popyt tak jak na paliwo i co się stało?  Nagle okazało się że można obniżyć ceny i to sporo...

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Tylko wydobycie ropy jest regulowane i zawsze mogą przykręcić kurek jak jest za dużo na rynku albo zwiększyć wydobycie. Ze sprzętem RTV/AGD jest ta różnica że w obecnej chwili załamał się łańcuch dostaw zaczynając od prostych podzespołów  co spowodowało niedobory na rynku .  Mądrzejsi ode mnie analitycy sądzą że w tym roku nie powinniśmy się spodziewać jakich istotnych spadków cen sprzętu. Oby  nie .Pożyjemy zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Brudziszewski napisał:

OLED lepiej nie kupować wcale, bo się wypali albo dostanie bandingu.

Oczywiście, że lepiej nie kupować! Kiedyś roznosił wysypkę, teraz jest wylęgarnią korona-wirusa, a u niektórych już sama myśl o OLED powoduje bełkotliwą mowę i trudności w składnym formułowaniu myśli.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Oczywiście, że lepiej nie kupować! Kiedyś roznosił wysypkę, teraz jest wylęgarnią korona-wirusa, a u niektórych już sama myśl o OLED powoduje bełkotliwą mowę i trudności w składnym formułowaniu myśli.

Tak pięknie wygląda OLED od LG po okresie gwarancji. Pozdrawiam.

1.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Brudziszewski napisał:

Tak pięknie wygląda OLED od LG po okresie gwarancji. Pozdrawiam.

Ojej, a ja myślałem, że tylko LCD się psują :(

Strange LCD failure mode on a Dell Latitude E6430 laptop - Super User

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Barnaba napisał:

Ojej, a ja myślałem, że tylko LCD się psują

Nie tylko LCD ale OLEDy padają jak muchy

IMG_20191223_161952.jpg

Edytowane przez Brudziszewski
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Brudziszewski napisał:

Nie tylko LCD ale OLEDy padają jak muchy

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...

EOT

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...

EOT

Potrzebne Panu okulary? Nie widzi Pan wypaleń? Oto kolejne z prezentacji LG:

lg-burn-in-2019-3.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za troll tu siedzi? :(

People would change their consumption habits to help the climate ...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Samsung przymierza się do wypuszczenia swoich OLED-ów, kilka miesięcy i okaże się, że OLED-y może i się wypalają ale to nieważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

co za troll tu siedzi? :(

Zgadzam się z Panem. Miejsce OLED po okresie gwarancji (a niektórych nawet wcześniej) jest na śmietniku. Dlatego nie należy ich kupować.

pana.jpg.8cc2ef21c3e5b2eca6879d75be716e9c.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nowym TV i byłem zdecydowany na 55 LGC9, a dziś pojawił się w promocji Philips 55 OLED 803 za 4199 zł. No i teraz pytanie czy warto tego Philipsa czy jednak LG (5499 zł)? :)

Edytowane przez pattro
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpiszę się pod negacją TV OLED. Pomimo ścisłego stosowania się do instrukcji oraz świadomości WADY matryc oled przed zakupem TV wypalenia wystąpiły w moim "markowym" SONY za jedyne 10 000 PLN (KD55A1 z 2017 roku). Problem z nawet tu zamieszonym fragmentem instrukcji jest taki, że zawiera BARDZO nieprecyzyjne wskazówki. Co to znaczy "dłuższy czas"? Ile czasu może wyświetlać się logo kanału (nadawcy) aby nie doszło wo wypaleń? Tego producent nie podaje. Czy te czasy sumują się? Tego producent też nie podaje w instrukcji. Są też zapisy "unikać". Np "Unikać programów z paskami informacyjnymi". Rzecz w tym, że "unikać" nie oznacza zakazu.

Z mojego doświadczenia OLED jest dla bogatych użytkowników i jest bardzo dobry do oglądania wyłącznie filmów i to bez napisów lub wymiana TV nawet co roku bo i do takich informacji dotarłem od pechowych nabywców. Osobiście czuję się oszukany przez firmę SONY oraz zlekceważony informacją od wsparcia technicznego, że "sam zepsułem telewizor bo nie stosowałem się do instrukcji". W moim przypadku to bzdura. To jest jak z odwiecznym uzasadnieniem drogówki po wypadku o "niedostosowaniu prędkości do warunków na drodze". Najbezpieczniejsza prędkość to 0 bo przy każdej innej można na coś/kogoś najechać. Podobnie z TV OLED. Najlepiej ich nie włączać.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...