Skocz do zawartości
Robert Kozak

Kalibracja Samsung QE65Q90R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

2 tygodnie temu kupiłem tv Samsung QE65Q90R.

Chcę zrobić kalibrację.

Niestety nigdzie na forach nie mogę znaleźć ustawień do tego modelu.

Czy może ktoś podesłać linka do takich ustawień?

Dodam że chodzi mi o ustawienia w trybie standard i sport.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert Kozak napisał:

Witam.

2 tygodnie temu kupiłem tv Samsung QE65Q90R.

Chcę zrobić kalibrację.

Niestety nigdzie na forach nie mogę znaleźć ustawień do tego modelu.

Czy może ktoś podesłać linka do takich ustawień?

Dodam że chodzi mi o ustawienia w trybie standard i sport.

 

Z góry dziękuję

To ja jeszcze dodam, że wszystko co możesz zrobić samemu i ma realny wpływ na obraz znajdziesz tutaj czyli zalecane ustawienia: https://hdtvpolska.com/samsung-q90r-test-topowy-qled-4k-w-historii-firmy/5/

A jak chcesz się mocno zagłębić w temat to wyżej kolega podał link do firmy, która kalibruje telewizory od podstaw.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor za 10 tyś a ty mówisz że 500zł to za  dużo ??? Nie wiem jak to skomentować :) Myślałeś że Marcin Koper poda Ci gotowe ustawienia za free ???

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Telewizor za 10 tyś a ty mówisz że 500zł to za  dużo ??? Nie wiem jak to skomentować :) Myślałeś że Marcin Koper poda Ci gotowe ustawienia za free ???

zarabiasz 500zł/h ??? może być nawet brutto

Edytowane przez ketyso
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ketyso napisał:

 

zarabiasz 500zł/h ??? może być nawet brutto

Nie zarabiam 500zł na godzinę ale jak by mnie było stać na telewizor za 10 tyś , to takie 500zł czy nawet tysiąc zł , to jest pikuś przy  tym 10 tyś i takie mam zdanie w tej sprawie. Jak kupię sobie QLED taki jak kupił kolega czy OLED to na pewno zamówię kalibrację żeby obraz był jeszcze lepszy.Jak kupowałem Plazmę to nie było takich możliwości jak teraz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, może i mnie stać na kalibrację za 500 zł (na stronie https://skalibrujtv.pl/ min cena to 490 zł, także nie wiadomo ile by to wyszło), ale taka cena za godzinę roboty, to chyba prezes banku tyle nie zarabia.

Panie XMAREK30 niech pan sobie nie myśli, że stać mnie na taki telewizor np. za miesięczną wypłatę. 

Zbierałem na niego bardzo długo, a w tym czasie było wiele innych opcji zakupu (wybór niby jest duży, ale każdy tv ma ma swoje wady). Dziewczyna do teraz jest na mnie wkurwi...., bo obiecałem jej nie wiadomo co, a tu chu....

Jak na razie telewizor nie jest warty swojej ceny. Skusiłem się na niego, ponieważ wcześniej kupiłem tv samsunga z wyższej półki i posłużył mi ponad 5 lat (skalibrowałem zgodnie z instrukcją, którą znalazłem gdzieś na forum).  Działa cały czas, ale jest za mały. Jeszcze długo posłuży rodzicom.

Niestety zmieniłem mieszkanie i potrzebowałem coś większego.

Dziś znalazłem na forum informację, żeby poszukać kalibracji do starszych modeli. Podobno dużej różnicy nie ma.

Jutro to sprawdzę.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy kupiłeś go za gotówkę czy inaczej to już nie moja sprawa ale zauważ że w tych 490 jest koszt przyjazdu do Ciebie i jeśli mieszkach od firmy skalibruj z 200km to i tak przyjadą do Ciebie w tej kwocie a wiadomo że auto nie jeździ na wodę. Także zauważ że cała kwota nie idzie dla Pana Marcina Kopera  to jedno a po drugie ten sprzęt nie kosztuje 5zł ale w tysiącach i co by nie patrzeć to musi się zwrócić a jak wiadomo wszystko idzie do przodu i na taki nowszy też trzeba zarobić  :)  Także popatrz na to trochę inaczej a dojdziesz do wniosku że to nie jest kwota duża w porównaniu do tego co kupiłeś. Zrobisz jak uważasz nic na siłę  :) Rozumiem że dziewczyna nie jest zadowolona zakupu telewizora ale jak dobrze ustawisz na początek to będziecie zadowoleni  na bank:)  Jedyny na dzień dobry tv który zaraz po wyjęciu z pudełka gdzie dobrze odbiera jest OLED od Panasonic  :) 

Pozdrawiam :) 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca wielokrotnie czy to drogo ? 

Pewnie tak ! Czy warto poczytajcie forum to znajdziecie odpowiedz !

Powiem  jeszcze Aby była pełna świadomość : taka kalibracja nie jest na zawsze i warto by ja robić co jakiś czas 😵

Robiłem kalibrację i polecam a decydujemy sami bez liczenia komuś kasy !

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat będzie wracał zawsze (drogo, podaj ustawienia gotowe itd..) bo wciąż pojawiają się nowi użytkownicy telewizorów, niedoświadczeni i nie znający się na temacie. Ja też się nie znam na wielu tematach - to normalne ;) Chociaż jak już się mam na ich temat odświętnie ;) wypowiedzieć to najpierw staram się jak najwięcej poczytać i wtedy ewentualnie zabrać głos. W innym wypadku wiadomo - co najwyżej mogę zostać wyśmiany albo ludzie spojrzą z politowaniem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Robert Kozak napisał:

Tak, może i mnie stać na kalibrację za 500 zł (na stronie https://skalibrujtv.pl/ min cena to 490 zł, także nie wiadomo ile by to wyszło), ale taka cena za godzinę roboty (...)

A widzisz, bo ta godzina czy dwie roboty to jest tylko final procesu. Aby wykonac kalibracje na odpowiednim poziomie trzeba miec klasowy sprzet, wiedze, przejsc szkolenie, dojechac do klienta, oplacic pracownikow, samochody, zusy i inne skladki, daniny na rzecz panstwa itp. itd. A na koniec jeszcze po tym wszystkim wypada wygenerowac jakis zysk. 

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Robert Kozak napisał:

Tak, może i mnie stać na kalibrację za 500 zł (na stronie https://skalibrujtv.pl/ min cena to 490 zł, także nie wiadomo ile by to wyszło), ale taka cena za godzinę roboty, to chyba prezes banku tyle nie zarabia.

Panie XMAREK30 niech pan sobie nie myśli, że stać mnie na taki telewizor np. za miesięczną wypłatę. 

Zbierałem na niego bardzo długo, a w tym czasie było wiele innych opcji zakupu (wybór niby jest duży, ale każdy tv ma ma swoje wady). Dziewczyna do teraz jest na mnie wkurwi...., bo obiecałem jej nie wiadomo co, a tu chu....

Jak na razie telewizor nie jest warty swojej ceny. Skusiłem się na niego, ponieważ wcześniej kupiłem tv samsunga z wyższej półki i posłużył mi ponad 5 lat (skalibrowałem zgodnie z instrukcją, którą znalazłem gdzieś na forum).  Działa cały czas, ale jest za mały. Jeszcze długo posłuży rodzicom.

Niestety zmieniłem mieszkanie i potrzebowałem coś większego.

Dziś znalazłem na forum informację, żeby poszukać kalibracji do starszych modeli. Podobno dużej różnicy nie ma.

Jutro to sprawdzę.

Pozdrawiam.

 

 

To nie powinna być sprawa finansowa, ile i jak zapłaciłeś to Twoja prywatna sprawa. I napewno nikt do tego nic nie ma.

Jedna kwestia wymaga wyjaśnienia , delikatnie mówiąc, kalibracja to nie jest (mimo tego ze była taka opinia) poprzestawianie kilku/nastu standardowo dostępnych opcji.Takie podstawowe ustawienia można bez problemu znałesc w testach na tym i innych portalach.

 

A może Twój tv ma idealnie ustawione wszystkie dostępne parametry i nie wymaga kalibracji?

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także robiłem profesjonalną kalibracje dla OLED 77 po ok 3 miesiącach od zakupu.

Przed tym, zaraz po wyjęciu przeprowadziłem własne ustawienia , wiedziałem z czym mam do czynienia 

Wiadomo że ustawienia nie były profesjonalne ale były blisko tego co mam teraz po profesjonalnej kalibracji.

Chodzi mi o to że nie zrobiłem wielkich oczu i przyjąłem na klatę że tak ma być. Kropka.

Gdybym miał najpierw wszystko ustawione na ,,żarówkę,,  i tak oglądał prze 3 miesiące a potem po kalibracji zobaczył obraz to widziałbym wielką różnicę. Tak pewnie dużo ludzi robi, że nic nie robią z ustawieniami , oglądają w trybie Żywy lub lub innym oczo[beeep]..ym i potem się dziwią że kolory wyprane , że za ciemno itd .....

Wydałem dużo więcej na kalibrację i nie żałuję ( tak samo jak na Tv choć jak na 9 miesięcy mało staniał  :)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gmeru napisał:

Temat będzie wracał zawsze (drogo, podaj ustawienia gotowe itd..) bo wciąż pojawiają się nowi użytkownicy telewizorów, niedoświadczeni i nie znający się na temacie. Ja też się nie znam na wielu tematach - to normalne ;) Chociaż jak już się mam na ich temat odświętnie ;) wypowiedzieć to najpierw staram się jak najwięcej poczytać i wtedy ewentualnie zabrać głos. W innym wypadku wiadomo - co najwyżej mogę zostać wyśmiany albo ludzie spojrzą z politowaniem.

A po kalibracji,będę mógł dodać od siebie tu i ówdzie,aby nikt się nie dowiedział ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podanie gotowych ustawień nie ma żadnego sensu - na Samsungu poprzednim jak mi matryca zaczęła siadać i wymienianą miałem przez serwis na nową i ponownie zdecydowałem się na zamówienie kalibracji, to ustawienia nijak się nie pokrywały między poprzednim, a nowym raportem, co ma sporo sensu i potwierdza, że rozrzut między matrycami jest spory.

Niedawno OLEDa Pan Paweł ze skalibrujtv kalibrował i efekt też jest świetny.

Prawda jest taka patrząc na Samsunga wcześniej czy LG teraz, że potwierdza się iż jeśli faktycznie nie chcesz wydawać na kalibrację, to trzeba włączyć tryb Movie lub Dark IFS / Dark Cinema / IFS Expert (Dark Room) itd. (zależnie od producenta) i kolory, jasność oraz kontrast zostawić na domyślnych nastawach owego trybu, Warm2 lub Warm1 jeśli faktycznie jest dla Ciebie za zółto na Warm2, ewentualnie Gamma do przestawienia z 2.2 na 2.4  i tyle możesz zrobić.

Jak zaczniesz ruszać ustawieniami poszczególnych kolorów, balansem bieli itd. 'na oko', to tylko bardziej jeszcze oddalisz obraz od referencji. Cudów nie ma.

Poza tym bazowe "490 zł" może faktycznie wydawać się drogie, ale DV to ledwie 75 zł, a 'Gra' gratisowo w przypadku LG czy Panasonica i dla takiego LG to już wychodzi tylko 565 zł za pakiet: Film SDR + Film DV + Gra SDR + Gra HDR.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...