Skocz do zawartości
Hidden

Jak podłączyć kino domowe z wieloma urządzeniami?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! 

Przybywam z pytaniem;

planuję salon w wykańczanym mieszkaniu. Zachodzę po rozum do głowy jaki telewizor wybrać, jakie kino domowe do tego. Nie jestem audiofilem, ale pomyślałem, że może lepiej mieć głośniki niż zwykły głos z TV.

Tutaj wchodzi jednak jeden problem (chyba) - mam dużo sprzętu, który chciałbym do tego podłączyć. Aktualnie jest to konsola Playstation 2 Slim, Playstation 3 Slim, Nintendo Wii. W przyszłości planuje zakup PS5 (a tam chwalą się jakąś fansy audio technologią). Oprócz tego chciałbym podpiąć laptopa i pewnie znajdzie się też nieszczęsny dekoder do telewizji.
No i tu moje pytanie - czy pójdzie taką ilość sprzętu podłączyć? Jeżeli tak, to jak?

Nie wiem jaki będę miał model TV i kina domowego - ale nic wyszukanego. TV pewnie 60-75 cali do ok. 6 tyś (4k), a na kino domowe nie wiem ile chciałbym wydać, bo jeszcze nawet nie rozeznałem tematu - ale nie mówimy tu o rozwiązaniach za 15 tyś, a raczej za 1,5 - 3 tyś. Niemniej najpierw chciałbym ułożyć sobie w głowie czy jest sens się w to bawić w takiej konfiguracji.

W załącznikach przesyłam bieda-schemat (nawet nie schemat bo nic przecież nie narysowałem) oraz zdjęcia tyłów konsol - PS2 i Wii mają dokupioną przełączkę na HDMI, a obie konsole Sony posiadają digital out (optical). 

Będę wdzięczny za pomoc!

 

IMG_20200402_231258.jpg

IMG_20200402_231132_HHT.jpg

IMG_20200402_231340.jpg

schemat.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to kupno amplitunera, który ma min. 8 wejść HDMI i większość sprzętu podłączysz po HDMI do ampli. Jak jakiś sprzęt nie ma HDMI to też do niego podłączysz, bo amplitunery mają mnóstwo innych wejść.

Pozdrawiam
kocurek7

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...