Skocz do zawartości
  • 1
Mcmc

Jakie różnice między OLED B9PLA a B97LA

Pytanie

Bardzo proszę o informacje i opinie czym różnią się te dwa modele telewizorów i czy warto zakupić droższy model 


lg oled 65B97LA - koszt 8200
lg oled 65B9PLA - koszt 7400 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Każdy robi jak mu pasuje i  to jego jest sprawa a do linku sam co wrzucziłeś a teraz pytasz czy ja wieżę stronie LG , tak w większości tak i po cos one są a że wyłapałem jedną różnice,  to sam Gmeru o tym wspominał że mogą być jakieś małe różnicę jak tuner TV i tyle. Ja w sklepie jakie widziałem końcówki to tylko PLA a SLA czy DLA to nigdy nie rzuciły mi się w oczy. Może mało chodzę po sklepach RTV i stąd moja niewiedza . Masz rację  raf7505 ważne żeby był sprawny:) 

Zakładając, że SLA rzeczywiście różni się tunerami od PLA to tutaj wytłumaczone jest czy to wada czy zaleta, dla mnie zaleta na korzyść SLA, proponuje komentarze bo tam jest naprostowana treść artykułu, komentarz usera Esu i dalej...

default_wink.png

 

https://www.spidersweb.pl/2020/01/dvb-t2-faq-pytania-odpowiedzi.html

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie o tunerze TV wspomina sprzedawca przy modelu B97LA twierdząc że w tej wersji jest już możliwość odbioru sygnału telewizji naziemnej w opcji FHD (jeśli dobrze pamietam) twierdzi że TV naziemna w Niemczech generuje sygnał już w nowym systemie i że w Polsce w najbliższym czasie również ma to nastąpić 

ponadto twierdzi że w momencie w który Polska naziemna tv wprowadzi to rozwiązanie aby oglądać obraz w tych parametrach B9PLA będzie potrzebował dekoder lub Podpięte dodatkowe urządzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie, chodzi o to, że w Polsce ma nastąpić zmiana kodowania transmisji default_smile.png W 2022r. odbiorniki muszą dekodować H.265/HEVC... SLA na pewno obsługuje powyższe, bo TV jest dostępny w Czechach, którzy już przeszli na DVB-T2 H.265/HEVC... Dlatego między innymi zgodziłem się na wymianę mojego B7 PLA na B9 SLA, gdyż ten pierwszy nie dekoduje jeszcze HEVC, a ten drugi już tak...

https://telewizja-cyfrowa.com/2020/03/zmiany-czestotliwosci-w-telewizji-naziemnej-dvb-t/#more-4135

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To w takim razie dlaczego LG na swojej stronie podaje że nie można go kupić i nie ma go w swojej dystrybucji. Ciekaw jestem który sklep go sprzedaje i czy to też obowiązuje w serii C czy tylko w serii B ??? Mam na myśli serię  SLA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
To w takim razie dlaczego LG na swojej stronie podaje że nie można go kupić i nie ma go w swojej dystrybucji. Ciekaw jestem który sklep go sprzedaje i czy to też obowiązuje w serii C czy tylko w serii B ??? Mam na myśli serię  SLA
Większość modeli z 2019 jest już wg LG oficjalnie niedostępne... Co nie znaczy, że sieci handlowe ich nie mają w ofercie :) Wpisując model z oznaczeniem SLA pojawiają się oferty z Czech, Słowacji, Węgier, Szwajcarii, Belgii, Holandii :) Wpisując PLA Google zwraca sklepy z Polski i UK, ale również z Węgier i Bułgarii :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Ten link powinien rozwiać wątpliwości co i jak jest oznaczone :)

https://en.tab-tv.com/?page_id=7111

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mniejsza z tym gdzie one są dostępne , ważne jakie są na stanie a głownie są PLA  a w Media Expert są LA i PLA. Dla mnie to nie ma znaczenia jaki jest Tuner TV , bo i tak nie oglądam telewizji  naziemnej  , bo nic nie ma tam ciekawego i większości są to kanały SD :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wychodzi na to, że S to rynek UK i Singapur, P - Europa, USA, ale również wszystkie kraje :) L to rodzaj tunerów na pokładzie, a A to design... Wychodzi na to, że seria SLA i PLA nie różni się zasadniczo niczym jeśli chodzi o tunery, więc spokojna głowa :) Trzeba wziąć pod uwagę, że S i P to oznaczenie rejonów sprzedaży, więc to nas nie powinno raczej interesować, ważne jakie jest oznaczenie po S i P :)98d630f22edf8eac5cccc16fc60b29f0.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Pytanie wiec czy B9PLA będzie dekorował ten sygnał 
 
Będzie, patrz link który wstawiłem
https://en.tab-tv.com/?page_id=7111

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuje Bardzo - wszystkim za informacje 
 

mam jeszcze jedno kłopotliwe pytanie, co w takim razie oznacza liczba nr 7 w modelu sprzedawanym przez media expert 

B97LA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dziękuje Bardzo - wszystkim za informacje 
 
mam jeszcze jedno kłopotliwe pytanie, co w takim razie oznacza liczba nr 7 w modelu sprzedawanym przez media expert 
B97LA 
Zgoogluj, może coś znajdziesz i podzielisz się z nami :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dziękuje Bardzo - wszystkim za informacje 
 
mam jeszcze jedno kłopotliwe pytanie, co w takim razie oznacza liczba nr 7 w modelu sprzedawanym przez media expert 
B97LA 
Tutaj masz odpowiedź czym różni się PLA od 7LA :D

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-OLED65B9PLA

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 1.04.2020 o 19:53, XMAREKK30 napisał:

To w takim razie dlaczego LG na swojej stronie podaje że nie można go kupić i nie ma go w swojej dystrybucji. Ciekaw jestem który sklep go sprzedaje i czy to też obowiązuje w serii C czy tylko w serii B ??? Mam na myśli serię  SLA :)

Kolego, aktualnie masz wysyp modeli B9SLA we wszykich media expert ach, euro rtv, itp. Więc na pewno to nie jest tak, że to model który zszedł z rynku. 

Raczej odwrotnie. PLA schodzi z uwagi na dekoder tv naziemnej. 

Na stronie LG SLA jest podany jako model 2020, PLA 2019. 

Czy są inne różnice? Nie wiem. Każda strona podaje co innego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cześć wszystkim,

odświeżę trochę temat bo przymierzam się do kupna LG B9 i zacząłem sprawdzać różnice w tych oznaczeniach. O ile PLA i SLA zostało wyżej wyjaśnione to zastanawiam się nad TV o oznaczeniu OLED65B9S. Brakuje tutaj LA i zastanawiam się czy jest to wielki problem? Bazowa cena (przed zniżkami) jest dużo niższa niż reszta. Warto kupować czy lepiej droższy model?

B9S - 6800

B9PLA - 7500

B9SLA - 8300

 

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-65-oled65b9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...