Skocz do zawartości
Czarek Szok

Sony KD-65AG8 vs Samsung QLED QE65Q80RAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Noszę się z zamiarem kupna nowego TV - 65 cali. Zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami:

1. Sony KD-65AG8

2. Samsung QLED QE65Q80RAT

Czytałem porównania oraz testy tych modeli, jednak brakuje dodatkowego "doradztwa" :)

Zacznę od moich potrzeb:

- TV będzie stało w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu (tutaj chyba Samsung wygrywa z uwagi na powłoki antyrefleksyjne)

- Mimo to moje osobiste wrażenia są takie, że obraz w SONY jest lepszy. Ale... TV w 80% będzie wykorzystywany do oglądania kablówki (UPC), pozostałe 20% to Netflix i HBO GO.

1. Czy w przypadku oglądania zwykłych kanałów z kablówki, różnice tych TV będą w ogóle widoczne? Ktoś może ma jakąś wiedzę na temat skalowania obrazów do UHD w tych TV?

2. Czy warto dopłacać w tym przypadku do Sony (ok 2k pln) ? 

3. A może do oglądania TV z kablówki w ogóle nie warto inwestować w OLED/QLED ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Czarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto dopłacić do matrycy OLED :) ale co do jasności masz racje samsung poradzi sobie z tym lepiej, posiada powłoki antyrefleksyjne.

Więc co wybrać?

Matryca Oled ma dużo lepszy kontrasty, ostrość obrazu i kolory to odczujesz na każdym źródle nie zależnie czy będzie to zwykła naziemna czy netflix w 4k. 

Samsung lepiej sprawdzi się za dnia jest to w sumie jedyny plus. 

Alternatywą i złotym środkiem będzie po prostu jaśniejszy Oled sam posiadam Philips 55oled804 który jest jednym z najjaśniejszych oledów na rynku. System operacyjny taki sam jak w Sony, Philips ma wsparcie wszystkich standardów HDR (DolbyVision/HDR10+), pilot z klawiaturą (bardzo wygodne na youtube), ambilight (to już kwestia gustu jak się nie podoba zawsze można wyłączyć), 

Tutaj znajduje się test w którym jest opisana jedna z najciekawszych funkcji tego TV czyli:

 "W najnowszej odsłonie (Oled804/Oled854) P5 znajduje się też znana inteligentna funkcja konwersji treści SDR do HDR (Perfect Natural Reality)" czyli na zwykłej telewizji czyli około w twoim przypadku 80 % czasu można cieszyć się jakością sygnału HDR na każdym źródle. Sam mam uruchomioną tą funkcje na telewizji (polecam ustawić wartość na minimum wtedy wygląda to bardzo naturalnie :) )
Źródło: https://hdtvpolska.com/philips-oled854-oled804-test-najlepszy-zakup-eisa-2019-2020/?showfull=1

Więc tobie polecam ten model tylko w 65 calach (65oled804/65oled854 te same serie inna stopa).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znowu nowe konto polecające Phillipsa (z wadliwym softem i praktycznie olewającym klienta serwisem gwarancyjnym) 🤔

 

Sony jest lepszym tv ale w jasnym pomieszczeniu ten Samsung sprawdzi się lepiej (ma dobrą powłokę antyodblaskową do tego), to też jest całkiem niezły tv.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta kablówka to w dużej mierze kanały informacyjne to olej OLED-a bo może się wypalić. Jeśli nie, zastanów się nad OLED-em ale jakimś tańszym (LG B9/C9, Panasonic chyba FZ800)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Znowu nowe konto polecające Phillipsa

Dziwisz się? To była kwestia czasu, za duża była tu nagonka na TPV. I ktoś po prostu zareagował.

4 godziny temu, Kerose napisał:

Zawsze warto dopłacić do matrycy OLED

Przy takich wpisach, zawsze powinna się czerwona lampka zapalać. 😕 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Znowu nowe konto polecające Phillipsa (z wadliwym softem i praktycznie olewającym klienta serwisem gwarancyjnym) 🤔

Kupiłem go w grudniu 2019 rok, i mam nowe konto nie wiem co w tym złego. Telewizor mnie nie zawiódł ani razu więc nie wiem co z tym "wadliwym oprogramowaniem" nic się u mnie nie dzieje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...