Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi soundbarami:

- LG SL8Y

- Sony HT-X8500

Zależy mi na namiastce Atmos, salonik jest mały i nie chcę kombinować. Różnica w cenie jest spora, ale mam okazję kupić LG z rynku wtórnego w niższej cenie. Osobny sub tez nie jest dla mnie wymagany, bardziej same efekty Atmos. Czy warto dorzucić trochę grosza i wziąć LG (głośniki tez ku górze) , czy lepiej Sony (brak takich głośników, ale ma vertical sound)

Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie grajbelki to jest dla mnie prywatnie wielka sciema. Tanie udaja, ze graja a sensowne kosztuja juz mocno nieprzyzwoicie. Dolby Atmos z czegos takiego to dla mnie zart - czy w aucie jak tweeter gra Ci "pionowo" do gory z deski to slyszysz dzwiek drastycznie inaczej niz jak gra w slupku A "poziomo". No nie slyszysz i to pomimo tego, ze dzwiek calkiem efektywnie odbija sie zaraz od szyby a kierowca siedzi tu przy glosniku. Zdecydowanie rekomendowalbym tani amplituner z atmosem plus tanie glosniki niz zabawe w atmos z grajbelki za 1.6 tys.

Jezeli juz to chyba Sony, choc oddzielny sub to plus. Ogolnie oba urzadzenia sa slabowite maja realna moc w granicach moze 30 - 35 W total. Wiec odsluch przed ewentualnym kupnem obowiazkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z odsłuchem trochę ciężko :)

Chociaż jeszcze udało mi sie coś tam Sony posłuchać, a z LG nie wiem. Różnica w cenie jednak jest tych kilku stówek, więc wolę je mieć. Chyba, że mimo wszystko LG ma jakąś przewagę.

Osobiście jednak muszę mieć soundbar. Miałem Yamahe YAS-107, było ok.

Nie chcę stawiać kolejnych urządzeń, więc i osobny sub to dla mnie nic na plus. Salon jest mały więc poza TV i soundbarem nie chcę stawiać nic dodatkowo. Nawet rozbudowywać w przyszłości audio o dodatkowe kolumny.

Nawet gdybym zrezygnował z belki na rzecz lepszego tv to chyba żaden tv e okolicach 4 tys. nie zagra lepiej niż osobny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...