Skocz do zawartości
joosheen

Przejechałem się na Optomie hd27e - co teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

to mój pierwszy post na forum także witam serdecznie :)

Jakiś czas temu kupiłem sobie projektor Optoma HD27e. Z tego co czytałem, to chyba najlepsza opcja w półce cenowej do 2000 - 2200 zł. Dopóki działał poprawnie spełniał moje oczekiwania - raczej kiepsko w dzień, ale bardzo dobrze, gdy już się ściemniało. Niestety 3 tygodnie po zakupie na wyświetlanym obrazie zrobiły się artefakty w postaci pionowych linii, a potem obraz zaczął migotać. Oddałem w ramach rękojmi, wymieniono moduł lampy i płytę główną. Po tej naprawie projektor poprawnie działał tydzień i znów stało się to samo. Oddałem drugi raz w ramach rękojmi i teraz mam do wyboru wymianę na nowy lub zwrot pieniędzy (i kupienie czegoś innego). Przyznam szczerze, że nie mam już zaufania do tej Optomy jako producenta projektorów. W związku z tym pojawia się moje pytanie do Was: czy zaryzykować i wymienić na nowy (czytałem, że może trzeba "przepalić" projektor w trybie jasnym.. ja używałem tylko na eco, ale nie wiem na ile jest to prawda, a teraz nie mam takiej możliwości, bo nie mam fizycznie projektora jeszcze), czy może kupić inny projektor (i tu Wasze sugestie były dla mnie nieoceniane, gdyż zbytnio nie znam się w tym temacie). Poniżej moje warunki zgodnie z matrycą: 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być projektor? ok. 35m2
2. Jak daleko siedzimy od obrazu projektora? docelowo ok. 5m
3. Ile osób zasiada przed projektorem ? zazwyczaj 1 lub 2, okazyjnie 4
4. Czy siedzimy na wprost obrazu czy również bokiem do obrazu- czy kąty są ważne ? na wprost oraz trochę pod kątem, więc raczej kąty są ważne
5. Projektor ma stać czy ma wisieć ? raczej będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 1 okno południe i trochę zachód z prawej strony obrazu
7. Jaki masz obecnie projektor? jak w temacie Optoma HD27e, ale mam możliwość zmiany
8. Co chcemy aby projektor posiadał ? obligatoryjnie: Full HD, dobrej jakości obraz, HDMI, fakultatywnie: 3D, WIFI, Bluetooth
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do projektora: ( 4K, HD, SD ) ? Full HD (laptop), DVBT, oraz 4K (będzie niewykorzystywany w przypadku konsoli)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do projektora? Laptop, tuner DVBT, konsola, może głośniki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować projektor? powiedzmy 2h/doba
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy oraz gry, telewizja rzadko
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie projektor? w przypadku laptopa i filmów tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej po południu, z tym że teraz będzie długo jasno
17. Preferencje co do wielkości? jak największy
18. Co Cię denerwuje w projektorach? migotanie obrazu, slaba jasność w dzień, gdy świeci słońce
19. Preferencje co do marki ? Epson, Benq, Optoma (…) i inne, które polecicie (mam nadzieję)
20. Czy projektor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Fajnie by było
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli jest to do zrobienia wg instrukcji to tak

23. jasność/ciemność pomieszczenia - żółte ściany, biały sufit, okno południowo - zachodnie (docelowo będzie zasłonięte), nie mam możliwość i zrobić ciemni

24. ekran - planuję wykonać DIY z PVC + farba matowa Tekkurila + obramowanie na czarno (lub czarny welur)

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś pecha. Ja mam Optomę HD27 uzywaną ( nawet nie wiem jaki jest faktyczny przebieg lampy) i od października śmiga elegancko zarówno w grach jak i filmach. Jestem mega zadowolony tym bardziej że jak wyczytałem ten model ma parametry takie jak output lag lepsze niż projektory UHD tego producenta! (np UHD 40). Na twoim miejscu brałbym HD27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem po reklamacji drugą nową Optomę HD27e, bo wyczytałem na amerykańskich forach, że trzeba "przepalić" projektor w trybie jasnym przez kilkadziesiąt godzin (brat ma ten sam projektor i zadziałało), max 100 godzin i po 88 godzinach oglądania w trybie jasnym w trybie eco obraz przestał migać, ale wystarczyło, że raz przełączyłem na tryb jasny w dzień i teraz w trybie eco (89 godzin w trybie jasnym) obraz znów miga. Spróbuję dobić do 100 godzin w trybie jasnym, jak nic się nie zmieni to oddam znowu w ramach reklamacji. To tak informacyjnie, może ktoś będzie to czytał. Ja gdybym miał taką informację przez zakupem, to nie kupiłbym tego modelu. Nigdy więcej Optomy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...