Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dniach kupiłem LG C9. Skusiłem się na ten model ze względu na to, że posiada HDMI 2.1 co pozwoli w przyszłości wykorzystać potencjał tego telewizora na konsolach nowej generacji. Jako, że jestem graczem to jest dla mnie bardzo ważne. Nie mogę nigdzie znaleźć rzetelnej informacji na ten temat a samo nowe HDMI może nie wystarczać jeśli procesor jest zbyt wolny. Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy telewizor ogarnie taką rozdzielczość z taką częstotliwością? Proszę o jakieś linki, które potwierdzą moje pytanie, bo obawiam się, że to tylko marketing, że c9 ma nowe hdmi a realnie po prostu tego nieogarnie.

Jeśli się okaże, że jest za słaby to po prostu będę rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rTech napisał:

Witam, na dniach kupiłem LG C9. Skusiłem się na ten model ze względu na to, że posiada HDMI 2.1 co pozwoli w przyszłości wykorzystać potencjał tego telewizora na konsolach nowej generacji. Jako, że jestem graczem to jest dla mnie bardzo ważne. Nie mogę nigdzie znaleźć rzetelnej informacji na ten temat a samo nowe HDMI może nie wystarczać jeśli procesor jest zbyt wolny. Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy telewizor ogarnie taką rozdzielczość z taką częstotliwością? Proszę o jakieś linki, które potwierdzą moje pytanie, bo obawiam się, że to tylko marketing, że c9 ma nowe hdmi a realnie po prostu tego nieogarnie.

Jeśli się okaże, że jest za słaby to po prostu będę rozczarowany.

Po pierwsze to kupiłeś czy kupisz?
Polska języka - trudna języka ;)

Na Twoim miejscu to bym się martwił czy Ci konsola taki sygnał wyświetli, telewizor wyświtli to co dostanie a HDMI2.1 daje gwarancję że sygnła 4K@120Hz odtworzy bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Po pierwsze to kupiłeś czy kupisz?
Polska języka - trudna języka ;)

Na Twoim miejscu to bym się martwił czy Ci konsola taki sygnał wyświetli, telewizor wyświtli to co dostanie a HDMI2.1 daje gwarancję że sygnła 4K@120Hz odtworzy bez problemów.

Wyraźnie napisałem kupiłem.

Jak odtworzy skoro w Xbox One X ustawiam opcję 4k i 120hz informuję mnie, że TV tego nie obsługuje. Może kabel hdmi? Wiem, że żadnej gry przez długi czas nie będzie, ale chcę mieć pewność, że TV to obsłuży choćby nawet w głupim menu, bo to jedna z kluczowych chwalonych funkcji tego modelu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rTech napisał:

Witam, na dniach kupiłem LG C9. Skusiłem się na ten model ze względu na to, że posiada HDMI 2.1 co pozwoli w przyszłości wykorzystać potencjał tego telewizora na konsolach nowej generacji. Jako, że jestem graczem to jest dla mnie bardzo ważne. Nie mogę nigdzie znaleźć rzetelnej informacji na ten temat a samo nowe HDMI może nie wystarczać jeśli procesor jest zbyt wolny. Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy telewizor ogarnie taką rozdzielczość z taką częstotliwością? Proszę o jakieś linki, które potwierdzą moje pytanie, bo obawiam się, że to tylko marketing, że c9 ma nowe hdmi a realnie po prostu tego nieogarnie.

Jeśli się okaże, że jest za słaby to po prostu będę rozczarowany.

Sprawa wygląda tak: mają ale.. nie ma tego jak obecnie sprawdzić. Dopiero w tym roku będziemy mogli to przetestować za pomocą specjalnego urządzenia do pomiarów, które już mamy w redakcji ale ono też czeka na update softu do hdmi 2.1 i wtedy wyślemy taki sygnał i wszystko wyjdzie. LG wszędzie zapowiadało, że jest hdmi 2.1 na 100%: w specyfikacji, na prezentacji dla dziennikarzy itd. Więc zakładamy, że telewizor OLED LG z 2019 mają HDMI 2.1 i będą mogły taki sygnał przyjąć z PC oraz z nowych konsol pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gmeru napisał:

Sprawa wygląda tak: mają ale.. nie ma tego jak obecnie sprawdzić. Dopiero w tym roku będziemy mogli to przetestować za pomocą specjalnego urządzenia do pomiarów, które już mamy ale ono też czeka na update softu do hdmi 2.1 i wtedy wyślemy taki sygnał i wszystko wyjdzie. LG wszędzie zapowiadało, że jest hdmi 2.1 na 100%: w specyfikacji, na prezentacji dla dziennikarzy itd. Więc zakładamy, że telewizor OLED LG z 2019 mają HDMI 2.1 i będą mogły taki sygnał przyjąć z PC oraz z nowych konsol pod koniec roku.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dziękuję :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rTech napisał:

Wyraźnie napisałem kupiłem.

Jak odtworzy skoro w Xbox One X ustawiam opcję 4k i 120hz informuję mnie, że TV tego nie obsługuje. Może kabel hdmi? Wiem, że żadnej gry przez długi czas nie będzie, ale chcę mieć pewność, że TV to obsłuży choćby nawet w głupim menu, bo to jedna z kluczowych chwalonych funkcji tego modelu.

Xbox One X ... to to ma HDMI 2.1 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Xbox One X ... to to ma HDMI 2.1 ???

Wlaśnie nie, ma 2.0b. Ale sam Xbox One X w ustawieniach ma taką opcję i to mnie zmylało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy tylko jakaś aktualizacja i taki XBOX ONE X będzie posiadał takowe wyjście  na HDMI ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Może wystarczy tylko jakaś aktualizacja i taki XBOX ONE X będzie posiadał takowe wyjście  na HDMI ???

Niby jakim cudem? To jest inny hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś się kiedyś wypowiadał i coś wspominał że XBOX ONE X  ma taką możliwość i wystarczyło by wydać aktualizacje ale teraz jak już wiadomo że będzie nowa konsola to nigdy tak się nie stanie. U mnie też pokazuje 120hz  ale to 120hz podobno działa na rozdzielczości 1440p a na 2160 pokazuje 60hz . Jest gdzieś filmik jak gościu pokazuje jak to działa :) 

www.youtube.com/watch?v=UZoQY5hnss   trzeba dodać U na końcu 

www.youtube.com/watch?v=krllajGfdL E na końcu 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Gdzieś ktoś się kiedyś wypowiadał i coś wspominał że XBOX ONE X  ma taką możliwość i wystarczyło by wydać aktualizacje ale teraz jak już wiadomo że będzie nowa konsola to nigdy tak się nie stanie. U mnie też pokazuje 120hz  ale to 120hz podobno działa na rozdzielczości 1440p a na 2160 pokazuje 60hz . Jest gdzieś filmik jak gościu pokazuje jak to działa :) 

www.youtube.com/watch?v=UZoQY5hnss   trzeba dodać U na końcu 

www.youtube.com/watch?v=krllajGfdL E na końcu

Po dodaniu liter i tak linki mi nie działają, nie wiem dlaczego.

U mnie gdy ustawiam w Xboksie 4K wciąż można ustawić 60 lub 120hz, ale wyskakuje komunikat, że coś jest nieobsługiwane i przełącza na 1440p w 120hz. Więc jakby XOX miał taką funkcję tylko hdmi lub tv na to nie pozwala. Nie rozumiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie linki działają jak należy po dodaniu tej litery w 1 U duże a w drugim E. duże. Przypuszczam że Soft jest tak ustawiony żeby na UHD 4K tylko działało 60hz a na 1440p 120hz. A jest jakaś różnica jak przełączasz  między 120hz w 1440p a 2160p w 60hz w obrazie to wiadomo ale w płynności gry  ??

 

www.youtube.com/watch?v=krllajGfdL po L daj duże E.

Nie da się inaczej bo jak wklejam normalnie link to wywala stronę a jak bez jednej litery to jest ok a tylko trzeba dołożyć brakującą literę 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rTech napisał:

Witam, na dniach kupiłem LG C9. Skusiłem się na ten model ze względu na to, że posiada HDMI 2.1 co pozwoli w przyszłości wykorzystać potencjał tego telewizora na konsolach nowej generacji. Jako, że jestem graczem to jest dla mnie bardzo ważne. Nie mogę nigdzie znaleźć rzetelnej informacji na ten temat a samo nowe HDMI może nie wystarczać jeśli procesor jest zbyt wolny. Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy telewizor ogarnie taką rozdzielczość z taką częstotliwością? Proszę o jakieś linki, które potwierdzą moje pytanie, bo obawiam się, że to tylko marketing, że c9 ma nowe hdmi a realnie po prostu tego nieogarnie.

Jeśli się okaże, że jest za słaby to po prostu będę rozczarowany.

XOX nie ma HDMI 2.1 i fizycznie nie prześle 4K@120Hz, to że masz jakiś komunikat o TV tam to jest błąd w sofcie XOX. 

Jeżeli za pół roku się okaże że C9 nie umie w 4K@120Hz to robisz reklamację do sprzedawcy i zgłaszasz niezgodność z umową: kupiłeś tylko ze względu na 4K@120Hz, nie działa to niech naprawią, a jak nie to kasa z powrotem. Sprawa totalnie do wygrania, więc się nie stresuj. Gwarantuję że LG zrobi wszystko żeby to działało zgodnie ze specyfikacją, bo musieli by przyjąć całą tonę zwrotów i oddawać kasę ludziom za TV. W obecnych czasach mogłoby to nawet doprowadzić do bankructwa niejedną korpo, więc się nie stresuj. Inna sprawa: jak to będzie działać. Jeżeli będą kwiatki typu: 4K@120Hz tak, ale nie razem z HDR, albo będzie większy input lag niż powinien to będzie ciężko to zareklamować. 

Podsumowując, to że będzie działać to jest pewne, pytanie tylko czy nie będzie jakiś pułapek.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rTech napisał:

Wyraźnie napisałem kupiłem.

Jak odtworzy skoro w Xbox One X ustawiam opcję 4k i 120hz informuję mnie, że TV tego nie obsługuje. Może kabel hdmi? Wiem, że żadnej gry przez długi czas nie będzie, ale chcę mieć pewność, że TV to obsłuży choćby nawet w głupim menu, bo to jedna z kluczowych chwalonych funkcji tego modelu.

Cóż kolego, znaczenie na dniach masz tutaj: https://synonim.net/synonim/na+dniach
A na resztę już Ci odpowiedzieli koledzy.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...