Skocz do zawartości
Tomasz2828

Jaki model Philipsa wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

O Amplituner to akurat ja pisałem ale masz rację nie każdy posiada. Nie mam pojęcia jaki dźwięk jest wypuszczony z TV ale pewnie nie na tyle mocny jak z Amplituner ??? Dla mnie nie jest to przeszkodą w kupnie tv ale wyjście na słuchawki by się przydało ale z drugiej strony  w dobie słuchawek bezprzewodowych a jest jest już dużo na rynku , można pozbyć się kabla i słuchać  w każdym miejscu. W  telefonach komórkowych wycofują wejście słuchawkowe i kwestia czasu kiedy to zrobia w telewizorach i stanie się standard słuchawki bezprzewodowe :)

Ja tam cenie nieśmiertelnego jacka 3,5 mm mam w telefonie (jeszcze) i w tv i póki co bronię się przed tym jak mogę . Nie cierpię jak słuchawki bezprzewodowe mi siadają po 3 h a tak kabelek i słucham cały czas i bateria w telefonie nie dostaje po [beeep]ie tak mocno jak przez bluetooth . Ale zgadzam się coraz mniej producentów decyduje się na Wejście słuchawkowe .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, UHD fan napisał:

Po BT nie da się zastosować presetów kształtujących brzmienie i jesteś skazany na czysty output. Co innego po kablu. Tam masz możliwość dopasowania brzmienia do rodzaju słuchawek. 

I tego właśnie się obawiałem , czy dźwięk  będzie bez stratny przez BT ale masz racje co po kablu to po kablu ale teraz  kwestia jak długo tak pozostanie tzn mini jack w urządzeniach ???

4 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Ja tam cenie nieśmiertelnego jacka 3,5 mm mam w telefonie (jeszcze) i w tv i póki co bronię się przed tym jak mogę . Nie cierpię jak słuchawki bezprzewodowe mi siadają po 3 h a tak kabelek i słucham cały czas i bateria w telefonie nie dostaje po [beeep]ie tak mocno jak przez bluetooth . Ale zgadzam się coraz mniej producentów decyduje się na Wejście słuchawkowe .

Wszystko się zgadza co napisałeś :) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie patrze na mojego starego samsunga i chyba też niema DTS:D jak przez 4 lata o tym nie wiedzialem to w nocym przeszkadzać mi nie będzie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomasz2828 napisał:

Tak ogólnie patrze na mojego starego samsunga i chyba też niema DTS:D jak przez 4 lata o tym nie wiedziałem to w nowym przeszkadzać mi nie będzie:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poczytasz to Dolby też jest całkowicie zbyteczne. Każdy TV to urządzenie STEREO a nadawcy muszą podawać opcję PCM/WAV. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2020 o 21:41, UHD fan napisał:

Jak dobrze poczytasz to Dolby też jest całkowicie zbyteczne. Każdy TV to urządzenie STEREO a nadawcy muszą podawać opcję PCM/WAV. 

Co za bzdura. Głośniki w TV są stereo, ale każdy TV obsługuje HDMI ARC i ma też często wyjście optyczne i tam obsługa 5.1 jest standardem. A integracja platform smart TV w telewizorach powoduje że nadawcy, czyli apki ze streamingiem (Netflix itp) też często wysyłają dźwięk wielokanałowy do telewizora, który powinien umieć go odtworzyć na swoich głośnikach i przesłać dalej przez HDMI/światłowód, jeżeli użytkownik sobie tak chce.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bdura; głośniki są monofoniczne. Nie słyszałem jeszcze o głośniku stereofonicznym.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padłem
To mój system 5.1.4 też jest monofoniczny, bo każdy głośnik w systemie jest monofoniczny.
Niezła logika.
Level Mastercook

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raf7705 napisał:

Niezła logika.
Level Mastercook emoji3.png

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, UHD fan napisał:

Nie słyszałem jeszcze o głośniku stereofonicznym.

Matematyk się znalazł. Wyraźnie napisałem:

22 godziny temu, efel napisał:

Głośniki w TV są stereo

Liczba mnoga: dwa lub więcej, co daje stereo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...