Skocz do zawartości
Tomasz2828

Jaki model Philipsa wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, efel napisał:

Q60 nie warty zakupu. Podejrzewam że Q70 w 75 calach to będzie znaczne przekroczenie budżetu...

Sony niestety niema 75 cali w modelu 9005 więc biorę tego Samsunga Q70 cena to 7700zł dokładnie ten QLED QE75Q70RAT warte to tej ceny?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem jak działa Local Dimming w tym Sony i jak dla mnie masakra i ja bym się nie zastanawiał i  brał bez dwóch zdań  tego Samsunga Q70  , tu to wygląda dużo lepiej :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Jak spojrzałem jak działa Local Dimming w tym Sony i jak dla mnie masakra i ja bym się nie zastanawiał i  brał bez dwóch zdań  tego Samsunga Q70  , tu to wygląda dużo lepiej :) 

Ale trzeba uzupelnic, ze mowa o slabym dzialaniu dotyczy filmow w HDR, kiedy podswietlenie leci w maksymalnej jasnosci. Do zwyklej tv w hd nie ma to praktycznie znaczenia :)

Co nie zmienia faktu, ze sam bym chyba jednak wolal Q70. Choc wybor wcale latwy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Jak spojrzałem jak działa Local Dimming w tym Sony i jak dla mnie masakra i ja bym się nie zastanawiał i  brał bez dwóch zdań  tego Samsunga Q70  , tu to wygląda dużo lepiej :) 

Już trochę szukam TV i tak w moim budżecie myślę że będzie to najlepsze rozwiązanie,widziałem go w sklepie świeci naprawdę fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno SAMSUNG nie obsługuje DTS. 

Ale dolby atmos z netflixa wysyła, przez HDMI arc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tomasz2828 napisał:

Sony niestety niema 75 cali w modelu 9005 więc biorę tego Samsunga Q70 cena to 7700zł dokładnie ten QLED QE75Q70RAT warte to tej ceny?

Tak, warte. Jeżeli chcesz mieć w miarę duży i w miarę porządny TV,  za w miarę rozsądną cenę. Ja osobiście mając taki budżet kupiłbym OLEDa LG C9 65 cali i po prostu siedział bliżej, ale rób jak uważasz :) 

5 godzin temu, UHD fan napisał:

Podobno SAMSUNG nie obsługuje DTS. 

Nie podobno tylko na 100%. W dzisiejszych czasach niewiele to zmienia. Jeżeli chcesz mieć budżetowe 5.1 to Dolby Digital wystarczy, nie zauważysz jakiejś różnicy względem DTS, a DD obsługuje większość apek. Natomiast jak chcesz mieć na bogato, to Dolby Atmos w Samsungach podobno działa np z takiego Netflixa.

Jedynym problemem może być chęć odtworzenia z dysku USB filmu który ma tylko i wyłącznie ścieżkę DTS, co jest na tyle rzadkim przypadkiem, że można w ogóle się tym nie przejmować. 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Samsung poleciał w kulki nie wykupując licencji na DTS, ale z drugiej strony bardziej polecieli w kulki właściciele praw do DTS: przez całe lata siedzieli cicho i pozwalali by różne apki i sprzęty dekodowały ten format. A jak się standard upowszechnił i stał się właśnie standardem to zaczęli się upominać o swoje w sposób delikatnie mówiąc zaborczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung to hegemon, do tej pory nie maja Dolby Vision i znajac zycie nie beda miec, chyba ze chlopcy z Dolby im zaplaca aby promowali ich format :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Natomiast jak chcesz mieć na bogato, to Dolby Atmos w Samsungach podobno działa np z takiego Netflixa.

 

Efel.

Nie podobno, tylko na 100% działa .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Jeżeli chcesz mieć budżetowe 5.1 to Dolby Digital wystarczy, nie zauważysz jakiejś różnicy względem DTS, a DD obsługuje większość apek. Natomiast jak chcesz mieć na bogato, to Dolby Atmos w Samsungach podobno działa np z takiego Netflixa.

Jedynym problemem może być chęć odtworzenia z dysku USB filmu który ma tylko i wyłącznie ścieżkę DTS, co jest na tyle rzadkim przypadkiem, że można w ogóle się tym nie przejmować.

Nie zgodzę się. Ja na budżetowym MS750+sub+tyły słyszę różnicę między DD 5.1 a DTS-MA i jest znaczna. 

Co do filmów z dysku to nie problem dla Ciebie mieć dźwięk a go nie mieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LV426 napisał:

słyszę różnicę między DD 5.1 a DTS-MA i jest znaczna. 

DTS-HD MA porównujesz do zwykłego DD? Śmiechłem. Przecież to jest format bezstratny którego nie prześlesz z telewizora żadnym ARC. Porównuj zwykłego DTS do zwykłego Dolby Digital.

2 minuty temu, LV426 napisał:

Co do filmów z dysku to nie problem dla Ciebie mieć dźwięk a go nie mieć? 

Coraz mniej jest takich filmów. Natomiast jeżeli faktycznie miałbym ich dużo 'od kolegi' i chciałbym to oglądać na Samsungu to: kupuję dysk NAS, instaluję tam Plex Media Server i oglądam apką na Samsungu. Plex jest w stanie transkodować strumień audio nawet na tanim NASie z procesorem na węgiel i parę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Tak, warte. Jeżeli chcesz mieć w miarę duży i w miarę porządny TV,  za w miarę rozsądną cenę. Ja osobiście mając taki budżet kupiłbym OLEDa LG C9 65 cali i po prostu siedział bliżej, ale rób jak uważasz :) 

Nie podobno tylko na 100%. W dzisiejszych czasach niewiele to zmienia. Jeżeli chcesz mieć budżetowe 5.1 to Dolby Digital wystarczy, nie zauważysz jakiejś różnicy względem DTS, a DD obsługuje większość apek. Natomiast jak chcesz mieć na bogato, to Dolby Atmos w Samsungach podobno działa np z takiego Netflixa.

Jedynym problemem może być chęć odtworzenia z dysku USB filmu który ma tylko i wyłącznie ścieżkę DTS, co jest na tyle rzadkim przypadkiem, że można w ogóle się tym nie przejmować. 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Samsung poleciał w kulki nie wykupując licencji na DTS, ale z drugiej strony bardziej polecieli w kulki właściciele praw do DTS: przez całe lata siedzieli cicho i pozwalali by różne apki i sprzęty dekodowały ten format. A jak się standard upowszechnił i stał się właśnie standardem to zaczęli się upominać o swoje w sposób delikatnie mówiąc zaborczy. 

Niema opcji siedzieć bliżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się również zastanawiam nad QLED od Samsunga ale modele wyżej od Q70 czyli Q80 do Q90. Ogólnie mam chrapkę na Q90 ale poczekam na jakąś sensowną cenę bo 10 tyś to troszkę za dużo za 65 cali  a 75 cali to mi nie wejdzie :(

Ja na twoim miejscu skupił bym się na tym Q70 i mało tego Samsung teraz daje promocję na  duże ekrany 60 dni na zwrot,  gdyby coś nie pod pasowało :)

https://www.samsung.com/pl/tvs/all-tvs/?gaming+&cid=pl_banner_hdtv_VD-March-Promo-2020_2020-03-03_welcome-screen-gaming_purchase-intent_all&utm_source=hdtv&utm_medium=banner&utm_campaign=VD-March-Promo-2020&utm_content=welcome-screen-gaming_all&utm_term=purchase-intent&dclid=CKaU-fbuuugCFZRFkQUdiBcL0Q

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Sam się również zastanawiam nad QLED od Samsunga ale modele wyżej od Q70 czyli Q80 do Q90. Ogólnie mam chrapkę na Q90 ale poczekam na jakąś sensowną cenę bo 10 tyś to troszkę za dużo za 65 cali  a 75 cali to mi nie wejdzie :(

Ja na twoim miejscu skupił bym się na tym Q70 i mało tego Samsung teraz daje promocję na  duże ekrany 60 dni na zwrot,  gdyby coś nie pod pasowało :)

https://www.samsung.com/pl/tvs/all-tvs/?gaming+&cid=pl_banner_hdtv_VD-March-Promo-2020_2020-03-03_welcome-screen-gaming_purchase-intent_all&utm_source=hdtv&utm_medium=banner&utm_campaign=VD-March-Promo-2020&utm_content=welcome-screen-gaming_all&utm_term=purchase-intent&dclid=CKaU-fbuuugCFZRFkQUdiBcL0Q

Dla mnie 75 to minimum mam szeroki salon,jak bym brał 65tke to od wyboru do koloru ale przy 75 robi się już cena dlatego biorę te Q70 ma już fajne parametry 7700 to nie jest zła cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS  to tylko na nośnikach Blu-Ray a na Netflix tego nie ma , także nie ma czego się obawiać :)  Dla mnie to nie ma znaczenia czy będzie DTS czy nie bo od tego mam Amplituner i konsole a TV  jest od oglądania i tyle jak dla mnie :) 

3 godziny temu, Tomasz2828 napisał:

Dla mnie 75 to minimum mam szeroki salon,jak bym brał 65tke to od wyboru do koloru ale przy 75 robi się już cena dlatego biorę te Q70 ma już fajne parametry 7700 to nie jest zła cena

Też bym chciał taki rozmiar ale mam za małe mieszkanie na taki rozmiar i tu nawet 65 cali jest duży ale powiedziałem sobie że mniejszego niż 65 mówię stanowczo nie :)  Teraz mam Plazmę 42 cali ,   dlatego 65 cali zrobi robotę , większe wrażenie :) 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

DTS  to tylko na nośnikach Blu-Ray

Czy to prawda, że dts może być na pendrive i na DVD ?

Widać, że aby sprzedać TV Samsung to uśmiercono tu dts. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam nic z pendrive , także nie wiem czy działa. Dla mnie to nie ma większego znaczenia czy będzie DTS i nie jest to priorytet przy kupnie TV :)  Na DVD i Blu-Ray na pewno jest DTS :) 

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Dolby Atmos i DD+ w TV Samsung ? Ważne bo NETFLIX korzysta z tych formatów audio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel Nie każdy ma amplituner i chce się pierdzielić w jakieś NASy 😜

Pewnie że brak DTS w Samsungu to nie koniec świata ale lepiej mieć jak nie mieć. Tak samo jak gniazdo słuchawkowe którego też Samsung skąpi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Amplituner to akurat ja pisałem ale masz rację nie każdy posiada. Nie mam pojęcia jaki dźwięk jest wypuszczony z TV ale pewnie nie na tyle mocny jak z Amplituner ??? Dla mnie nie jest to przeszkodą w kupnie tv ale wyjście na słuchawki by się przydało ale z drugiej strony  w dobie słuchawek bezprzewodowych a jest jest już dużo na rynku , można pozbyć się kabla i słuchać  w każdym miejscu. W  telefonach komórkowych wycofują wejście słuchawkowe i kwestia czasu kiedy to zrobia w telewizorach i stanie się standard słuchawki bezprzewodowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W  telefonach komórkowych wycofują wejście słuchawkowe i kwestia czasu kiedy to zrobia w telewizorach i stanie się standard słuchawki bezprzewodowe 

Po BT nie da się zastosować presetów kształtujących brzmienie i jesteś skazany na czysty output. Co innego po kablu. Tam masz możliwość dopasowania brzmienia do rodzaju słuchawek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...