Skocz do zawartości
Tomasz2828

Jaki model Philipsa wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić nowy TV stąd pytanie gdyż dawno nie jestem w temacie telewizorów,chciałem philipsa ze względu na podświetlenie ,celuje tak minimum 65-75 cali powiedzmy do 5500tys może ktoś coś sensownego polecić?Czy może wybrać inną firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomasz2828 napisał:

Witam zamierzam kupić nowy TV stąd pytanie gdyż dawno nie jestem w temacie telewizorów,chciałem philipsa ze względu na podświetlenie ,celuje tak minimum 65-75 cali powiedzmy do 5500tys może ktoś coś sensownego polecić?Czy może wybrać inną firmę?

Philipsa odpuść. Od 2014 roku te telewizory produkuje chińskie TP Vision (przejęło prawa do marki), od tego czasu jakość ich produktów, a w szczególności oprogramowania systematycznie się pogarsza. Wystarczy że poczytasz w tym dziale jakieś wątki dot konkretnych modeli Philipsa i sam się przekonasz jakie problemy mają użytkownicy. Co gorsza większość z tych problemów jest nierozwiązywalna - błędów w oprogramowaniu nie ma gdzie zgłaszać, a serwis jest skandaliczny.

Za 5.5k możesz celować np w Sony XF9005 - starszy model, ale bardzo często polecany na forum, oferuje bardzo dobry współczynnik cena/jakość. Ewentualnie z obozu Samsunga w tym budżecie godny polecenia jest Q70RA - ten mode możesz wziaść pod uwagę jeżeli będziesz więcej grał. 

Podświetlenie Ambilight można sobie kupić osobno: są rozwiazania typu Dreamscreen, albo nawet Philips sprzedaje osobno Hue Sync który działa z żarówkami Hue lub gotowymi światłami typu Hue Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki? Żaden. Dobre są Sony i Samsung. Ja mam za tv listwę LIFX i też jest dobrze. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Philipsa odpuść. Od 2014 roku te telewizory produkuje chińskie TP Vision (przejęło prawa do marki), od tego czasu jakość ich produktów, a w szczególności oprogramowania systematycznie się pogarsza. Wystarczy że poczytasz w tym dziale jakieś wątki dot konkretnych modeli Philipsa i sam się przekonasz jakie problemy mają użytkownicy. Co gorsza większość z tych problemów jest nierozwiązywalna - błędów w oprogramowaniu nie ma gdzie zgłaszać, a serwis jest skandaliczny.

Za 5.5k możesz celować np w Sony XF9005 - starszy model, ale bardzo często polecany na forum, oferuje bardzo dobry współczynnik cena/jakość. Ewentualnie z obozu Samsunga w tym budżecie godny polecenia jest Q70RA - ten mode możesz wziaść pod uwagę jeżeli będziesz więcej grał. 

Podświetlenie Ambilight można sobie kupić osobno: są rozwiazania typu Dreamscreen, albo nawet Philips sprzedaje osobno Hue Sync który działa z żarówkami Hue lub gotowymi światłami typu Hue Play.

Dzięki za odpowiedź tak właśnie czytałem że te Philipsy są z [beeep]y:)Jaki mam teraz samsunga śmiga 5 lat,ale mam 55cali teraz się przeprowadzam i potrzebne coś dużego na co patrzyć jeszcze przy wyborze?Może masz jeszcze jakiś model w tej kwocie ale bardziej celuję 70-75 cali mam salon pond 70m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomasz2828 napisał:

Dzięki za odpowiedź tak właśnie czytałem że te Philipsy są z [beeep]y:)Jaki mam teraz samsunga śmiga 5 lat,ale mam 55cali teraz się przeprowadzam i potrzebne coś dużego na co patrzyć jeszcze przy wyborze?Może masz jeszcze jakiś model w tej kwocie ale bardziej celuję 70-75 cali mam salon pond 70m2

Nie da się kupić dobrego telewizora 75 cali w budżecie do 5.5 tys. Albo zwiększ budżet, albo idź w 65 cali. Z tanich 75tek masz Samsunga RU71xx ale to jest budżetowy i bardzo podstawowy model (mimo wszystko wart swojej ceny, mam 50 cali w sypialni i do podstawowych potrzeb typu Youtube, konsola jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Tomasz2828 napisał:

Może masz jeszcze jakiś model w tej kwocie ale bardziej celuję 70-75 cali mam salon pond 70m2

Do tak duzego salonu nie przystoi wrecz jakis tani tv klasy podstawowej. Proponowalbym przynajmniej dyche z ogonkiem przeznaczyc na np. 85 cali Sony ( bodaj xg85..). Porzadna nowa matryca VA a i cena bardzo rozsadna w kontekscie wielkosci.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xisiek napisał:

Do tak duzego salonu nie przystoi wrecz jakis tani tv klasy podstawowej. Proponowalbym przynajmniej dyche z ogonkiem przeznaczyc na np. 85 cali Sony ( bodaj xg85..). Porzadna nowa matryca VA a i cena bardzo rozsadna w kontekscie wielkosci.

My i tak nie oglądamy TV:)I szkoda mi dawać więcej kasy np.jakąś 10he za TV

33 minuty temu, efel napisał:

Nie da się kupić dobrego telewizora 75 cali w budżecie do 5.5 tys. Albo zwiększ budżet, albo idź w 65 cali. Z tanich 75tek masz Samsunga RU71xx ale to jest budżetowy i bardzo podstawowy model (mimo wszystko wart swojej ceny, mam 50 cali w sypialni i do podstawowych potrzeb typu Youtube, konsola jest ok)

My i tak nie oglądamy TV niema czasu chodzi o to że mam ok 5.5m odległość od narożnika to ściany gdzie wisi TV chodzi o to by był w miarę dobry obraz,nie zawieszał się to co w TV używamy to włącz i wyłącz i to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, efel napisał:

Nie da się kupić dobrego telewizora 75 cali w budżecie do 5.5 tys. Albo zwiększ budżet, albo idź w 65 cali. Z tanich 75tek masz Samsunga RU71xx ale to jest budżetowy i bardzo podstawowy model (mimo wszystko wart swojej ceny, mam 50 cali w sypialni i do podstawowych potrzeb typu Youtube, konsola jest ok)

A z 65tek co byś polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomasz2828 napisał:

A z 65tek co byś polecił

Przecież napisałem Ci moje dwa typy w pierwszym poście. Ale odległość 5.5 metra jest za duża dla takiego calażu. Przy 5.5 metrach żeby mieć takie same wrażenia jak 65 cali z 2 metrów to ten telewizor musiałby mieć jakieś 130 cali. Nie ma takich TV. Generalnie to ja bym na Twoim miejscu zrobił przemeblowanie i postawił kanapę bliżej TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Przecież napisałem Ci moje dwa typy w pierwszym poście. Ale odległość 5.5 metra jest za duża dla takiego calażu. Przy 5.5 metrach żeby mieć takie same wrażenia jak 65 cali z 2 metrów to ten telewizor musiałby mieć jakieś 130 cali. Nie ma takich TV. Generalnie to ja bym na Twoim miejscu zrobił przemeblowanie i postawił kanapę bliżej TV. 

Niestety nie ma możliwości postawienia inaczej salon ma szerokość 6 metrów 

Edytowane przez Tomasz2828

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tomasz2828 napisał:

Niestety nie ma możliwości postawienia inaczej salon ma szerokość 6 metrów 

Spoko, jest takie przysłowie: jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Możesz oglądać z takiej odległości, nie ma problemu. Frajda z tego żadna i w zasadzie dowolny TV wystarczy, bo wątpię żebyś zauważył różnicę między poszczególnymi modelami z 5.5 metra. W tym wypadku im większy tym lepszy więc nawet taki RU71xx w 75 calach zmieści się w budżecie i wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bardzo roznie podchodza do wielkosci i dystansu. Znam takich co ogladaja 32 cale z dystansu 3- 7m i takich co mecza 75 z 3m. Co kto lubi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Spoko, jest takie przysłowie: jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Możesz oglądać z takiej odległości, nie ma problemu. Frajda z tego żadna i w zasadzie dowolny TV wystarczy, bo wątpię żebyś zauważył różnicę między poszczególnymi modelami z 5.5 metra. W tym wypadku im większy tym lepszy więc nawet taki RU71xx w 75 calach zmieści się w budżecie i wystarczy.

Byłem w Media Markt jest w fajnej cenie SONY LED KD-75XF8596 co myślisz o nim? 5600 mogą zrobić za niego mówią że różni się tylko procesorem od seri 9005 a różnica prawie 2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oprogramowanie to już od dawna nie jest pięta achillesowa Philipsa. To jest o modelach sprzed 3 lat minimum.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Przecież oprogramowanie to już od dawna nie jest pięta achillesowa Philipsa. To jest o modelach sprzed 3 lat minimum.

Od trzech lat to mają tam te same błędy: jak kupowałem Philipsa w 2015r to był tam taki błąd, że nie zapamiętywał ustawień obrazu. W opcjach było wszystko ok, ale obraz widziany gołym okiem był 'domyślny'. Zgadnij co? Ten sam błąd nadal się pojawia w modelach z 2019r. Wystarczy poczytać tu na forum.

14 godzin temu, Tomasz2828 napisał:

Byłem w Media Markt jest w fajnej cenie SONY LED KD-75XF8596 co myślisz o nim? 5600 mogą zrobić za niego mówią że różni się tylko procesorem od seri 9005 a różnica prawie 2K

To jest IPS. Jeżeli nie przeszkadza Ci słaby kontrast i brak czerni to ewentualnie możesz rozważyć. Ale to nie jest to samo co seria 9005 bo oprócz procesora ma też ekran inny, czyli to jest zupełnie inny telewizor z totalnie różnymi (gorszymi) parametrami obrazu. Stąd też różnica w cenie.... 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Od trzech lat to mają tam te same błędy: jak kupowałem Philipsa w 2015r to był tam taki błąd, że nie zapamiętywał ustawień obrazu. W opcjach było wszystko ok, ale obraz widziany gołym okiem był 'domyślny'. Zgadnij co? Ten sam błąd nadal się pojawia w modelach z 2019r. Wystarczy poczytać tu na forum.

To jest IPS. Jeżeli nie przeszkadza Ci słaby kontrast i brak czerni to ewentualnie możesz rozważyć. Ale to nie jest to samo co seria 9005 bo oprócz procesora ma też ekran inny, czyli to jest zupełnie inny telewizor z totalnie różnymi (gorszymi) parametrami obrazu. Stąd też różnica w cenie.... 

 

Godzinę temu, efel napisał:

Od trzech lat to mają tam te same błędy: jak kupowałem Philipsa w 2015r to był tam taki błąd, że nie zapamiętywał ustawień obrazu. W opcjach było wszystko ok, ale obraz widziany gołym okiem był 'domyślny'. Zgadnij co? Ten sam błąd nadal się pojawia w modelach z 2019r. Wystarczy poczytać tu na forum.

To jest IPS. Jeżeli nie przeszkadza Ci słaby kontrast i brak czerni to ewentualnie możesz rozważyć. Ale to nie jest to samo co seria 9005 bo oprócz procesora ma też ekran inny, czyli to jest zupełnie inny telewizor z totalnie różnymi (gorszymi) parametrami obrazu. Stąd też różnica w cenie.... 

Tak myślałem że w c......walą:)Wezmę tego 9005 lub tego Samsunga co pisałeś bez kombinowania......Ten samsung i ten Sony wychodzą podobnie cenowo,one będą miały parametry obrazu podobne?Bo tak stwierdziłem że 500zł w tą czy w tą to już nie gra roli:)Tv będzie wisiał parę dobrych lat...

Edytowane przez Tomasz2828

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Tomasz2828 napisał:

Ten samsung i ten Sony wychodzą podobnie cenowo,one będą miały parametry obrazu podobne?Bo tak stwierdziłem że 500zł w tą czy w tą to już nie gra roli:)Tv będzie wisiał parę dobrych lat...

Tu masz najbardziej rzetelny portal w sieci i ich narzędzie porównujące te dwa modele:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782?usage=10135&threshold=0.1

Parametry obrazu i jego jakość jest bardzo podobna na obu TV. Sony nadaje się ciut lepiej do oglądania TV (dobry postprocessing i ulepszanie sygnału SD) i sportu (lepszy upłynniacz). Samsung jest ciut lepszy dla graczy - mniejszy input lag i bajery typu upłynniacz w grach.

Samsung ma moim zdaniem lepszy system smart - Tizen jest generalnie bezpproblemowy i szybki, ale Android ma więcej możliwości (dla lubiących kombinować) - niestety jest wolny i lubi się zawiesić.

Generalnie oba TV są warte swojej ceny, to który wybierzesz zależy od tego czy więcej oglądasz sportu, czy grasz na konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, efel napisał:

Tu masz najbardziej rzetelny portal w sieci i ich narzędzie porównujące te dwa modele:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782?usage=10135&threshold=0.1

Parametry obrazu i jego jakość jest bardzo podobna na obu TV. Sony nadaje się ciut lepiej do oglądania TV (dobry postprocessing i ulepszanie sygnału SD) i sportu (lepszy upłynniacz). Samsung jest ciut lepszy dla graczy - mniejszy input lag i bajery typu upłynniacz w grach.

Samsung ma moim zdaniem lepszy system smart - Tizen jest generalnie bezpproblemowy i szybki, ale Android ma więcej możliwości (dla lubiących kombinować) - niestety jest wolny i lubi się zawiesić.

Generalnie oba TV są warte swojej ceny, to który wybierzesz zależy od tego czy więcej oglądasz sportu, czy grasz na konsoli. 

Tak naprawdę nie gram prawie w ogóle,niestety brak czasu,sportu również nie oglądam,głównie to lecą bajki:D Kombinować to też nie kombinuje,teraz u mnie na wsi będzie taki internet że wątpie by coś dało rady oglądnąć 3ci świat brak światłowodu i tylko Play ma zasięg mobilny...TV używany będzie naprawdę rekracyjnie:)Od czasu do czasu włącze plejke....między tym modelem SAMSUNG QLED QE75Q60RATXXH mam 1200 różnicy do Sony 9005...i nie wiem czy warto tak naprawdę dopłacać na rzecz Sony zawsze miałem samsunga i nigdy nie byłem nie zadowolony ale zawsze brałem najwyższe modele,teraz niestety budżet w jakimś stopniu ograniczony gdyż budowa pochłoneła kupęęęęę kasy.....PS.to chyba model Q60 jednak tak patrzę...

 

Edytowane przez Tomasz2828

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tomasz2828 napisał:

PS.to chyba model Q60 jednak tak patrzę...

Q60 nie warty zakupu. Podejrzewam że Q70 w 75 calach to będzie znaczne przekroczenie budżetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, efel napisał:

Q60 nie warty zakupu. Podejrzewam że Q70 w 75 calach to będzie znaczne przekroczenie budżetu...

To celuje w Sony:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Philips 70PUS6704/12  - 3 800 zł. Bez androida, OS na szybkim Linuxie. Ma światełka. Dokup ANDROID TV BOX Ugoos AM6 PLUS dla KODI. Jeszcze starczy ci na świetny sound bar PHILIPS 603 z Dolby Atmos.   

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony lepszy od tego Samsunga a android aż tak znowu się nie zawiesza (bardzo sporadycznie na jakieś menu trzeba zaczekać z 2 sekundy dłużej). Mam 3 letnią bravie z androidem i żadnych problemów z systemem. Dograne KODI i apka do ustawienia skrótów pod dane przyciski na pilocie i jestem nadal bardzo zadowolony z tego tv.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

To jest IPS. Jeżeli nie przeszkadza Ci słaby kontrast i brak czerni to ewentualnie możesz rozważyć. 

Niekoniecznie, w wysokich calarzach seria xf85.. moze tez miec panel VA. Tak jest w wersji 85 calowej (nie pamietam tylko czy xf czy xg85). Trzeba wiec w sklepie sprawdzic bo byc moze sprzedawca jednak nie wprowadzil kolegi w blad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...